Négy különböző kontinens csapatai közül alapjáratban az európai és a dél-amerikai nemzetet mondhatnánk egy csoport favoritjainak. A H jelű kvartettben azonban az egyik legnagyobb esélye van egy esetleges afrikai vagy ázsiai továbbjutásnak. Cristiano Ronaldo az (egyik) utolsó világbajnoki esélyét ragadná meg, a félelmetes uruguayi támadók tovább szórnák a gólokat, a rendkívül magabiztos koreai védelem vagy a ghánai csatársor azonban keresztbe tehet valamelyik nagyobb nevű csapatnak.
A 2016-os Európa-bajnoknak nagyon ingadozó volt az Uruguay elleni oroszországi vb-vereség óta eltelt négy éve. Portugália megnyerte az első Nemzetek Ligáját, majd csak az utolsó fordulóban jutott ki az Eb-re. Oda-vissza legyőzte a vb-döntős horvátokat, majd címvédőként már az Eb-nyolcaddöntőben búcsúzott. Az elmúlt egy évben viszont egyértelműen völgybe került Fernando Santos együttese: előbb otthon bukta el az automatikus vb-kvalifikációt a szerbek ellen, majd ugyan a kijutás így is sikerült, ősszel szintén odahaza veszítette el a spanyolok elleni, sorsdöntő NL-meccset. Világklasszisokban egyik poszton sincsen hiány, ám az utóbbi években az igazán fontos találkozókon alulmaradtak Cristiano Ronaldóék, ezen pedig muszáj lesz javítaniuk, ha egy világbajnoki éremben reménykednek.
Uruguaynak mindhárom csoportellenfélről jó emlékei vannak, hiszen az utóbbi vb-ken egyaránt legyőzte őket az egyenes kieséses szakaszban. A négyéves ciklus mindkét Copa Américáján a negyeddöntőben búcsúztak Luis Suárezék, ám a leváltott Óscar Tabárez 15 éves sikermunkáját Diego Alonso sikerrel folytatta szövetségi kapitányként. A csapat átvételekor ugyanis óriási veszélyben volt a katari részvétel, ám az utolsó négy selejtezőmeccs megnyerésével ezúttal sem maradnak le a vb-ről. A szupersztárokból álló támadósor bármelyik védelemmel felveheti a versenyt, ám a hátvédsornak könnyen meggyűlhet a baja az ellenfelekkel. A továbbjutásra jó eséllyel pályáznak a dél-amerikaiak, a 2010-es negyedik hely megismétlése azonban merész álomnak tűnik.
Négy éve a németek kiütésével búcsúzott a vb-től Dél-Korea, azóta pedig elsősorban a remek védekezésével ért el jó eredményeket. A tizenhat selejtezős meccsén mindössze négy gólt kapott a zömében hazája bajnokságára épülő válogatott, amellyel nem hagyott kérdést a (sorozatban tizedik) vb-részvétellel kapcsolatban. A góllövés azonban nem tartozik a csapat erősségei közé, a gyenge támadójáték pedig az Ázsia-kupán is negyeddöntős búcsút jelentett. Ha a csatárok Katarban sem találnak magukra, akkor nem valószínű a dél-koreai nyolcaddöntő, ám Szon Hungminék a csoportban így is okozhatnak kellemetlen perceket a riválisoknak.
Ghána előbb csak a több rúgott góljának köszönhetően került a rájátszásba, majd Nigéria ellen idegenben szerzett több találattal kvalifikálta magát Katarba. Noha ezzel a válogatott ismét bekerült a földrészt képviselő öt csapat közé, az idei Afrikai Nemzetek Kupáján nyeretlenül esett ki a csoportkörben, így a – többihez képest könnyűnek számító – csoportbeosztás ellenére nem ez a csapat a fekete kontinens legnagyobb reménye. A koreaiakkal ellentétben Ghánának az Ayew testvérek által vezetett támadósoruk az erőssége, ám a gyenge védelem teljesítménye könnyen pontokba és a továbbjutási remények korai elvesztésébe kerülhet.
Korábbi egymás elleni tétmérkőzések nagy tornákon:
1990-es világbajnokság, csoportkör: Dél-Korea–Uruguay 0-1
2002-es világbajnokság, csoportkör: Portugália–Dél-Korea 0-1
2010-es világbajnokság, nyolcaddöntő: Uruguay–Dél-Korea 2-1
2010-es világbajnokság, negyeddöntő: Uruguay–Ghána 1-1 b.u. 4-2
2014-es világbajnokság, csoportkör: Portugália–Ghána 2-1
2018-as világbajnokság, nyolcaddöntő: Uruguay–Portugália 2-1
A H csoport menetrendje:
2022. november 24. Uruguay–Dél-Korea 14.00, al-Rajján
2022. november 24. Portugália–Ghána 17.00, Doha
2022. november 28. Dél-Korea–Ghána 14.00, al-Rajján
2022. november 28. Portugália–Uruguay 20.00, Loszaíl
2022. december 2. Ghána–Uruguay 16.00, al-Vakra
2022. december 2. Dél-Korea–Portugália 16.00, al-Rajján