Nagy, pontdús meccsek

Óriási csatát vívott egymással a Washington és a Sacramento, a New York és a Minnesota, valamint a két Los Angeles-i csapat is, ezek a mérkőzések mind pontban is igen gazdagok voltak. A Chicago nem tudott otthon nyerni, Dávid 13 percet játszott.

Washington Wizards - Sacramento Kings 105-115
New York Knicks - Minnesota Timberwolves 115-113 - h. u.
Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 74-81
Houston Rockets - Atlanta Hawks 87-93
Dallas Mavericks - Denver Nuggets 90-81
Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 80-98
Vancouver Grizzlies - Phoenix Suns 86-94
Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 100-115

Washington Wizards - Sacramento Kings 105-115 (28-34, 24-26, 24-25, 29-30)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Howard, Jackson 17-17, Howard 8, Strickland 14, illetve Divac 22, Divac 17, Webber 10.
Mezőnykosár: 47%, illetve 48%.
Büntető: 69%, illetve 90%.
Hárompontos: 3/10, illetve 12/22.

Chris Webber tripla-duplája tette még érdekesebbé az egyébként is tömérdek pontot és nagy küzdelmet hozó Washington-Sacramento meccset. A fővárosi varázslóból alig egy hónapja sacramentói királlyá előléptetett Webber 17 ponttal, 10 lepattanóval és 10 gólpasszal a második olyan játékos lett, aki idén három mutatóból is kétjegyű számot pattogtatott össze egy meccsen.

A "Sivatagi Vihar", Jason Kiff viszont már a negyediknél jár (14, 12, 16), vezérletével a Phoenix könnyedén verte a Vancouvert. Kidd egymás után másodszor, karrierje során pedig 23-szor gyűjtött tripla-duplát. Eddig ő volt az egyetlen, aki '99-ben ilyet összehozott, a csütörtöki játéknapon csatlakozott hozzá az említett Webber, valamint a Pacersből Mark Jackson (15, 12, 11) és a Rocketsből Scottie Pippen (15, 10, 11).

New York Knicks - Minnesota Timberwolves 115-113 (24-30, 29-31, 31-17, 20-26, 11-9)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Houston 26, Ewing 11, Ward 13, illetve Garnett 25, Smith 16, Marbury 9.
Mezőnykosár: 53%, illetve 41%.
Büntető: 79%, illetve 71%.
Hárompontos: 6/16, illetve 1/11.

"Overtime thriller" - ezzel a kifejezéssel illette az amerikai sajtó a Knicks-T'wolves összecsapást, amelyen valóban csak a hosszabbításban született döntés. Ilyenkor szokás azt mondani: kár, hogy kosárlabdában nincs döntetlen.

Hatszor fordult az állás az utolsó másfél percben, 27 másodperc volt hátra, amikor a Minnesota 113-112-vel állt nyerésre Joe Smith pöccintése után. Allan Houston 4,6 másodperccel a lefújás előtt hintett egy hármast, és ezzel nyert a New York, negyedik győzelmét hozva sorozatban. Ekkor egyetlen másodpercecske volt hátra a Knicks támadóidejéből, már mindannyian hozzáértek a labdához, Larry Johnson passzolta ki Houstonnak a labdát.

"Nem gondoltam, hogy ilyen kosarat fogok dobni, de ahogy a labdát járattuk, kiváló volt" - mondta a mérkőzést megnyerő hős. - "Egyszerűen az üres embert kerestük..."

Kevin Garnett a lefújás pillanatában még egyenlíteni próbált, de nem talált be.

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 74-81 (24-20, 23-24, 16-18, 11-19)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Kemp 16, Potapenko 9, Knight 7, illetve Smits 20, Jackson 12, Jackson 11.
Mezőnykosár: 38%, illetve 44%.
Büntető: 84%, illetve 59%.
Hárompontos: 1/8, illetve 6/21.

Houston Rockets - Atlanta Hawks 87-93 (22-19, 20-30, 17-17, 28-27)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Olajuwon 16, Olajuwon 16, Pippen 11, illetve Long 20, Long 10, Blaylock 8.
Mezőnykosár: 49%, illetve 41%.
Büntető: 46%, illetve 77%.
Hárompontos: 11/23, illetve 4/10.

Dallas Mavericks - Denver Nuggets 90-81 (26-17, 18-21, 23-24, 23-19)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Ceballos, Finley 20-20, Ceballos 13, Nash 5, illetve Van Exel 16, Fortson 24, Alexander 6.
Mezőnykosár: 39%, illetve 36%.
Büntető: 81%, illetve 65%.
Hárompontos: 2/8, illetve 6/25.

Chicago Bulls - Philadelphia 76ers 80-98 (17-18, 19-28, 18-24, 26-28)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Kukoc 16, Simpkins 12, Barry, Kukoc 4-4, illetve Iverson 33, Geiger 8, Geiger, Iverson és Snow 4-4.
Mezőnykosár: 40%, illetve 49%.
Büntető: 64%, illetve 84%.
Hárompontos: 4/12, illetve 2/3.

A Chicago Bulls leégett, ezt már nem lehet szépíteni. Tim Floyd edző különösen, amikor a 45. születésnapját leléptetéssel ünnepelte. Azután állították ki végleg az elsőéves trénert, hogy tíz másodperc alatt két technikait kapott, mert folyamatosan szidalmazta Bill Spooner játékvezetőt a negyedik negyed elején.

És a United Center közönség ovációban tört ki ennek láttán...

"Véleményem szerint a mérkőzést egészen megfelelően vezették a bírók, de ezzel a fickóval volt egy kis bajom" - mondta Floyd. - "Nem volt szép születésnapi ajándék. Azt hiszem, a közönség azért reagált így, mert őket is ugyanúgy frusztrálja a játékunk, mint minket."

Ezzel mondott valamit. A Bulls katasztrofálisan szerepel - tizenöt (!) éve nem fordult elő, hogy otthonában hat meccset veszítsen egyhuzamban. Más szóval: amióta Michael Jordant szerződtették... Az elmúlt két évben összesen ennyiszer szenvedtek vereséget a United Centerben, 76 győzelem mellett. A Phialdelphiától pedig 11 mérkőzésen át nem kaptak ki.

Allen Iverson 33 pontjával egymás utáni harmadik győzelmére vezette a 76-osokat, akik négymeccses mizéria után hozták a három sikert. "Nagy Bulls-rajongó voltam már akkor is, amikor még nem volt itt Michael" - vallotta meg Iverson. - "De amióta az NBA-ben játszom, gyűlölöm őket. Ők testesítik meg a vereség szégyenét számomra és csapattársaim számára, tehát mindenképp nyerni akartam most. Félre ne értsék: tisztelem a Bulls csapatát. Nagyok voltak. Bármikor is volt dolgom Michael Jordannel, odafigyeltem rá, bármikor is volt dolgom Scottie Pippennel, odafigyeltem rá. Most azonban vicces volt legyőzni a Bullst."

Dávid Kornél 0/4-gyel mezőnyből, 1/2-vel a vonalról 13 perc alatt egyetlen pontot szerzett, 4 lepattanója és 2 aszisztja mellé összeszedett 4 faltot is.

Vancouver Grizzlies - Phoenix Suns 86-94 (20-21, 25-21, 25-22, 16-30)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Abdur-rahim 22, Smith 11, Bibby 10, illetve Chapman, McCloud 16-16, Kidd 12, Kidd 16.
Mezőnykosár: 44%, illetve 41%.
Büntető: 73%, illetve 77%.
Hárompontos: 2/12, illetve 8/24.

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 100-115 (25-28, 15-19, 26-35, 34-33)
A legjobbak
(pont, lepattanó, asziszt): Taylor 20, Olowokandi, Rogers 6-6, Douglas 6, illetve O'Neal 19, O'Neal 11, Harper 8.
Mezőnykosár: 52%, illetve 54%.
Büntető: 75%, illetve 71%.
Hárompontos: 6/15, illetve 9/18.