Vereséggel folytatta a Bulls

Három szünnap után ott vette fel a fonalat a Chicago, ahol elejtette: megint kikapott a Milwaukee-tól. Dávid Kornél 13 percet játszott, egy pontot, két lepattanót és egy gólpasszt jegyzett.

Barry a Bucks ellen - Allen Fredrickson/Reuters
Fotó: Allen Fredrickson/Reuters
ezzel

A Bulls tizenkétszer verte meg egymás után a Milwaukee-t, most pedig kétszer kikaptak tőlük. Most ráadásul úgy, hogy idegenben végig vezettek, a Bucks három perccel a vége előtt vette át a vezetést (75-74). Összesen 13 Bulls-labdát loptak el.

Brent Barry volt a vendégek legjobbja 19 ponttal, 7 lepattanóval és öt asziszttal. Toni Kukoc 17 ponttal és 9 pattanóval, Randy Brown 18 ponttal és 8 gólpasszal próbált segíteni, de a kispad mindössze hat ponttal vette ki a részét a meccsből.

Dávid Kornél harmadik csereként állt be, összesen 13 percet játszott, egy-két perces etapokban. Egyetlen pontját büntetőből szerezte (egy szándékos szabálytalanság miatt dobhatott kettőt - 50%…), egy mezőnykísérletét kihagyta, két lepattanót szedett és adott Barrynek egy passzt, amiből az egy hármast dobott.

A Chicago 4-13-mal a második legrosszabb Keleten, csak a New Jersey áll hátrébb.

A hétfői játéknap legnagyobb mérkőzését Miamiban játszották, ahol Heat fogadta a philadelphiai 76-osokat.

A liga legjobb dobója, Allen Iverson 89-89-es állásnál elrontott egy passzt - illetve Alonzo Mourning rondította el, amikor beleért - , ekkor letelt a 76ers támadóideje, volt hátra 6,6 másodperc és a Heat birtokolta a labdát. Tim Hardaway vállalta a dobást, de kimaradt. Dan Majerle azonban éppen ott ácsorgott, ahová pattant a játékszer a gyűrűről, visszadobta, bement, és ezzel - 1,1 másodperccel a dudaszó előtt - a Miami megnyerte a rangadót.

Paul Silas lett a Charlotte Hornets vezetőedzője, miután az előző napon leköszönő Dave Cowens nem volt hajlandó visszavonni döntését. Silas, aki eddig másodedző volt az együttesnél, az idény végéig szóló szerződést kötött.