A Chicago Arizonában is kikapott<br/>

Újabb kudarc, ezúttal egy phoenixi mínusz 24 pont kísérte nyugati útján a Chicago Bullst, Dávid Kornél 15 perc alatt hat ponttal próbált segíteni. Nagy meglepetésre az L. A. Clippers otthonában győzte le a Minnesota Timberwolvest, míg a listavezető Portland Orlandóban is nyerni tudott.

Tom Gugliotta és Penny Hardaway egyaránt 18 pontot dobott, és a Phoenix Suns hárommeccses vesztes sorozatot szakított meg a Chicago Bulls elleni 105-81-es sikerrel. A Suns idén immár másodszor verte a Michael Jordan-érához teljességgel méltatlan csapattal és eredményekkel rendelkező Bullst, amely hiába van ott a draftelső Elton Brandet, rajta kívül szinte nincs színvonlas kosaras, az edzőről nem is beszélve. A Chicago bajait tovább növeli, hogy egyetlen sztárjátékosa, a horvát Toni Kukoc hátfájdalmai miatt nem állhat rendelkezésre, pedig ő vezeti a házi góllövőlistát. Dávid Kornél a Phoenix ellen ismét a cserepadon kezdett, 15 perc alatt 6 pontot (2/4 mezőnyből, 2/2 a vonalról) és 3 lepattanót szerzett.

Fotó: Reuters

Rasheed Wallace-t (feketében) névrokona,
Ben próbálja szerelni

Hatalmas meglepetés született Minneapolisban: az újonc Lamar Odom vezetésével (22 pont, 13 a negyedik negyedben) a Los Angeles Clippers négymeccses kudarcsorozatnak vetett véget és 89-85-re legyőzte a Minnesota Timberwolves együttesét. A hazaiak 79-70-re vezettek 6:51-gyel a vége előtt, de ekkor a Clippers 17-4-es rohama következett Odom hét és Eric Murdock hat pontjával. Tyrone Nesby 20 ponttal segített a kisebbik Los Angeles-i gárdának (2-6), Kevin Garnett, a Minnesota (3-2) sztárja pedig 23 pontot és karriercsúcsot jelentő 20 lepattanót szerzett.

Malone nem enged

A Philadelphia 76ers tízmeccses hazai veretlen szériáját a Miami Heat és Alonzo Mourning zárta le (27 pont és 14 lepattanó) egy 98-93-as vendégsikerrel. A Miami (7-2) a két csapat legutóbbi 11 találkozásán kilencszer nyert.

Seattle-ben Gary Payton 21 pontot és 11 gólpasszt jegyzett, Vin Baker 23, a másodéves Ruben Patterson 20 pontot dobott, és a szezon egyik meglepetésének számító SuperSonics 111-108-ra verte a gyengécske Golden State Warriorst. A SuperSonics, amely vesztesen került ki az átigazolási harcból, azon öt csapat közé tartozik, amely elmondhatja magáról, hogy 7 győzelme van.

Labdafejű charlotte-iak...

Grant Hill 32 ponttal, Christian Laettner 20 ponttal, 10 pattanóval és 6 asziszttal segítette a Detroit Pistonst 109-107-es győzelemre a New Jersey Nets ellen. A Detroit 3-6-tal áll most, 0-4-es kezdés után, míg Stephon Marbury (35 pont) és Keith Van Horn (30) csapata 1-7-tel szerénykedik.

Bostonban Paul Pierce 30 pontjával a Celtics 114-103-ra legyőzte a Cleveland Cavalierst.

Phoenix Suns - Chicago Bulls 105-81
America West Arena, 18 480 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gugliotta, A. Hardaway 18-18, Gugliotta 7, Kidd 11, illetve Brand 19, Brand 6, Brand, R. Brown, H. Hawkins, Ruffin 2-2

Orlando Magic - Portland Trail Blazers 79-81
Orlando Arena, 13 542 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gatling 21, D. Armstrong, B. Wallace 10-10, D. Armstrong 6, illetve Ra. Wallace 13, Ra. Wallace 11, Stoudamire 8

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 85-89
Target Center, 13 677 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 23, Garnett 20, Brandon 12, illetve Odom 22, Olowokandi 12, Murdock 7

Utah Jazz - New York Knicks 98-90
Delta Center, 18 890 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 33, Malone 11, Stockton 11, illetve Sprewell 24, L. Johnson 10, Childs 6

Philadelphia 76ers - Miami Heat 93-98
First Union Center, 15 671 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Lynch 26, Lynch 12, Iverson, Snow 5-5, illetve Mourning 27, Mourning 14, T. Hardaway 7

Seattle SuperSonics - Golden State Warriors 111-108
Key Arena, 15 336 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Baker 23, R. Patterson 9, Payton 11, illetve A. Jamison 27, T. Cummings 10, Blaylock 12

Charlotte Hornets - Dallas Mavericks 104-99
Charlotte Coliseum, 15 137 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): E. Jones 24, Coleman 18, E. Jones 9, illetve Pack 27, Ceballos 14, Pack 14

Detroit Pistons - New Jersey Nets 109-107
Palace of Auburn Hills, 12 683 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill 32, Je. Williams 14, Laettner 6, illetve Marbury 35, Feick 11, Marbury 7

Boston Celtics - Cleveland Cavaliers 114-103
FleetCenter, 14 140 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 30, Pierce, Griffin 11-11, Pierce, K. Anderson 4-4, illetve Kemp 27, Kemp 8, Knight 6

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Meccsdömping volt az NBA 14. játéknapján: tíz találkozót bonyolítottak le, köztük a Chicago vendégszereplését a Golden State Warriorsnál, amelyen a Bulls húszpontos vereséget szenvedett. Dávid Kornél kezdőként 22 perc alatt 2 pontot dobott. A Central csoport élére ugrott a Toronto, miután szoros meccsen jobbnak bizonyult a Detroit Pistonsnál.