Bizonyítottak a feltörekvők<br/>

A Toronto a Lakerst, a Phoenix a Seattle-t, a Detroit a Milwaukee-t verte az NBA 20. játéknapján, mindhárom siker meglepetésnek számít. Tovább tart a Houston vesszőfutása, Barkleyék sorozatban negyedszer, összesen már kilencedszerre veszítettek.

Fotó: Reuters

A torontói McGradyt Shaq O'Neal faltolja

Jason Kidd 25 pontot, 7 lepattanót és 14 gólpasszt gyűjtött a Phoenix Suns javára, amely harmadik győzelmét harcolta ki egymás után. Elvben az ellenfél, a Seattle SuperSonics volt az esélyesebb, de 99-86-ra a hazaiak győztek. Kidd 10/18-as (ebből 4/5 a hárompontos vonalon túlról) mezőnymutatóval működött. Tom Gugliotta 16 pontot és 6 pattanót, Cliff Robinson 15 pontot és 8 pattanót szerzett, és a Phoenix tovább folytatta jó sorozatát a Seattle ellen, hiszen hatodszorra győztek sorozatban ellenük. Ugyanakkor a Sonics négymeccses győzelmi szériával érkezett Arizonába, de nem sikerült folytatni a tarolást. Pedig Vernon Maxwell 34 perc alatt, a kispadon kezdve szerzett 20 pontot. Vin Baker (13 pont, 14 lepattanó) is visszatért a vendégek hadrendjébe, miután szívritmuszavarai, ami egy meccs kihagyására kényszerítették, nem bizonyultak veszélyesnek. A Seattle vezére, Gary Payton 11 ponttal, 7 pattanóval és 9 asziszttal zárt, de a mezőnyből 3/14-es, a hármashatárról 1/6-os mutatókat produkált.

Grant Hill felfelé tör

Vancouverben Wally Szczerbiak 19, Terrell Brandon 18, Kevin Garnett pedig 15 pontot szerzett, és a Minnesota Timberwolves 105-81-re verte a Grizzlies gárdáját, először játszva idegenben (a két Japánbeli, Sacramento elleni találkozót leszámítva) az ötödik győzelmét aratva a legutóbbi hat meccsén.

A Sacramento viszont odahaza nyert, sorozatban hatodszor, Chris Webber 28 pontot, 11 lepattanót és 6 gólpasszt, Jason Williams 25 pontot és 12 gólpasszt jegyzett, a Kings 110-105-re győzte le a Houston Rockets együttesét. A Kings (7-1) négy nap alatt kétszer verte a szezon talán legnagyobb csalódását keltő houstoniakat, és nem kapott ki a november 6-án, a Minnesota ellen Japánban elszenvedett 114-101-es vereség óta.

Los Angeles Lakers - Toronto Raptors 102-111
Staples Center, 18 676 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 37, S. O'Neal 19, S. O'Neal, Fisher 5-5, illetve V. Carter 34, V. Carter 13, V. Carter, D. Brown 4-4

Phoenix Suns - Seattle SuperSonics 99-86
America West Arena, 18 663 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kidd 25, C. Robinson 8, Kidd 14, illetve Maxwell 20, Baker 14, Payton 9

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 113-94
Palace of Auburn Hills, 13 163 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill 31, Laettner, Je. Williams 12-12, G. Hill 7, illetve Allen 33, Traylor 8, Allen 10

Vancouver Grizzlies - Minnesota Timberwolves 81-105
General Motors Place, 12 493 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): O. Harrington 20, Abdur-Rahim 11, Dickerson 4, illetve Szczerbiak 19, Garnett 14, Brandon 8

Sacramento Kings - Houston Rockets 110-105
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 28, Webber 11, Jas. Williams 12, illetve Francis 21, Olajuwon 15, Barkley 5

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

A Chicago Bulls megint kikapott, ezúttal Denverben, de Dávid Kornél 29 perc alatt 17 pontot szerzett. Latrell Sprewell visszatért Oaklandbe, és a New York Knicksszel legyőzték a Golden State Warriorst. A listavezető Portland hosszabbításban verte a Charlotte gárdáját.