A Cavaliers megállította a Blazerst

Ismét "trónfosztó" játéknapot tartottak az NBA-ben: a ligaelső Portland Clevelandben torpant meg, az Atlanta a Keleti főcsoportot vezető Miamit, a Phoenix a Torontót, az L. A. Clippers pedig a New Yorkot intézte el. Nyert a Houston is.

Fotó: Reuters

A Cavs elhúzott, majd megtorpant, de nyert
A Cleveland Cavaliers húszpontos előnyt hagyott elsorvadni, mégis legyőzte a Portland Trail Blazerst 103-100-ra, ezzel a második csapat lett (a Utah Jazz után) amely nyert, és az első, amely 100 pontot dobott a tabellát vezető sztárgárda ellen. Shawn Kemp 28 pontot és 10 lepattanót, Lamond Murray pedig 20 pontot szerzett, és a Cavaliers hárommeccses nyeretlen sorozatával együtt a Portland hatmérkőzéses győztes szériáját is megszakította. Detlef Schrempf volt a vendégek legjobbja 23 ponttal, amelyet a kispadon kezdve gyűjtött, Steve Smith 18 ponttal, Rasheed Wallace 16 ponttal és 8 lepattanóval segített.

Az Atlanta Hawks azzal nyert ismét, hogy engedett Isaiah Rider követelésének: őt tették meg főszereplőnek, és a balhés csatár 32 ponttal (egyéni szezoncsúccsal) vezette 113-106-os győzelemre a Miami Heat ellen. Az Atlanta kezdi összeszedni magát, hármat nyert legutóbbi négy meccséből, pedig 1-6-tal startolt. Alonzo Mourning 26 ponttal és 11 pattanóval, Jamal Mashburn 22 ponttal turbózta a Heatet, amely most vesztett másodszor idegenbeli mérkőzése során.

Webber megérdemli a tapsot
Sacramentóban Chris Webber a szezon első, saját maga kilencedik tripla-dupláját hozta össze (26 pont, karriercsúcsot érő 22 lepattanó és 10 gólpassz), a Kings pedig több, mint 21 év óta először tart hétmeccses győztes sorozatnál (még Kansas City Kings néven 1977 februárjában csináltak ilyet utoljára). Ezt most a New Jersey Nets elleni 105-92-es sikerrel érték el, ellenfelük éppen a hetedik csapást kapta sorozatban.

A houstoni Charles Barkley egyéni szezoncsúcsot érő 26 pontot és 15 lepattanót, az újonc Steve Francis 17 pontot és 7 gólpasszt gyűjtött, és a Rockets 119-99-re verte a Dallas Mavericks együttesét. A Houston mindössze harmadszor nyert (először odahaza), ötmérkőzéses nyeretlenséget akasztott meg, de így is tíz bukta sorakozik a mérlegükön. Dirk Nowitzki egyéni karrierrekordot állított fel 31 pontjával, de sem ez, sem Michael Finley 29-e nem volt gyógyír a Dallas bajára, amelynél mindössze nyolc épkézláb kosaras tudott beöltözni: Cedric Ceballos influenzás, Randell Jackson comb-, Steve Nash sarok-, Robert Pack pedig ágyéksérülés miatt nem játszhatott.

A Phoenix Suns 94-93-ra megverte a Toronto Raptorst, főleg azért, mert a vendégek hátvédje, Doug Christie 5.1 másodperccel a vége előtt kihagyott két büntetőt, és a "Sivatagi Vihar", Jason Kidd a túloldalon két ajándékba kapott büntetőt bedobott, amikor 1.3 állt az órán. A Suns negyedszer nyert egyhuzamban, a Torontónak pedig talán a Keleti konferencia második helye volt a vereség ára.

Sprewell sokat dobott, mégsem
eleget
A Los Angeles Clippers már 28 ponttal is vezetett, de végül csak 100-95-re nyert a New York Knicks ellen, amely háromszor is két pontra zárkózott fel, de Charlie Ward és Latrell Sprewell sorsdöntő hármasokat hagyott ki az utolsó 14 másodpercben. Az újonc Lamar Odom 24, Derek Anderson 23, a kispadon kezdő és 25 percet játszó Tyrone Nesby pedig 22 pontot dobott a Clippers (4-7) javára, amely mindössze másodszor ért el kétmeccses nyerőszériát a legutóbbi két szezon folyamán.

Washingtonban Mitch Richmond 12-t szerzett 19 pontjából a mindent eldöntő negyedik negyedben, és a Wizards 89-87-re verte a Vancouver Grizzlies csapatát a liga alsóházi rangadóján.

Atlanta Hawks - Miami Heat 113-106
Philips Arena, 11 279 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rider 32, Mutombo 16, Coles, Jim Jackson, Terry 3-3, illetve Mourning 26, Mourning 11, Mashburn 7

Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 103-100
Gund Arena, 13 565 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kemp 28, Kemp 10, B. Knight 12, illetve Schrempf 22, Pippen 11, Stoudamire 10

Houston Rockets - Dallas Mavericks 119-99
Compaq Center, 15 088 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Barkley 26, Barkley 15, Francis 7, illetve Nowitzki 31, Finley 8, Finley, H. Davis 6-6

Phoenix Suns - Toronto Raptors 94-93
America West Arena, 18 718 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Hardaway 17, Kidd, A. Hardaway 7-7, Kidd 15, illetve V. Carter 19, V. Carter, A. Davis, Willis 7-7, Oakley, D. Brown 5-5

Los Angeles Clippers - New York Knicks 100-95
Staples Center, 14 487 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 24, Skinner 10, Odom 5, illetve Sprewell 32, K. Thomas, J. Wallace 9-9, Sprewell 5

Sacramento Kings - New Jersey Nets 105-92
ARCO Arena, 17 021 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 26, Webber 22, Webber 10, illetve Marbury 31, Van Horn 17, Marbury 7

Washington Wizards - Vancouver Grizzlies 89-87
MCI Center, 11 219 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 19, Aa. Williams 9, R. Strickland 6, illetve Reeves 25, Abdur-Rahim, O. Harrington 8-8, Abdur-Rahim, Bibby, O. Harrington, Price 3-3