A Bulls elszenvedte tizedik vereségét<br/>

Négy és fél perccel a lefújás előtt még vezetett, mégis kikapott a Chicago Milwaukee-ban; Dávid Kornél kezdőként, 35 perc alatt 9 pontot dobott. A Lakers megverte a Jazzt, a Portland pedig újabb győzelmével a ligaelsői cím visszaszerzésére tör.

Fotó: Reuters

Egy ex-Bika a bajnoki címre törő
Blazersben

Shaquille O'Neal (39 pont, 18 lepattanó) és Glen Rice (21 pont) minden frontot uraltak, és a Los Angeles Lakers 90-82-re legyőzte a Utah Jazzt. Míg Rice teljes termése a második félidőből származik, O'Neal három perc híján végig játszott, és ezúttal nemcsak

A Jazz elakadt Los Angelesben

Damon Stoudamire 16-ot dobott 18 pontjából a mindent eldöntő harmadik negyedben, és a Portland Trail Blazers (Kevin Garnettet 11 ponton tartva) 88-81-re verte a Minnesota Timberwolves együttesét. Steve Smith is 18-cal zárt a Portlandnél, amely hetedszer

Stoudamire, a Portland motorja

Tim Duncan 31 ponttal és 15 lepattanóval segítette, David Robinson véletlen fejbevágásával viszont sújtotta a San Antonio Spurst, amely így is nyert 121-98-ra a Boston Celtics ellen. Robinson túlélte a támadást, de csak 10 pontot és 9 pattanót tudott szerezni 25 perc alatt.

A Washington Wizards a sérülések sújtotta Philadelphia 76erst 101-93-ra győzte le, Tracy Murray úgy dobott a vendégeknél 19 pontot, hogy az ezt megelőző találkozókon összesen 15-öt gyűjtött. Nemcsak ő, az egész Wizards megtáltosodott: 14 mérkőzésen át tartó nyeretlen sorozatuk szakadt meg az ellen a Philadelphia ellen, ahol Allen Iverson törött kézcsontja, Billy Owens és Matt Geiger térdsérülés, illetve műtét miatt nem játszhatott.

A Charlotte Hornets Eddie Jones 14 pontjával és öt labdaszerzésével (az NBA legjobb labdatolvaja, 3,1-es átlaggal) támogatva a Vancouver Grizzlies ellen 89-73-ra nyert. A vendégek 23 labdát veszítettek, amiből 25 pontot kaptak, 39%-os mezőnyátlagot hoztak, a második félidőben mindössze 32 pontot termeltek, és így 27. idegenbeli vereségüket szenvedték el sorozatban. Shareef Abdur-Rahim volt a legjobbjuk 15 ponttal és franchise-rekordot érő 21 lepattanóval.

Dan Majerle dobott két hármast egymás után a végjátékban, és ezzel a Heat visszavágott az Atlanta Hawksnak a keddi vereségért, 93-91-re győzve Miamiban. Mindkét oldalon termeltek a védőóriások: Alonzo Mourning 25 ponttal és 13 lepattanóval, Dikembe Mutombo 20-szel és 18-cal igyekezett. Majerle végül 18 ponttal zárt.

Nick Van Exel 19 pontja és 6 gólpassza, Raef LaFrentz 13 pontja és karriercsúcsot jelentő 18 lepattanója, valamint Ron Mercer 15 pontja a Nuggets 109-84-es győzelmét hozta a Toronto Raptors ellen Denverben. A hazaiak 1996 decembere óta nem nyertek hármat egyhuzamban.

Darrell Armstrong mind gólokban (33), mind gólpasszokban (14) karrierje legjobbját hozta, és az Orlando Magic a segítségével legyőzte a Dallas Mavericks együttesét 112-100-ra. A vendégeknél mindössze hét játékos lépett pályára a csapatot tizedelő sérüléshullám miatt.

A New Jersey Nets feledtetni próbálja a franchise történetének legrosszabb idénykezdését: Johnny Newman és Keith Van Horn 22, Stephon Marbury pedig 21 pontot szerzett, és a Nets hétmeccses vesztes szériát szakított meg a Golden State Warriors elleni 92-84-es sikerrel. Másodszor nyertek 12 meccs alatt.

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 102-95
Bradley Center, 14 209 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 22, Traylor 9, Cassell 6, illetve Brand 16, Perdue 10, R. Brown 6

Boston Celtics - San Antonio Spurs 98-121
FleetCenter, 17 426 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): E. Williams 16, Griffin, Battie 6-6, K. Anderson 5, illetve Duncan 31, Duncan 15, Av. Johnson 9

Philadelphia 76ers - Washington Wizards 93-101
First Union Center, 14 616 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McKie 17, T. Hill 10, Snow 10, illetve Murray 19, Austin 9, R. Strickland 10

Charlotte Hornets - Vancouver Grizzlies 89-73
Charlotte Coliseum, 16 003 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): E. Jones 14, Mason 10, Wesley 8, illetve Dickerson 16, Abdur-Rahim 21, Bibby 6

Miami Heat - Atlanta Hawks 93-91
Miami Arena, 14 554 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 25, Mourning 13, A. Carter 8, illetve Rider 28, Mutombo 18, Coles, Jim Jackson 4-4

Orlando Magic - Dallas Mavericks 112-100
Orlando Arena, 12 741 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong 33, Gatling 12, D. Armstrong 14, illetve Finley 35, E. Strickland, Nowitzki 9-9, E. Strickland 11

Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 81-88
Target Center, 16 219 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Szczerbiak 26, Garnett 19, Garnett 7, illetve Stoudamire, S. Smith 18-18, Pippen, Sabonis 10-10, Stoudamire 9

Denver Nuggets - Toronto Raptors 109-84
Pepsi Center, 13 624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Exel 19, LaFrentz 18, Van Exel, McCloud 6-6, illetve V. Carter 16, V. Carter, Willis 8-8, Christie 5

Golden State Warriors - New Jersey Nets 84-92
Arena in Oakland, 10 017 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Farmer 19, Foyle 12, Blaylock, Starks 8-8, illetve Newman, Van Horn 22-22, Van Horn 11, Marbury 8

Los Angeles Lakers - Utah Jazz 90-82
Staples Center, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 39, S. O'Neal 18, S. O'Neal, Harper 4-4, illetve Malone 22, Malone 12, Stockton 9

[mécs]

Ajánló:

Korábban:

Ismét "trónfosztó" játéknapot tartottak az NBA-ben: a ligaelső Portland Clevelandben torpant meg, az Atlanta a Keleti főcsoportot vezető Miamit, a Phoenix a Torontót, az L. A. Clippers pedig a New Yorkot intézte el. Nyert a Houston is.