Malone megelőzte Jordant a pontkirályok között<br/>

Karl Malone az NBA történetének harmadik legeredményesebbje lett, Michael Jordant (29 277 pont) előzve meg. Kikapott a liga két legjobbja, a Portland hazai pályán az Indianától, a Sacramento pedig idegenben a Miamitól.

A Utah Jazz 115-99-re verte a Golden State Warriorst, és Karl Malone, a Postás, akit kétszer választottak a liga Legértékesebb Játékosává (MVP), már harmadik kosarával (egy hat és fél méterről beszórt tempóval) megelőzte Jordant, hisz azzal megszerezte karrierje 29 278. pontját.

25 613

"Elég gyorsan ment, különösen ahhoz képest, hogy közben eltelt tizenöt év, és én nem is élveztem még ki igazán" - nyilatkozta Malone. "Nagyszerű csapattársaim voltak, ez sokat segített" - tette hozzá, utalva arra, hogy pályafutása teljes hosszában egy csapatban játszott John Stocktonnal, az NBA valaha volt legjobb előkészítőjével.

Malone a Warriors ellen nagyszerűen játszott, három negyed, 31 perc alatt, 12/14-es mezőnymutatóval gyűjtött 27 pontot, valamint 8 lepattanót és 10 gólpasszt. Jerry Sloan, a Jazz edzője a záró játékrészben már pihentette Malone-t, hiszen addigra a Utah 94-66-ra vezetett.

Fotó: Reuters

Charlie Ward ezen az estén
ellenállhatatlan volt

Visszatért Vancouverbe Steve Francis, akit azért utálnak ott nagyon, mert miután a csekély sikerű kanadai együttest draftolta őt, nem volt hajlandó a Grizzliesben játszani, és követelte, hogy adják el. Most a Houston Rocketsnél játszik, amely 118-110-re nyert Vancouverben, hosszabbítás után.

Miamiban Jamal Mashburn a 27. születésnapját 22 ponttal és a Sacramento Kings elleni 98-88-as Heat-győzelemmel ünnepelte. P. J. Brown 18 ponttal, Alonzo Mourning 16 ponttal és 11 lepattanóval vette ki a részét a sikerből. A Miami harmadszor nyert egyhuzamban irányítósztárja, Tim Hardaway nélkül, míg a Sacramento nyolcmeccses győzelmi sorozata szakadt meg.

Miller most megmutatta

Miami Heat - Sacramento Kings 98-88
Miami Arena, 14 723 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 22, Mourning 11, Walters 5, illetve Webber 18, Webber 10, Jas. Williams 8

New York Knicks - Dallas Mavericks 107-82
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ward 25, Lang 9, Sprewell 8, illetve Finley 20, Finley 8, Nowitzki 6

Utah Jazz - Golden State Warriors 115-99
Delta Center, 18 892 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 27, Malone 8, Malone 10, illetve D. Jones 17, A. Jamison 6, Blaylock 10

Portland Trail Blazers - Indiana Pacers 91-93
Rose Garden, 20 049 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ra. Wallace, Pippen 20-20, Ra. Wallace 11, Stoudamire 6, illetve J. Rose 22, D. Davis 12, M. Jackson 9

Vancouver Grizzlies - Houston Rockets 110-118 - hu.
General Motors Place, 15 086 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Bibby 25, O. Harrington 11, Abdur-Rahim, Bibby 5-5, illetve Francis 24, Cato 10, Francis 10

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Idei hatodik hazai mérkőzését is megnyerte a Seattle: ezúttal a szezon egyik legnagyobb csalódását okozó Indiana volt az áldozat. Az Orlando sorozatban hetedszer bizonyult jobbnak a Detroitnál.