Webber tripla-duplával verte volt csapatát<br/>

Chris Webber úgy vezette győzelemre a Sacramentót a Washington ellen, hogy mindhárom jelentős egyéni mutatója tíz feletti volt. Dávid Kornélék hazai pályán kaptak ki a Milwaukee-től, a Chicago magyarja nyolc pontot dobott.

Fotó: Reuters

Webber pincérkedik: 25 pont, 11 lepattanó
és 10 gólpassz a tálcáján

A Chicago Bulls újonctehetségei, Elton Brand, Ron Artest és Dedric Willoughby fantasztikus hajrát nyomtak a jóval erősebb Milwaukee Bucks ellen, de mivel mindannyian kulcshelyzetekben hibáztak a végén, a vendégek 92-91-es győzelmet arattak az ismét majdnem csurig teli United Centerben. A csereként 18 percet játszó Dávid Kornél 8 pontot (4/6 mezőnyből) és két lepattanót szerzett, valamint eladott két labdát. A kilencmeccses vesztes szériát a magáénak tudó Bulls 1-14-gyel áll a tabella legalján.

Charles Barkleyék visszavágtak a néhány nappal ezelőtti hosszabbításos vereségért, a Houston Rockets 105-95-re verte a Phoenix csapatát, így megszakadt a Suns hét meccset számláló győzelmi sorozata. Az újonc játékmester, Steve Francis hiányzott a hazaiaknál, de helyettese, a másodéves Bryce Drew 15 pontot szerzett 42 játékperc alatt és le tudta fogni Jason Kiddet.

Atlantai itt-a-labda-hol-a-labda

A Philadelphia 76ers Allen Iverson sérülése óta először lépte át az 50%-os határt, ehhez a Boston Celtics elleni 77-74-es győzelemre volt szükség. A Sixers már 18 ponttal is vezetett, de csak Tyrone Hill kosara a zárás előtt 1:08-cal biztosította be a sikert. Hill 14 pontot szerzett, és rajta kívül még négyen dobtak tíz felett.

New Jerseyben Allan Houston 24 pontot szerzett, és a New York Knicks végig vezetve 92-82-re a vendéglátó szomszédokat. A Nets, a liga legtöbbet veszítő csapata (2-15), ötödször kapott ki egyhuzamban.

A Minnesota Timberwolves otthon kapott ki 103-84-re a Dallas Maverickstől, Michael Finley 32, Cedric Ceballos 25 pontot szerzett. A bukást a T'wolves a bírókra fogta, pedig a Mavericks edzőjét, Flip Saunderst sújtották kizárással a harmadik negyed második percében.

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 91-92
United Center, 22 188 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Artest 21, Brand 17, Hawkins. Willoughby 6-6, illetve Cassell 23, Cassell, E. Johnson, Manning 6-6, Cassell 15

New Jersey Nets - New York Knicks 82-92
Continental Airlines Arena, 20 049 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 19, Feick 23, Marbury 8, illetve Houston 24, K. Thomas 11, Houston 6

Los Angeles Clippers - Seattle SuperSonics 89-102
Staples Center, 10 326 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Taylor, D. Anderson 19-19, Odom 8, Murdock 6, illetve Payton 19, R. Lewis 8, H. Grant 6

Philadelphia 76ers - Boston Celtics 77-74
First Union Center, 16 784 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): T. Hill 14, T. Hill, Lynch, Owens 9-9, Snow 8, illetve Pierce 22, Battie 15, K. Anderson 4

Atlanta Hawks - Detroit Pistons 112-110
MCI Center, 19 220 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 23, M .Smith 9, R. Strickland 10, illetve Webber 25, Webber 11, Webber 10

Washington Wizards - Sacramento Kings 104-114
Philips Arena, 17 328 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jim Jackson 33, Rider, Mutombo 9-9, Coles 8, illetve G. Hill 33, G. Hill 10, G. Hill 6

Minnesota Timberwolves - Dallas Mavericks 84-103
Target Center, 16 671 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 20, J. Smith 17, Kevin Garnett 5, illetve Mavericks 103 Michael Finley 32, Cedric Ceballos 12, Michael Finley 5

Houston Rockets - Phoenix Suns 105-95
Compaq Center, 16 285 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. Anderson 26, Cato 8, Drew 10, illetve A. Hardaway, C. Robinson 21-21, A. Hardaway 9, Kidd. C. Robinson 5-5

Golden State Warriors - Utah Jazz 82-94
Arena in Oakland, 11 790 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mills 24, Mills 10, Blaylock 8, illetve Malone 29, Malone 14, Stockton 7

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Kobe Bryant vezérletével a Los Angeles Lakers nyerte a Pacific csoport rangadóját a Portland ellen. A 21 éves védő épphogy felépült kéztöréséből, máris a Lakers meghatározó embereként tündökölt. Detroitban az idei legsúlyosabb vereségét szenvedte el a San Antonio Spurs.