Carter gyógymódja a bajnok ellen: 39 pont

A Toronto zsákológépe, Vince Carter karriercsúcsot döntött 39 ponttal, hogy csapata legyőzze a bajnoki címvédő San Antoniót. Hajrágyőzelmet szerzett vendégként a Portland Phoenixben, illetve a Denver New Yorkban.

Fotó: Reuters

Carter: a Jordan-utódjelöltek
egyike
A Toronto Raptors bebizonyította: már fel tudja venni a versenyt a "nagyfiúkkal". Tim Duncan és a bajnoki címvédő San Antonio Spurs nem tudott győzni ellenük, Vince Carter pedig fenomenális játékával, 39 pontjával (amiből nyolcat az utolsó négy percben dobott; 15/25 mezőnyből, 8/8 a vonalról) mutatta meg, miért is választották tavaly az Év újoncának. A Toronto 11-6-ra javította saját és 14-5-re rontotta a San Antonio teljesítményét a vasárnap esti 98-92-es győzelemmel. Duncan, az 1998-as Év újonca és az 1999-es NBA-döntő MVP-je majdnem ugyanilyen jól teljesített: 27 pontot és 13 lepattanót szerzett. Avery Johnson 20 pontot tett hozzá, de a Spurs így is kikapott, harmadszor egymás után, ami teljesen szokatlan tőlük az utóbbi egy évben.

Phoenixben Rasheed Wallace 1,3 másodperccel a lefújás előtt beszórt egy fordulós duplát, és a Portland Trail Blazers ezzel nyert 92-90-re a Suns ellen. Bár még nem volt egészen vége, hiszen a hazaiak időkérése után Tom Gugliotta próbált egyenlíteni, de ahogy kapaszkodott a kínaira dobott labdáért, Scottie Pippen kiütötte a kezéből. Pippen 13 pontot, 9 lepattanót és 8 gólpasszt gyűjtött, csapata 15-4-es mutatóval a jól húzó gárdáktól hemzsegő Pacific csoport élére ugrott.

Derek Fisher 14-et dobott 16 pontjából az első negyedben, amelyben a Los Angeles Lakers 15 pontos vezetést szerzett, hogy végül 117-100-ra verje az Orlando Magicet. A Lakers hatmérkőzéses győzelmi szériát futtat, 14-4-es mutatója van. Shaquille O'Neal 15. idei dupla-dupláját volt csapata ellen kivitelezte, míg a másik oldalon Darrell Armstrong őrzi jó formáját (20 pont, 9 asziszt).

Sportág-megjelölés nélkül
A Charlotte Hornets (10-7) a SuperSonics egymás után második buktáját szállította, amely ismét súlyosra sikerült: 103-81-re nyertek a vendégek. "Borzalmasan játszottunk" - mondta a Seattle edzője, Paul Westphal.

Sam Cassell karrierrekordot jelentő 18 gólpassza, 16 pontja, valamint Ray Allen 20-asa jól jött a Milwaukee Bucksnak, amely így 103-97-re nyert a Dallas Mavericks ellenében.

New Yorkban George McCloud 12 másodpercel a dudaszó előtt hintett két büntetőt, és a Denver Nuggets 80-78-ra verte a Knicks együttesét. A Nuggets úgy nyert idén először idegenben, hogy 16 pontos deficitet dolgozott le a harmadik negyed során, és ezzel 50%-osra javította a mérlegét.

Toronto Raptors - San Antonio Spurs 98-92
Air Canada Centre, 18 455 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 39, Oakley 11, Christie 9, illetve Duncan 27, Duncan 13, Elie 6

Phoenix Suns - Portland Trail Blazers 90-92
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gugliotta, C. Robinson 19-19, Longley 9, Kidd 10, illetve Ra. Wallace 21, Sabonis 10, Pippen 8

Los Angeles Lakers - Orlando Magic 117-100
Staples Center, 18 422 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 27, S. O'Neal 10, S. O'Neal 7, illetve D. Armstrong 20, B. Wallace 8, D. Armstrong 9

Seattle SuperSonics - Charlotte Hornets 81-103
KeyArena, 12 233 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 17, R. Patterson 8, Payton 8, illetve Coleman 26, Coleman 11, Wesley 9

Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks 103-97
Bradley Center, 12 214 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Allen 20, Cassell, E. Johnson, G. Robinson 6-6, Cassell 18, illetve Finley 29, Nowitzki 10, Nowitzki 6

New York Knicks - Denver Nuggets 78-80
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 15, K. Thomas 13, Childs 7, illetve Van Exel 20, LaFrentz 12, Van Exel 5