Duncan 42 pontjával nyert a bajnok

Az NBA 38. játéknapjának mindhárom mérkőzése hazai győzelmet hozott. A Phoenix a Washingtont, a Portland a Minnesotát, a San Antonio a Vancouvert verte meg. Az utóbbi meccsen a tavalyi döntő MVP-je, a harmadéves Tim Duncan karrierrekordot érő 42 pontot dobott.

Fotó: Reuters

Tim Duncan, a liga talán legjobb
aktív játékosa
A San Antonio Spurs otthoni mérlege makulátlan maradt, miután a szezonbeli leghosszabb nyeretlen sorozatukat 99-91-es hazai győzelemmel szakították meg a Vancouver Grizzlies ellen. A vendég kanadaiak, akik 30 vesztett idegenbeli találkozó után épp kedden tudtak nyerni Dallasban, most is mindent megpróbáltak, nem törődve azzal, hogy a bajnoki cím védője az ellenfél. Duncan azonban 16 pontot termelt a harmadik negyedben, melynek köszönhetően a Spurs 72-67-es vezetést szerzett, és azt már ki sem engedte a kezéből. A San Antonio edzője, Gregg Popovich így méltatta a San Antonio páratlan csatártehetségét: "Lepattanózott, agresszíven támadott és lenyűgözően védekezett. Egyszerűen fantasztikusan játszott." "Tim Duncan talán a liga jelenlegi legjobb játékosa" - értett egy a vancouveri kolléga, Brian Hill. Duncan 15/22-es mezőny- és 12/14-es büntetőstatisztikát produkált és szerzett 14 lepattanót, a San Antonio pedig, amely utoljára még Duncan előtt, az 1996-97-es szezonban kapott ki négyszer egymás után, 9-0-ra módosította mérlegét az Alamodome-ban, ahol meglepő módon, harmincötezer széken nem egész tizenötezren üldögéltek. Shareef Abdur-Rahim 30 ponttal vezette a Vancouvert, amely 1-8-cal áll az idei idegenbeli meccsein, és sorozatban nyolcadszor kapott ki a Spurstől. Abdur-Rahim szerint Duncan ellen még egy egész csapat sem védekezhet tökéletesen: "Ha ráállsz, jönnek a dobások kintről, és azok is ugyanilyen jók."

Szupersztárok: KG és Pip
Portlandben Malik Sealy elrontott az utolsó percben egy könnyű ziccert és egy olyan zsákolást, amely közben senki sem támadta, és ezek miatt a Minnesota Timberwolves elvesztette az esélyt, hogy 1993 óta először idegenben verje meg a Trail Blazerst. A T'wolves majdnem ledolgozta 18 pontos hátrányát, de mivel nem sikerült, 14. alkalommal kaptak ki Portlandben, ezúttal 90-86-ra, összesítésben 34-5-re módosítva a két csapat egymás elleni mérlegét, a Blazers pályaválasztásával, a hazaiak szemszögéből. Rasheed Wallace 23, Steve Smith 18 pontot dobott a Blazersnél, a vendégek legjobbja pedig Kevin Garnett volt 26 ponttal.

A phoenixi Cliff Robinson és Tom Gugliotta egyéni szezoncsúcsot állított fel 31, illetve 27 ponttal, és a Suns, amely két kezdőjátékosa, a center Luc Longley és az irányító Penny Hardaway nélkül játszott, 99-85-re legyőzte a Washington Wizards együttesét, amely hatodszor veszített egyhuzamban. A Wizards 19-et elveszített a két csapat legutóbbi 21 összecsapásából.

San Antonio Spurs - Vancouver Grizzlies 99-91
Alamodome, 14778 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 42, Duncan 14, Av. Johnson 6, illetve Abdur-Rahim 30, Parks 7, Bibby 7

Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 90-86
Rose Garden, 19980 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ra. Wallace 23, B. Grant 10, S. Smith 6, illetve Garnett 26, Garnett 7, Brandon 11

Phoenix Suns - Washington Wizards 99-85
America West Arena, 18053 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Robinson 31, Gugliotta 8, Kidd 9, illetve Howard 15, R. Jordan, M. Smith, Aa. Williams 5-5, R. Strickland, R. Jordan 6-6

[mécs]

Ajánló:

Korábban:

A bajnoki álmokat szövögető Portland legutóbbi öt meccséből hármat elvesztett, így beérték a Nyugat ászai, sőt a Lakers - sorozatban hetedik győzelmével - meg is előzte. A vancouver 30 mérkőzésből álló idegenbeli nyeretlen sorozatot szakított meg.