Hajszálgyőzelmek Miamiban és New Yorkban<br/>

A Miami Heat a Utah Jazz, a New York Knicks pedig a Toronto Raptors ellen nyert rangadót egy, illetve két ponttal. A Chicago Bulls szokás szerint kikapott, a Minnesota Timberwolves ellen Dávid Kornél 27 percet játszott, és 14 pontot dobott.

Fotó: Reuters

Alonzo Mourning kosár-balettje

A Minnesota Timberwolves először zárt idegenbeli túrát 3-0-val a franchise története során, miután 106-86-ra verték a ligautolsó Bullst Chicagóban. A Timberwolves ezelőtt sosem nyert a United Centerben, és a mostani siker Kevin Garnettnek esett a legjobban. Garnett, aki középiskolába a helyi Farragut Academyre járt, és innen került az 1995-ös draftra, 22 ponttal és 13 lepattanóval járult hozzá a vendéggyőzelemhez. Dávid Kornél a hazaiak egyik legjobbja volt, első csereként 27 percet játszott, szerzett 14 pontot (3/8 mezőnyből, 8/8 a vonalról) és 7 lepattanót, mindkét kategóriában csak Elton Brand előzte meg (17, 8), de ő 38 percet töltött a pályán.

Sprewell és Carter mókáztak is

Bostonban Antoine Walker 24, Dana Barros pedig a kispadon kezdve 15 pontot dobott, hogy a Celtics hatmeccses vesztes szériája véget érjen. A hazaiak az Atlanta Hawkst győzték le 98-81-re azon a mérkőzésen, amely az utolsó volt a bostoni csarnok régimódi parkettáján.

A Golden State Warriors, köszönhetően Tyrone Nesbynek (28 pont, 9 lepattanó) és Lamar Odomnak (22, 11, 7-7 asziszt és blokk) otthon kapott ki a Los Angeles Clipperstől 103-99-re. A vendégek edzője, Chris Ford nem lehetett ott a mérkőzésen, mert hátfájdalmait odahaza kezelték.

Clevelandben Chucky Atkins egyéni szezoncsúcsa (22 pont) is kellett ahhoz, hogy az Orlando Magic megverje a sérülésektől sújtott Cavaliers együttesét 103-97-re. A hazaiak a csatár Mark Bryant és Danny Ferry, valamint az irányító Brevin Knight nélkül álltak ki a Magic ellen, amely negyedszer nyert egyhuzamban.

Miami Heat - Utah Jazz 74-72
Miami Arena, 15 200 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 17, Mourning 10, A. Carter 5, illetve Malone 21, Polynice 11, Stockton 8

Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 86-106
United Center, 22 102 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 17, Brand 8, LaRue 5, illetve Garnett 22, Garnett 13, Brandon 11

New York Knicks - Toronto Raptors 91-90
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 25, Thomas 10, Houston 5, illetve V. Carter 36, A. Davis 17, Christie, Bogues 4-4

Boston Celtics - Atlanta Hawks 98-81
FleetCenter, 15 973 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Walker 24, Griffin 10, K. Anderson 10, illetve Coles, Ellis 13-13, Mutombo 13, Terry 4

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 97-103
Gund Arena, 11 731 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sura 28, Kemp 11, A. Miller 7, illetve Atkins 22, M. Williams 8, D. Armstrong, Outlaw 6-6

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 99-103
Arena in Oakland, 10 438 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Starks 22, A. Jamison 9, V. Cummings 13, illetve Nesby 28, Odom 11, Hudson 9

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Az ötvenedik játéknapon nem volt meglepetés. Scottie Pippen első houstoni kirándulása portlandi színekben jól sikerült: a Blazers tízpontos győzelmet aratott. A San Antonio hosszabbításban győzte le a Phoenixet.