Sikeres arénabúcsúztató Miamiban<br/>

A Minnesota ellen aratott 11 pontos győzelmével búcsúzott régi csarnokától a Miami Heat együttese. A Miami Arena bezárásával a sorozat legkisebb létesítményétől szabadul meg az NBA. Keith Van Horn nélkül verte el a New Jersey Nets a New York Knickst a helyi derbin.

Fotó: Reuters

Johhny Newman védekezik, Larry
Johnson támad a Nets-Knicks meccsen

Allan Houston dobását Jim
Mcilvaine blokkolja

Portlandban - miután Rasheed Wallace és Gary Payton kiengedett az utolsó játékrészben - Scottie Pippen szállította a győzelmet. Pippen 19 pontjából kilencet a befejező negyedben dobott, a Blazers javára billentve az agonizáló Seattle elleni meccset. Wallace és Payton fejenként 20 pontot szórt az első három negyedben, Wallace végül 24 ponttal zárt. Utóbbi nyolc találkozójából haton nyert a Blazers. Zsinórban a negyedik meccsét vesztette el a Seattle, szezoncsúcsot döntve ezzel, és 0-2-re rontva idei, Portland elleni mérlegét.

Sacramentóban Chris Webbernek volt 23 pontja, 11 lepattanója miközben a Kings 114-101-re verte a Boston Celtics-t. Rick Adelmannak, a Kings trénerének ez volt a 400. NBA-győzelme (a 400 nyert meccs mellé 285 vesztett társul). Adelman 10 éve edzősködik az NBA-ben, a Sacramentót tavaly vette át, itteni mérlege 43-33.

Vince Carter újfent sziporkázott a Toronto Raptorsban a Houston Rockets elleni, idegenbeli meccsen. Carter 35 pontot dobott - közte két büntetőt az utolsó másodpercekben - a 100-99-re megnyert találkozón.

Miami Heat - Minnesota Timberwolves 89-78
Miami Arena, 15200 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 30, Mourning 13, Carter 8, illetve Garnett 16, Garnett 9, Brandon 6

New Jersey Nets - New York Knicks 89-83
Continental Airlines Arena, 20049 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gill 23, Feick 17, Marbury 13, illetve Wallace 20, Ewing 16, Sprewell 3

Sacramento Kings - Boston Celtics 114-101
ARCO Arena, 17317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 23, Webber 11, Williams 7, illetve Walker 23, Griffin 10, Anderson 9

Houston Rockets - Toronto Raptors 99-100
Compaq Center, 16285 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mobley 21, Rogers 8, Francis 12, illetve Carter 35, Carter 12, Williams, Bogues 5-5

Denver Nuggets - Los Angeles Clippers 128-105
Pepsi Center, 14035 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mcdyess 22, Lafrentz 11, Van Exel 13, illetve Taylor 30, Odom 10, Hudson 8

Portland TrailBlazers - Seattle SuperSonics 94-89
Rose Garden, 20584 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wallace 24, Wallace, Sabonis 8-8, Pippen, Stoudamire 6-6, illetve Payton 24, Lewis 8, Payton 13