Detroitban dudaszóra hullottak el a sólymok<br/>

Az NBA 58. játéknapján újfent kikapott a Chicago Bulls, Dávid Kornél 4 pontot dobott azon a meccsen amelyen a Minnesota a legkevesebb kosarat kapta a szezonban. Hosszabbításos meccset nyert a Detroit, az áldozat az Atlanta Hawks volt, a hős a hosszabbítás végét jelző dudaszóra betaláló - és ezzel a találkozót megfordító - Terry Mills.

Fotó: Reuters

Nets: csak a labda legyen a miénk!

102-92-re nyert a New Jersey Nets az Orlando Magic ellen. Stephon Marbury igen egyszerűen magyarázta a New Jersey Nets újabb győzelmét. "A jó csapatoknak jó védelmük van." - mondta a 22 éves játékos, miután a Nets megőrizte a kosarát az utolsó 3 perc 13 másodpercben az Orlando-pontoktól. A 21 ponttal és 13 gólpasszal nyomuló Marbury elmondta még: "Jól játszottunk, kemény, okos kosárlabdát és jól védekeztünk. Nagyjából ez minden." Immár a kilencedik hazai győzelmét szerezte sorozatban a Nets, ami az együttes új rekordja. Keith Van Horn 20 pontot dobott, nyilatkozatában pedig csapattársa véleményét erősítette meg. "Nem a támadásainknak, hanem a védelmünknek köszönhetjük a győzelmet." - állította a még mindig influenzával küzdő Van Horn.

Marbury zsákol

Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls 94-76
Target Center, 19623 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 22, Garnett 11, Brandon 7, illetve Benjamin 21, Ruffin 8, Reeves 8

Indiana Pacers - Charlotte Hornets 109-99
Conseco Fieldhouse, 18345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Miller 30, Davis 11, Jackson 11, illetve Wesley 17, hárman hattal, Davis 8

Washington Wizards - New York Knicks 86-89
MCI Center, 19053 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 24, White 13, Strickland 6, illetve Johnson 24, Ewing 9, Sprewell 5

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 106-105 - hosszabbítás után
Auburn Hills, 18891 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 33, hárman kilenccel, Hill 12, illetve Jackson 26, Mutombo 13, Jackson, Coles 8-8

New Jersey Nets - Orlando Magic 102-92
Continental Airlines Arena, 18694 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 21, Feick 15, Marbury 13, illetve Armstrong, Abdul-Wahad 18-18, Abdul-Wahad 17, Atkins, Armstrong 4-4

Milwaukee Bucks - Cleveland Cavaliers 91-90
Bradley Center, 16329 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cassell 20, Johnson 9, Allen 7, illetve Sura 19, Sura 12, Knight 6

Dallas Mavericks - Toronto Raptors 104-109
Reunion Arena, 16490 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nowitzki 32, Finley 7, Jones 9 illetve McGrady 24, Davis 15, Carter 8

Houston Rockets - Los Angeles Clippers 122-100
Compaq Center, 15057 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cato 21, Cato 11, Francis, Mobley 11-11, illetve Taylor 31, Odom 13, Odom 10

Denver Nuggets - Boston Celtics 94-102
Pepsi Center, 18353 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 20, McDyess 11, Van Exel 14, illetve Walker 26, Pierce, Walker 8-8, Pierce, Anderson 6-6

Vancouver Grizzlies - San Antonio Spurs 88-98
General Motors Place, 14403 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 24, Abdur-Rahim, Harrington 7-7, Bibby 11, illetve Duncan 32, Duncan 15, Duncan 4

Portland TrailBlazers - Philadelphia 76ers 108-90
Rose Garden, 20584 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wallace 23, Wallace 11, Anthony 7, illetve Iverson 32, Lynch 9, Snow 7