A Lakers otthon nyert idegenben<br/>

A két Los Angeles-i együttes összecsapását "természetesen" a Lakers nyerte, bár a Clippers volt a pályaválasztó a Staples Centerben. A Minnesota legyőzte a San Antoniót, a Miami pedig rögtön a második új csarnokbeli meccsén vereséget szenvedett.

Fotó: Reuters

Divac 9 lepattanóval segítette
a Sacramentót Clevelandben

A Minnesota Timberwolves, Malik Sealy 22 és Kevin Garnett 21 pontjával 91-88-ra verte a bajnoki címvédő San Antonio Spurst, és ezzel újra elérte az 50%-os határt (14-14). Szokás szerint Tim Duncan volt a Spurs legjobbja 27 ponttal és 19 lepattanóval.

Miamiban Mike Bibby 22 pontja, Shareef Abdur-Rahim 20 pontja és 12 pattanója, illetve Othella Harrington 16 pontja és 13 pattanója segítette az esélytelenek nyugalmával érkező Vancouver Grizzliest, hogy meglepetésre legyőzzék a Heat együttesét 91-87-re. Amíg a vendégek mindössze harmadszor nyertek idén idegenben, a Miami már a második mérkőzésén kikapott az új American Airlines Arenában.

Torontóban Damon Stoudamire 22 pontot szerzett három negyed alatt,

Stoudamire nagyot játszott volt csapata ellen

Chris Webber szezoncsúcsot ért el 37 ponttal, Jason Williams pedig 18 pontja mellé karrierrekordot állított fel 18 gólpasszal, így a Sacramento Kings 17 év után először nyert Clevelandben: 111-106-ra verték most a Cavaliers gárdáját.

Allan Houston szezoncsúcsot érő 37 pontjából 26-ot a második félidőben dobott, így a New York Knicks 96-88-ra verte a Boston Celtics együttesét, amely hét éve nyeretlen a Madison Square Gardenben.

Mutombo minden igyekezete kevésnek
bizonyult a Bucks ellen

Indiana Pacers - New Jersey Nets 116-111
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 24, Smits 9, M. Jackson 15, illetve Kittles 33, Feick, McIlvaine 8-8, Stephon Marbury 10

Toronto Raptors - Portland Trail Blazers 90-114
Air Canada Centre, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 18, Willis 8, McGrady, Christie 4-4, illetve Stoudamire 22, Sabonis 10, Schrempf 8

Cleveland Cavaliers - Sacramento Kings 107-111
Gund Arena, 14 875 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sura 26, Kemp 11, B. Knight 12, illetve Webber 37, Webber 10, Jas. Williams 18

Miami Heat - Vancouver Grizzlies 87-91
AmericanAirlines Arena, 19 035 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 21, P. J. Brown 10, A. Carter 10, illetve Bibby 22, O. Harrington 13, Bibby 4

New York Knicks - Boston Celtics 96-88
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 37, Ewing 12, L. Johnson, Ward 5-5, illetve Pierce 23, Fortson 8, K. Anderson 4

Milwaukee Bucks - Atlanta Hawks 116-113
Bradley Center, 12 739 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 36, E. Johnson 8, Cassell 18, illetve Jim Jackson 30, Mutombo 10, Coles 7

Minnesota Timberwolves - San Antonio Spurs 91-88
Target Center, 15 179 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sealy 22, Garnett 11, Brandon 13, illetve Duncan 27, Duncan 19, Duncan, Av. Johnson 5-5

Houston Rockets - Seattle SuperSonics 96-103
Compaq Center, 14 440 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Francis 27, C. Rogers 14, Francis 7, illetve Payton 29, Baker 18, Payton 10

Denver Nuggets - Dallas Mavericks 98-96
Pepsi Center, 10 549 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McDyess 27, McDyess 13, Van Exel 12, illetve Finley 28, Finley 8, Finley 10

Phoenix Suns - Charlotte Hornets 86-80
America West Arena, 18 640 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Robinson 30, Gugliotta 10, Kidd 10, illetve Wesley, Campbell 18-18, Coleman 19, Wesley 5

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 98-122
Staples Center, 20 042 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nesby, Odom 22-22, Odom 12, Hudson 10, illetve S. O'Neal 38, S. O'Neal 15, Shaw 7

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Közel 20 000 szurkoló, vadonatúj aréna, hosszabbítás - nem is várhatnánk többet a 2000. év első NBA-meccsétől. A Miami Heat - Orlando Magic találkozón csak a befejező negyedben gyengélkedtek a hazaiak, ez vezetett a hosszabbításhoz, ahol már nem hibáztak Mashburnék.