Hárommeccses győztes szériában a Bulls<br/>

Az első 28 mérkőzéséből mindössze kettőt nyert meg a Chicago Bulls, most azonban a Boston Celtics legyőzésével három mérkőzésesre nyújtotta győzelmi sorozatát. Dávid Kornél új csapata, a Cleveland nyert New Yorkban, de a magyar csatár még egy percet sem kapott a parketten. Nyugaton a helyzet változatlan: a Lakers Seattle-ben, a Portland pedig otthonában a Phoenix ellen nyert rangadót.

Michael Jordan visszavonulása óta először nyert háromszor egymás után a Chicago Bulls, előbb a Washingtont verték oda-vissza, most pedig a Boston Celtics ellen győztek 96-79-re. Az újonc Elton Brand 26 ponttal és 14 lepattanóval, Toni Kukoc pedig 23 ponttal és 8 asziszttal járult hozzá a sikerhez. Kukoc hátfájdalmainak elmúlása óta a Bulls nem kapott ki, és ez a sorozat sajnálatos módon egybeesik Dávid Kornél mizériájával is.

Fotó: Reuters

Kavarodás a Cavs-Knicks meccsen. Camby a labdát,
csapata a meccset veszítette el

Seattle-ben szerepelt a liga jelenlegi legjobb csapata, a Los Angeles Lakers, amely 19 pontos deficitet dolgozva le sorozatban 15 győzelmét aratta: 110-100-ra verték a SuperSonics együttesét. Kobe Bryant 31, Glen Rice 24, Shaquille O'Neal pedig 23 pontot dobott, és a második félidőben, amit a Lakers 61-34-re nyert, Rice 13-at szórt egy 21-2-es, illetve hatot egy 15-2-es roham során.

A San Antonio Spurs végre visszanyerte tavalyi formáját, rögtön az első negyedben egy 24-0-s parádé után végig vezetve 127-92-re verték az Orlando Magicet. Tim Duncan 22, Malik Rose 19, David Robinson pedig 15 pontot dobott, a bajnoki cím védője az első játékrész után 41-16-ra vezetett, majd idei legnagyobb különbségű győzelmét aratta.

Michael Olowokandi karrierrekordot jelentő 24 ponttal és 17 lepattanóval vezette 107-94-es győzelemre a Los Angeles Clipperst az Indiana Pacers ellen. Maurice Taylor és Tyrone Nesby fejenként 23-at hozzátettek még, így a Clippers megálljt parancsolt a hét meccsen át veretlen Pacersnek.

Williams megnyerte a Bucksnak
a Wizards elleni meccset

A Detroit Pistons fantasztikus formában lévő csatára, Grant Hill 40 pontot szerzett (négy meccs alatt harmadszor érve el a negyvenes határt, ezeken a találkozókon összesen 155 pontot szórva), de ez sem volt elég ahhoz, hogy a hazaiak hatmeccsesre nyújtsák győztes sorozatukat. A vendég Minnesotánál ugyanis öten dobtak tíz pont felett (Terrell Brandon 28, Kevin Garnett 22, Sam Mitchell 20, Anthony Peeler 11, Malik Sealy 10), és a Timberwolves 110-105-re nyert.

A Miami Heat megint kikapott új csarnokában. Alonzo Mourning hiába gyűjtött 23 pontot, 18 lepattanót és 6 blokkot, a New Jersey Nets 90-89-re nyert. Scott Burrell büntetője öt másodperccel a lefújás előtt állította be a végeredményt. A Miami győzelem-vereség mérlege az AmericanAirlines Arenában 2-2.

Portlandben a másodéves Bonzi Wells karriercsúcsot ért el, a kispadon kezdve, 23 perc alatt 23 pontot szerezve, és ez Brian Grant 21 pontjával elegendő volt a Trail Blazersnek ahhoz, hogy 96-91-re megverjék a Phoenix Sunst. Scottie Pippen éppen csak lemaradt a tripla-dupláról (12 pont, 10 lepattanó, 9 gólpassz), de a legértékesebb cselekedete az a blokk volt, amit Rex Chapman egyenlítőnek szánt hármasa ellen mutatott be 7.4 másodperccel a lefújás előtt.

New York Knicks - Cleveland Cavaliers 86-89
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 23, Camby 8, Ward 8, illetve Sura 25, M. Bryant 8, B. Knight, Sura 5-5

Detroit Pistons - Minnesota Timberwolves 105-110
Palace of Auburn Hills, 20 529 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill 40, Je. Williams 12, G. Hill 9, illetve Brandon 28, Garnett 14, Garnett, Brandon 8-8

Miami Heat - New Jersey Nets 89-90
AmericanAirlines Arena, 19 036 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 23, Mourning 18, Mashburn 8, illetve Marbury 20, Cage, Gill, Marbury 5-5, Marbury 11

Dallas Mavericks - Atlanta Hawks 95-85
Reunion Arena, 12 814 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 28, Ceballos 14, Finley 9, illetve Rider 24, Mutombo 19, Rider 5

Chicago Bulls - Boston Celtics 96-79
United Center, 22 252 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 26, Brand 14, Kukoc 8, illetve Pierce 20, K. Anderson, Battie, Fortson 6-6, K. Anderson 5

Houston Rockets - Utah Jazz 87-103
Compaq Center, 16 285 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Rogers 28, A. Miller 11, Francis, W. Williams 4-4, illetve Malone 32, Russell 10, Eisley, Stockton 6-6

San Antonio Spurs - Orlando Magic 127-92
Alamodome, 20 131 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 22, D. Robinson 13, Porter 6, illetve Maggette 17, Outlaw, Doleac 6-6, Atkins 5

Denver Nuggets - Charlotte Hornets 97-92
Pepsi Center, 18 408 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Exel 32, LaFrentz 10, Van Exel 8, illetve Coleman 21, Coleman 14, B. Davis 6

Milwaukee Bucks - Washington Wizards 130-129 - kétszeri hosszabbítás után
Bradley Center, 15 612 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 34, E. Johnson 18, Cassell 10, illetve Murray 27, Aa. Williams 13, R. Strickland 12

Portland TrailBlazers - Phoenix Suns 96-91
Rose Garden, 20 584 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wells 23, B. Grant 11, Pippen 9, illetve Chapman 20, Gugliotta 9, Kidd 14

Seattle SuperSonics - Los Angeles Lakers 100-110
KeyArena, 17 072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Baker 31, Baker, H. Grant, R. Patterson 10-10, Payton 9, illetve K. Bryant 31, S. O'Neal 9, S. O'Neal 6

Los Angeles Clippers - Indiana Pacers 107-94
Staples Center, 17 004 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Olowokandi 24, Olowokandi 17, Hudson 5, illetve Best 20, D. Davis, J. Rose, Smits 6-6, M. Jackson 6

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Bemutatkozott új csapatában Dávid Kornél, legismertebb kosarasunk egy percet játszott a Golden State Warriors ellen a Cleveland Cavaliers színeiben. Kevin Garnett utolsó pillanatokban szerzett kosarával nyert a Minnesota a Portland ellen, Alonzo Mourning volt a Miami Heat Houston elleni győzelmének kulcsfigurája.