Rangadót nyert a Utah és a Sacramento<br/>

A Utah Jazz a keleti második Miamit, a Sacramento pedig a bajnoki címvédő San Antoniót győzte le a 70. játéknapon, melynek további eseményei lényegtelennek tűnnek a hír mellett, mely szerint Michael Jordan tényleg komolyan gondolja a washingtoni befektetést.

Michael Jordan visszalépett a Bob Hope Classic golftornától. Ennek oka az is lehet, hogy valóban tárgyalásokat folytat egy pakett vásárlásáról a Washington Wizardsban. A Washington Post pénteken klubközeli forrásokra hivatkozva közölte, hogy Jordan és a Wizards többségi tulajdonosa, Abe Pollin tárgyaltak egymással, és a kérdés már csak az, hogy Jordan mekkora részt vesz meg Ted Leonsistól és Jon Ledeckytől, akiknek 44%-os tulajdonrészük van a franchise-ban.

Szintén pontosan meg nem nevezett forrásoktól származik a Post információja, mely szerint Jordan - aki már régen világossá tette: játékosként nem kíván visszatérni az NBA-be - szakmai igazgató lenne a Wizardsnál. Kérdés, hogy a klub valaha volt legnagyobb sztárja, a jelenleg általános menedzserként dolgozó Wes Unseld milyen szerephez jutna Jordan érkeztével.

Fotó: Reuters

A Miami kétségbeesetten
igyekezett

A Utah-Miami meccsen Armen Gilliam 10 pontot dobott, ami önmagában nem egy nagy szám, ám kilencet az utolsó negyedben, amikor a Miami csaknem 6 percen át nem szerzett kosarat. A 36 éves csatárt az Orlando Magic tette lapátra a múlt heti edzőtáborozáskor, ám pénteken már alá is írt a Utah-hoz. Szombaton nem játszott, hétfőn pont nélkül maradt a veterán játékos, csütörtökön viszont már 23 perce, 7 lepattanója is volt a San Antonio ellen. A Miami ellen Bryon Russell 19 pontot ért el, Karl Malone 18-at, megalapozva ezzel a múlt hónapban elszenvedett 74-72-es vereség bosszúját. Malone egyébként szerény (13 próbából 4 jó) dobószázalékkal rukkolt elő.

Sacramentóban Chris Webber produkált kiemelkedőt (34 pont, 19 lepattanó), miközben a Kings harmadik meccsét hozta zsinórban, a címvédő San Antonio Spurs legyőzésével. Már csak 1 perc 4 másodperc volt hátra a találkozóból, amikor a San Antoniós Mario Elie elcsípte Jason Williams rossz passzát és egy hárompontossal 103-100-ra faragta csapata hátrányát. Williams 21 pontot dobott, besegítve a Kings sorozatbeli hatodik hazai győzelmébe. A vesztes gárdából Tim Duncan 33 pontot, 20 lepattanót gyűjtött (így ez lett pályafutásának első 30-20-as meccse), David Robinson dobott 17 pontot. A vereség megszakította a San Antonio négymeccses diadalmenetét.

Az idegenben gyenge Celtics most is kikapott, mégpedig Minnesotában. Kevin Garnett hét pontot szerzett a harmadik negyedben, 19-et összesen, a mezőnyből 15 kísérletéből 9 bement, megkaparintott 10 lepattanót, adott 6 gólpasszt, ezzel a Timberwolves utóbbi 13 meccséből 11-et megnyert. Paul Pierce 17 ponttal támogatta a Bostont, ám a zöld-fehérek mérlege 2-14-re romlott idegenben, és már hatodszor buktak el az utóbbi hét Timberwolves elleni csatában.

A nap egyetlen idegenbeli győzelmét a Houston Rockets aratta a Golden State Warriors otthonában. A lélektelen játék a Warriors szezoncsúcsot jelentő vereségéhez vezetett (11 zakó egymás után). Steve Francis adta meg a végső lökést a houstoni győzelemhez, az utolsó előtti játékrészben 10 pontot dobott (összesen 19-et).

New Jerseyben Kerry Kittles 22, Stephon Marbury 21 pontig jutott a Los Angeles Clippers felett aratott 110-105-ös győzelem során. Kiábrándító, 2-15 győzelem-vereség aránnyal kezdte az évet a Nets, ám ez a győzelem már a 13. volt az utóbbi 18 ütközet során. Marbury 17-ből 7-szer volt eredményes, közte az egyik találat kulcsfontosságú volt, mivel a Clippers utolsó nagy rohamát zárta le.

Utah Jazz - Miami Heat 93-83
Delta Center, 19 543 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Russell 19, Malone 8, Stockton 13, illetve Mourning 27, Mourning 9, A. Carter 7

Sacramento Kings - San Antonio Spurs 107-103
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 34, Webber 19, Divac, Webber, Jas. Williams 3-3, illetve Duncan 33, Duncan 20, Av. Johnson 6

Minnesota Timberwolves - Boston Celtics 103-85
Target Center, 14 659 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brandon 20, Garnett 10, Brandon 11, illetve Pierce 17, A. Walker 10, Cheaney 4

Golden State Warriors - Houston Rockets 100-108
Arena in Oakland, 10 123 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Blaylock 25, Caffey 10, Blaylock 11, illetve Mobley 23, A. Miller 13, Francis 10

New Jersey Nets - Los Angeles Clippers 110-105
Continental Airlines Arena, 15 535 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kittles 22, Feick 14, Marbury 10, illetve Odom 28, Olowokandi 10, Hudson, Odom, Olowokandi 4-4