Nem jó otthon a Miaminak<br/>

A Miami öt mérkőzésből a harmadikat veszítette el új csarnokában, ezúttal a ligautolsó Chicago Bulls vette be az AmericanAirlines Arenát. A Houston meglepetésre megverte a Portlandet, a Cavaliers pedig Dávid Kornél nélkül kapott ki Seattle-ben.

Fotó: Reuters

Weatherspoonék csak erőlködnek az új
arénában

Houstonban ismét az újonc Steve Francis volt a főszereplő: 26 pontjával és 12 gólpasszával vezette sorrendben negyedik győzelmére a Rockets gárdáját, 90-89-re verve a tabellán nyolc hellyel előrébb álló Portland Trail Blazerst. A vendégek dobták a meccs utolsó öt pontját, kis híján megszerezve a győzelmet, de Scottie Pippen és Greg Anthony kihagyták kulcsfontosságú kísérleteiket. Pippent, aki a szezon előtt épp Houstonból igazolt Portlandbe, hat játékosért cserébe, minden labdaérintésénél kifütyülték a nézők, ennek ellenére csapata legjobbja volt 12 ponttal, 9 lepattanóval és 8 assziszttal.

A január 10-16. közötti játékhét legjobbjává választott Chris Webber 30 pontjával a Sacramento Kings húszpontos előnyt kovácsolt, majd sorozatban hatodik győzelmét aratta. A Los Angeles Clippers kettőre faragta a deficitet a negyedik negyed közepén, Maurice Taylor 22 pontot, az újonc Lamar Odom 19 pontot és 14 lepattanót szerzett, de a Kings összeszedte magát, és 104-98-ra nyert. Webber az elmúlt héten 30,5 pontot, 14,5 lepattanót, 3,5 gólpasszt, 3,0 blokkot és 2,0 labdaszerzést jegyzett átlagban három mérkőzés során (Houston, San Antonio, Cleveland).

Kemp, a clevelandi ász ezt a lepattanót
sem szerezte meg

Miami Heat - Chicago Bulls 85-92 - h. u.
AmericanAirlines Arena, 19 344 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Carter, Mourning 20-20, Mashburn 9, Mashburn 8, illetve Brand 24, Brand 13, Kukoc 4

Seattle SuperSonics - Cleveland Cavaliers 99-80
Compaq Center, 16 285 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Francis 26, Ke. Thomas 14, Francis 12, illetve S. Smith 21, Pippen 9, Pippen 8

Houston Rockets - Portland Trail Blazers 90-89
KeyArena, 13 326 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Baker 28, Baker 8, Payton 8, illetve L. Murray 20, DeClercq 8, B. Knight, A. Miller 4-4

Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 104-98
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 30, Divac 11, Jas. Williams 12, illetve M. Taylor 22, Olowokandi 15, Hudson 4

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Los Angelesben párosmérkőzést rendeztek, és a Lakers a Seattle-től, a Clippers pedig a San Antoniótól kapott ki. A Minnesota dudaszóra győzte le a keleti legjobb Indianát. A Charlotte első Phills nélküli győzelmét aratta, a Toronto volt az áldozat.