A keletiek vasárnapja

A sztárhiányban szenvedő Houston Rockets meglepetésre megverte a ligaelső Los Angeles Lakerst, a New York Knicks pedig gólzáporos meccsen kerekedett felül a Sacramento Kingsen.

Fotó: Reuters

Az újak győzelme: Francis Mobley nyakában
Charles Barkley súlyos sérülése miatt visszavonult, Scottie Pippen lelépett Portlandbe, Hakeem Olajuwon pedig nem tündököl régi fényében (lágyéksérv-operációja miatt ráadásul eddig csak 22 meccsen szerepelt, november 26-i kiválása után január 13-án aktiválták). A Houston Rockets, amely 1994-ben és 1995-ben bajnoki címet nyert, kénytelen új arcokra alapozni reménybeli sikereit. Az újonc Steve Francis 17, Cuttino Mobley 15 ponttal, Kelvin Cato pedig Shaquille O'Neal lefogásával segítette a hazai pályán némileg magabiztosabb (10 győzelem, 13 vereség) Rakétákat 89-83-ra legyőzni a jelenleg gyengélkedő, mégis a liga legjobb csapatának látszó Los Angeles Lakerst, amely öt percen át nem jutott kosárhoz a negyedik negyedben. A houstoniak esélytelensége csalóka, hiszen a Keleten második Miamit és a Nyugat trónkövetelőjét, a Portlandet is megverték már. A Lakers (34-10) ugyanakkor a szezoncsúcsot jelentő 16 meccses menetelése után 3-5-ös győzelem-vereség mutatót produkált, lehetőséget adva Pippenéknek (33-10), hogy befogják őket. "Zavarbaejtően rosszul játszottunk" - mondta a Lakers edzője, Phil Jackson. "Nagyon csalódott vagyok. Ha nyertünk volna, sem lennék elégedett."

Cato keseríti O'Neal és Bryant életét
A New York Knicks nyerő párosa, Latrell Sprewell és Allan Houston 60 pontot dobtak összesen, és a Knicks idei legponterősebb játékával 120-111-re verte a Sacramento Kings együttesét, és edzőjét, Jeff Van Gundyt a keleti All-Star válogatott élére emelte. A január végén legeredményesebb edzőt választják annak, de Larry Bird, a keleti első Indiana edzője 1998-ben dirigálta a legjobbakat (a tavalyi gála elmaradt a lockout miatt), Pat Riley csapata, a Miami pedig vesztes szériában van, így ő sem felelhet meg. A New York franchise- és szezonrekordot állított fel azzal, hogy mind a 24 büntetőlehetőségét kihasználta (az abszolút csúcsot a Utah Jazz állította fel hiba nélküli 39 büntetővel a Portland Trail Blazers ellen 1982. december 7-én), a Sacramento mégis ledolgozta éppen 24 pontos hátrányát a negyedik negyedben. A Kings Jason Williams elvesztése ellenére igen jól hajrázott, irányítójukat két gyors technikai fault után küldte zuhanyozni Hue Hollins bíró. A kreatív hátvéd 12 gólpassza mellett csak öt pontot szerzett, és hét labdát is eladott a meccs során. Chris Webber 26, Vlade Divac 17 pontot szerzett a Kingsnek, amely 2-2-vel áll NBA szezonrekordot érő nyolcmecces idegenbeli túrája felénél, ugyanakkor mindössze harmadik vereségét szenvedte el legutóbbi 12 mérkőzése során.

Houston Rockets - Los Angeles Lakers 89-83
Compaq Center, 16 285 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Francis 17, Olajuwon 10, Mobley 4, illetve S. O'Neal 27, S. O'Neal 19, K. Bryant 5

New York Knicks - Sacramento Kings 120-111
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 32, Ewing 12, Houston, Ward 6-6, illetve Webber 26, Webber, Divac 6-6, Jas. Williams 12

© Copyright Reuters Limited. © Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Két veresége után újra nyert a Lakers, olyan meccsen, ahol a Milwaukee volt, hogy közel 15 percen át nem dobott pontot. Dikembe Mutombo 24 lepattanót szerzett az Atlantának a New York Knicks elleni hosszabbításos győzelemben.