Iverson 50 pontot szórt megint <br/>

A negyedik NBA-évét taposó Allen Iverson pályafutása második 50 pontos teljesítményével rukkolt elő, a Sacramentót fogadó Philadelphia így diadalt aratott. A Utah hatmeccses vesztes szériája a bajnoki címvédő San Antonio ellen szakadt meg.

Fotó: Reuters

Iverson szárnyal: a góllövőlistát 31,5-ös
átlaggal vezeti

John Stockton hetet dobott 16 pontjából a negyedik negyedben, az utolsó másodpercekben lopott egy labdát és szerzett egy kosarat, és ezzel a Utah Jazz hatmeccses nyeretlenségének vége szakadt, 93-90-re legyőzték a bajnoki címvédő San Antonio Spurst. Karl Malone 25 ponttal segítette a Jazzt, hogy megszakítsa 17 év óta leghosszabb rossz szériáját. Tim Duncan (32 pont) egy hármassal próbálkozott a végső dudaszó pillanatában, de csúnyán elhibázta, így a San Antonio kikapott, de megőrizte első helyét a Midwest csoportban a Utah előtt.

A miami Hardaway és a New York-i Ward
párharca

A Detroit Pistons, Grant Hill visszatérésének köszönhetően 109-105-re legyőzte a Houston Rockets együttesét. Hill, aki sérült csípője miatt ötöt kihagyott csapata legutóbbi hét meccséből, 15/24-es mezőnymutatóval 36, Jerry Stackhouse pedig 23 pontot szerzett, így a Pistons a Houston utolsó két percben zúzott 9-0-s rohama ellenére nyert.

A Phoenix Suns visszavágott a Seattle SuperSonicsnak: Jason Kidd 22 pontja és 12 gólpassza segedelmével 105-93-ra nyertek, letudva a kölcsönt a pénteki seattle-i vereségért. A "Sivatagi Vihar" úgy lefogta a vendégek vezéregyéniségét, Gary Paytont, hogy az csak 13 pontra volt képes, Rodney Rogers 22, Tom Gugliotta pedig 16 pontot szerzett a Sunsnak, a Sonics "fejetlen" együttesét pedig a másodéves Rashard Lewis vezette 21 ponttal.

Fehér ember nem tud ugrani... A
vancouveri Reeves igyekszik Nowitzki fölé
kerekedni

Los Angelesben az újonc Elton Brand 21, Toni Kukoc pedig 20 pontot szerzett, és a ligautolsó Chicago Bulls megszerezte 10. győzelmét, 100-90-re verve a szintén sereghajtó Clipperst, amely 14-edszerre kapott ki legutóbbi 15 mérkőzése során.

New Jersey Nets - Golden State Warriors 110-90
Continental Airlines Arena, 14 336 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gill 25, McIlvaine 16, Marbury 11, illetve A. Jamison 25, Marshall 13, Blaylock 9

New York Knicks - Miami Heat 94-80
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ewing, Houston 25-25, Ewing 14, Sprewell, Ku. Thomas, Ward 5-5, illetve T. Hardaway 23, P. J. Brown 9, T. Hardaway 6

Philadelphia 76ers - Sacramento Kings 119-108
First Union Center, 20 718 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 50, T. Hill 14, Snow 13, illetve Webber 32, Webber 15, Webber, Jas. Williams 7-7

Utah Jazz - San Antonio Spurs 93-90
Delta Center, 18 981 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 25, Gilliam, Ostertag 7-7, Stockton 9, illetve Duncan 32, Duncan 10, Av. Johnson 6

Boston Celtics - Portland TrailBlazers 94-100
FleetCenter, 18 624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Potapenko 19, A. Walker 10, K. Anderson 10, illetve St. Smith 23, B. Grant, J. O'Neal 8-8, Stoudamire 7

Detroit Pistons - Houston Rockets 109-105
Palace of Auburn Hills, 15 388 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill 36, Je. Williams 9, J. Stackhouse 7, illetve Cato 23, Cato 12, Drew 6

Phoenix Suns - Seattle SuperSonics 105-93
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kidd, R. Rogers 22-22, Gugliotta 9, Kidd 12, illetve R. Lewis 21, R. Lewis 8, Payton 7

Los Angeles Clippers - Chicago Bulls 90-100
Staples Center, 12 973 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Taylor 23, Olowokandi 8, Hudson 8, illetve Brand 21, Brand 8, Kukoc 10

Vancouver Grizzlies - Dallas Mavericks 99-103 - hu.
General Motors Place, 14 861 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 36, Abdur-Rahim 22, Bibby 8, illetve Finley 34, E. Strickland 9, Nash 7

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Kevin Garnett reménytelen helyzetből mentette hosszabbításra a Minnesotának a Denver elleni meccsét, majd a hosszabbításban a győzelmet is kicsikarta csapatának. A tartalékos Clevelandben tripla-duplát ért el Andre Miller, ám ez is kevés volt az Atlanta Hawks ellen.