A Spurs lehajrázta a Seattle-t <br/>

A bajnoki címvédő kezdi visszanyerni tavalyi erejét: a Nyugat harmadik helyéért folyó párharcban 8-0-s hajrával verte a Seattle együttesét. Az NBA 96. játéknapján mind a hat mérkőzésen hazai győzelem született.

Fotó: Reuters

Iker-szeretet: Duncan és Robinson
elválaszthatatlanok

Mutombo (balra) megszerzi Antonio Davis
elől a lepattanót, de a torontóiak nyertek

Gólzáporos mérkőzésen a New Jersey Nets 131-113-ra győzött a Boston Celtics ellen, Stephon Marbury 14-et dobott 30 pontjából az első negyed alatt, amely során a Nets franchise-rekordot jelentő 46 pontot szerzett. Marbury 5/5-ös mezőny- és 4/4-es büntetőmutatóval pörgött a nyitó játékrészben

Van Horn (fehérben) Griffint
próbálja blokkolni

A Sacramento Kings érdekes rekordot állított fel: a keddi mérkőzésein immáron 10-0 a mérlege, ezúttal a Chicago Bullst verte, az első pillanattól vezetve, 119-80-ra. Nick Anderson 10 pontot dobott az első negyedben, amikor a Sacramento 15/23-as mezőnymutatóval 35-25-ös vezetést szerzett. Anderson, aki azért állt meg 19-nél a pontgyártásban, mert a harmadik negyed végén egy labdát a nézőtérig üldözve megsérült, 5/10-es, a Kings 12/33-as statisztikát produkált a hármashatáron túlról. A Bulls a szezon legsúlyosabb vereségét szenvedte el, az egyetlen valamire való teljesítményt az újonc Elton Brand nyújtotta 25 ponttal (10/13 mezőnyből) és 10 lepattanóval, és a Chicago ismét pincemélyen az utolsó a ligában.

Houstonban, Shandon Anderson 23 pontot és 10 lepattanót szerzett, és a Rockets az emberhiánytól szenvedő Cleveland Cavaliers ellen jó hajrával 91-83-ra nyert. A negyedik negyed 30-19-es hazai részsikert hozott, Anderson kilenc pontot szerzett ezalatt. A Cavsnál hiányzott a két irányító, Bob Sura és Brevin Knight és a csatár Cedric Henderson, mindössze négy cseréjük volt, és azok közül is csak Mark Bryant szerzett pontot. Kár volt elengedni Dávid Kornélt?...

A Phoenix Suns 94-76-ra diadalmaskodott a Vancouver Grizzlies ellen, a könnyű győzelemből Luc Longley egyéni szezoncsúccsal, 20 ponttal vette ki a részét.

Toronto Raptors - Atlanta Hawks 109-88
Air Canada Centre, 16 636 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 36, A. Davis, Willis 9-9, Bogues 12, illetve Mutombo 22, Mutombo 15, Terry 3

New Jersey Nets - Boston Celtics 131-113
Continental Airlines Arena, 15 836 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury, van Horn 30-30, van Horn 9, Marbury 10, illetve A. Walker 27, Pierce 11, Pierce 9

San Antonio Spurs - Seattle SuperSonics 79-77
Alamodome, 16 373 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 22, D. Robinson 11, Av. Johnson 5, illetve Baker 18, Payton 16, Payton, H. Grant 5-5

Houston Rockets - Cleveland Cavaliers 91-83
Compaq Center, 14 239 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sh. Anderson 23, Sh. Anderson 10, Francis, Drew 5-5, illetve Kemp 23, Kemp 10, A. Miller 7

Phoenix Suns - Vancouver Grizzlies 94-76
America West Arena, 18 385 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Longley 20, A. Hardaway 8, Kidd 9, illetve Dickerson 19, Abdur-Rahim 10, Bibby 4

Sacramento Kings - Chicago Bulls 119-80
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 22, Webber, Divac 10-10, Jas. Williams 8, illetve Brand 25, Brand 10, R. Brown 6

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Allen Iverson előző napi ötvenese után csupán 14 pontot dobhatott Indianapolisban, és a Pacers franchise-rekordot ért el 18 egymás utáni hazai győzelemmel. A Portland ligacsúcsot állított fel idegenbeli mérlegével és milwaukee-i sikerével a tabella tetejére ugrott.