Riley szerint az új Lakers félelmetes

Pat Riley, a Miami edzője szerint a Phil Jackson által irányított Los Angeles-iek "túl tehetségesek" és mindent megnyerhetnek - a Heat is elvérzett a Lakers otthonában. A Utah Jazzen nem látszott a kor, amikor New Yorkban győztek a Knicks ellen. Vancouverben a Toronto nyerte a kanadai derbit.

Fotó: Reuters

Pat Riley a fejét fogja
Pat Riley, aki az 1980-as években négy nagybajnoki címet nyert a Los Angeles Lakersszel, most a Miami Heat edzőjeként szenvedett el 93-80-as vereséget a Staples Centerben, amely után úgy nyilatkozott, a Glen Rice-cal (23 pont, 10 lepattanó), Shaquille O'Neallel (17, 11) és a szintén All-Star Kobe Bryanttel (15, 7) felálló, Phil Jackson irányította Lakers "félelmetes, Shaq túl nagy, azok ketten pedig túl tehetségesek". Riley szerint, ha az idén már másodszorra 15 meccses győzelmi szériát építő Lakers a playoffban is megőrzi magabiztosságát, egyértelműen esélyes a bajnoki címre. Az Atlanti csoportot vezető Miami egyébként az elejétől kezdve csak futott az eredmény után, és csak úgy, mint a győztes széria minden szenvedő fele, nem tudták még megközelíteni sem a 100 pontot.

Carter a Vancouver legjobbja, Abdul-Rahim
mellett megy el
A Toronto Raptors sztárcsatára, Vince Carter dobta azt a tempót 18 másodperccel a vége előtt, amellyel a vendégek ötödik győzelmüket aratták sorozatban, ezúttal Vancouverben győzve le a Grizzlies együttesét 94 -92-re. Carter 11/21-es mezőnystatisztikával 28 pontot, valamint 9 pattanót és 4 gólpasszt jegyzett, és 51 pontos ligacsúccsal kezdődő, majd dudaszóra szerzett győztes hármassal folytatódó hetével nagy eséllyel pályázik a Hét legjobbja címre.

A Minnesota Timberwolves szép nagy előnyt épített a harmadik negyed alatt, így Gary Payton teljesítménye a negyedikben nem volt elég a Seattle SuperSonicsnak a vendéggyőzelemhez. Hosszabbításban nyert végül a T'wolves 105-100-ra, pedig a harmadik szünet előtt már húsz ponttal is vezettek. Payton azonban 17-et dobott a rendes játékidő utolsó szakaszában, és egy triplával hét másodperccel a duda előtt ki is egyenlített. A hazaiak azonban végig vezettek a hosszabbításban, fennállásuk legjobb teljesítményét érve el azzal, hogy 11-gyel több győzelmük van, mint vereségük (35-24).

A New York-i Childs és a utah-i Ostertag
légibalettje
New Yorkban a korral járó tapasztalat volt az úr, Karl Malone 30 pontjából tizet az utolsó nyolc percben dobott, és a Utah Jazz 88-79-re nyert a Knicks ellen, amely szintén nem az ifjú játékosairól híres. Épp két napja nyilatkozta a New York edzője, Jeff Van Gundy, hogy öregek a játékosai, a Jazz alappillérei pedig a liga legidősebbjei közül hárman: Malone, John Stockton és Jeff Hornacek. Utóbbi, aki éppen egyidős a 36 éves Malone-nal, 13 ponttal, a 37 éves Stockton pedig nyolc ponttal és 12 asziszttal zárt.'

A Golden State Warriorsnak nem volt ellenszere volt játékosa, Chris Mullin ellen, aki 15 ponttal egyéni szezoncsúcsot állított fel (abszolút rekordja 47, ezt a Warriors színeiben a Clippers ellen érte el 1989 április 13-án), és az Indiana Pacers - Austin Croshere 18 pontjától is segítve - 114-95-re nyert, először aratva győzelmet nyugati parti túrája során, melynek első két találkozóját elvesztette.

New York Knicks - Utah Jazz 79-88
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 22, Ewing 9, Sprewell 5, illetve Malone 30, Russell, Polynice 8-8, Stockton 12

Boston Celtics - Orlando Magic 97-91
FleetCenter, 18 624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 19, Griffin 11, Pierce 7, illetve D. Armstrong 19, Outlaw, B. Wallace 8-8, D. Armstrong 6

Vancouver Grizzlies - Toronto Raptors 92-94
General Motors Place, 19 193 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): O. Harrington, Abdur-Rahim 22-22, Abdur-Rahim 14, Bibby 8, illetve V. Carter 28, McGrady 10, Bogues 7

Los Angeles Lakers - Miami Heat 93-80
Staples Center, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Rice 23, S. O'Neal 11, S. O'Neal 7, illetve Mourning 21, Mourning 9, T. Hardaway 7

Charlotte Hornets - Chicago Bulls 100-94
Charlotte Coliseum, 15 799 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Coleman 26, Mason, Coleman 7-7, Wesley 11, illetve Brand 24, Brand 11, R. Brown 7

Minnesota Timberwolves - Seattle SuperSonics 105-100 - hu.
Target Center, 15 006 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 21, Garnett 13, Brandon 11, illetve Payton 34, Baker 9, Payton 12

Denver Nuggets - Cleveland Cavaliers 92-100
Pepsi Center, 17 447 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): van Exel 20, Gatling, LaFrentz 10-10, van Exel 13, illetve L. Murray 20, L. Murray, A. Miller 9, A. Miller 9

Golden State Warriors - Indiana Pacers 94-114
Arena in Oakland, 15 283 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marshall 27, Caffey 10, Blaylock 12, illetve Croshere 18, D. Davis 8, M. Jackson 8