A Raptors ismét megverte az órát<br/>

A Toronto ismét (idén negyedszer) dudaszóra dobott hármassal nyert és vetett véget négymeccses nyeretlenségének. A San Antonio Portlandben folytatta győzedelmes nyugati hadjáratát, a Phoenix Miamiben megszenvedte Jason Kidd hiányát, a New Jersey a keleti első Indiana legyőzésével tett lépést a playoff felé.

Fotó: Reuters

Ezt az arcát jól ismerjük, de Air Carter
passzolni is tud

Átmentette Portlandbe bajnoki formáját a San Antonio Spurs, Tim Duncan 36 pontot, 15 lepattanót, hat aszisztot és három blokkot jegyzett (ebből nyolc pontot és egy sapkát a a meccset záró 14-2-es roham alatt), 89-85-ös győzelemre vezetve csapatát a Trail Blazers ellen. Duncan kommandja alatt a Spurs 10-0-s szakaszt jegyzett közvetlenül az után, hogy a center David Robinsont kiállították reklamálás miatt. A San Antonio negyedszer nyert egyhuzamban (8-2 az utolsó 10 mérkőzésük mérlege), a Blazers, amely sérült centere, a litván Arvydas Sabonis nélkül játszott, éppen sorban negyedik hazai buktáján van túl.

Az újonc Szczerbiak próbál átmenni a
veterán Kukocon. Előbbi 13, utóbbi 12
ponttal segítette csapatát

New Jerseyben Keith van Horn 30 pontja és 10 lepattanója segítette a Nets együttesét (21 pontos előnye elpackázása ellenére) 111-106-os sikerre az Indiana Pacers ellen. Reggie Miller, a vendégek vezéregyénisége a negyedik negyed elején kiállni kényszerült reklamálás miatt, de a Pacers nélküle is 26-6-os rohamot diktált, 97-96-ra hozva fel a meccset 3:49-cel a vége előtt, Jalen Rose 17-et dobott 27 pontjából az utolsó játékrész során. De a New Jersey tanult a vasárnapi, Denver elleni vesztes meccs hibáiból, amikor az utolsó nyolc perc alatt 18 pontos előnyt hagytak veszni, és megőrizték hidegvérüket. Győzelmükkel öt nyertes meccsnyire vannak a továbbjutásra álló Orlando mögött a keleti tabellán.

A Boston teljesítménye leginkább McCarty
mezszámára (0) emlékeztet

A Miami Heat 28 ponttal is vezetett már az első félidőben, végül azonban csak 81-78-ra verte a Phoenix Sunst, amely a bokatörés miatt hiányzó Jason Kidd nélkül nem is emlékeztet szokásos önmagára. Alonzo Mourning és Tim Hardaway fejenként 20 pontot, Mourning és Dan Majerle 12-12 lepattanót szerzett a hazaiaknál, akik előnyt szereztek a Knicksszel szemben az Atlanti csoport élén. A Phoenix ugyanakkor hátrányba került a San Antonióval szemben a Nyugati Konferencia negyedik helyéért folytatott küzdelemben.

Sacramentóban Chris Webber elérte idei negyedik tripla-dupláját (21 pont, 11 gólpassz, 10 pattanó), Predrag Stojakovic 20, Vlade Divac pedig 19 pontot szerzett, hogy a Kings 103-95-re nyerjen a New York Knicks ellen. A Nyugaton hetedik Sacramento (41 győzelem, 29 vereség) egy tiszta győzelemmel előzi meg a Seattle-t, és ha még egyszer nyer, bebiztosítja helyét a rájátszásban.

Los Angelesben Michael Finley szintén a negyedik tripla-dupláját csinálta meg 20 ponttal, 12 pattanóval és 10 asziszttal, de a Dallas Mavericks a Clippers elleni 112-102-es siker ellenére is 10 győzelemnyire van lemaradva a rájátszást jelentő helyektől, és mivel csak kilenc meccse van hátra, esélye sem maradt.

Atlanta Hawks - Denver Nuggets 116-111
Philips Arena, 9 945 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mutombo, A. Henderson 24-24, Mutombo 16, Terry 6, illetve McDyess 28, McDyess 11, van Exel 11

Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 96-99
Gund Arena, 20 562 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): L. Murray 30, Kemp 9, A. Miller 14, illetve V. Carter 19, V. Carter, McGrady, Oakley 8-8, V. Carter 6

Miami Heat - Phoenix Suns 81-78
AmericanAirlines Arena, 15 923 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): T. Hardaway, Mourning 20-20, Majerle, Mourning 12-12, T. Hardaway, A. Carter 7-7, illetve R. Rogers 22, A. Hardaway 9, A. Hardaway 5

New Jersey Nets - Indiana Pacers 111-106
Continental Airlines Arena, 17 676 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): van Horn 30, van Horn 10, Marbury 10, illetve J. Rose 27, Croshere 10, M. Jackson 11

Orlando Magic - Boston Celtics 122-87
Orlando Arena, 13 413 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 23, Outlaw 14, Outlaw 10, illetve Barros 19, Potapenko 10, A. Walker 5

Minnesota Timberwolves - Philadelphia 76ers 100-102
Target Center, 16 991 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 31, J. Smith 12, Brandon 12, illetve Iverson 43, T. Hill 14, Snow 12

Sacramento Kings - New York Knicks 103-95
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 21, Webber 10, Webber 11, illetve Houston 33, Ku. Thomas 10, Houston, Ward 3-3

Houston Rockets - Golden State Warriors 121-86
Compaq Center, 14 496 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): W. Williams, Sh. Anderson 20-20, W. Williams 11, W. Williams, Norris 6-6, illetve Hughes 22, Marshall, Farmer 7-7, Hughes 6

Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 102-112
Staples Center, 10 157 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Piatkowski 28, Olowokandi 8, McInnis 9, illetve Finley, Nowitzki 20-20, Finley 12, Finley 10

Portland Trail Blazers - San Antonio Spurs 85-89
Rose Garden, 20 584 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pippen 25, Pippen, Ra. Wallace 6-6, Pippen, Schrempf 5-5, illetve Duncan 36, Duncan 15, Duncan 6

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Egy héttel bostoni teljesítménye után Vince Carter újra egy dudaszóra hintett triplával vezette győzelemre a Toronto Raptorst, ezúttal az L.A. Clippers ellen. Bostonban Antoine Walker tripla-duplájával verték a hazaiak a Milwaukee-t.