Átgázolt a Blazers a Milwaukee-n<br/>

A playoff-pozícióért harcoló Milwaukee idei legnagyobb vereségét szenvedte el Portlandben, a Charlotte hozta a győzelmet Chicagóban, a Denver 20 pontot vert a Utah Jazzre.

Fotó: Reuters

Ervin Johnson reménytelen helyzetben

Rusheed Wallace elcsíp egy labdát

Denverben Antonio McDyess (33, 10) és Nick Van Exel (27, 14 gólpassz) is jól teljesített, nyert is a Nuggets 112-92-re, a Utah Jazz ellen. A Jazz már a harmadik meccsét játszotta 4 este alatt, nem is bírta a terhelést az NBA legöregebb csapata: fáradtak és erőtlenek voltak a találkozón. McDyess, Van Exel és James Posey 28 pontot tett össze a harmadik negyedben, amikor a Nuggets 34-23-ra lelépte a Utahot, amelyben Karl Malone (27, 13) bírta a legjobban.

Clevelandben Shawn Kemp (22) és a kispados Cedric Henderson (20) alapozta meg a hazaiak 109-103-as, Boston Celtics elleni győzelmét. Paul Pierce (22) és Vitaly Potapenko (19) voltak a Celtics legjobbjai, de a Cavs "tartalékjai" jobbnak mutatkoztak a bostoni cseréknél (50-21). A Celtics sorban hét meccsen bukott, ezzel elúszóban van a reménye playoff-szereplésre.

Houstonban az újonc Kenny Thomas 18 pontot dobott és szezon-rekord 22 lepattanót gyűjtött, így verte el a Rockets 115-93-ra az Atlanta Hawkst. Kelvin Cato (21) karrierrekord 15 lepattanót szedett, ő és Thomas uralták a palánk alatti területet, 58-44-re hozva a Rocketsnek a lepattanók különmeccsét. A Hawks szekerét Jim Jackson (21) és Alan Henderson (20) húzta, csapatuk nyomorúságosan, 33 százalékkal dobott, utolsó 20 meccséből 16-ot vesztett.

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 109-103
Gund Arena, 18 698 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kemp 22, Kemp 14, Knight 12, illetve Pierce 22, Potapenko 9, K. Anderson 7

Chicago Bulls - Charlotte Hornets 87-90
United Center, 21 882 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 24, Brand 8, Anstey, Hawkins 5-5, illetve Campbell 25, Campbell, Mason 9-9, Mason 7

Houston Rockets - Atlanta Hawks 115-93
Compaq Center, 15 290 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mobley 24, Thomas 22, Thomas 6, illetve Jackson 21, Mutombo 15, Terry 10

Denver Nuggets - Utah Jazz 112-92
Pepsi Center, 19 099 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McDyess 33, LaFrentz 11, Van Exel 14, illetve Malone 27, Malone 13, Stockton 7

Portland Trail Blazers - Milwaukee Bucks 113-79
Rose Garden, 20 390 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stoudamire 31, Schrempf 8, Stoudamire 6, illetve Cassell 22, Johnson 6, Cassell 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.