A Mavericks tízpontos verést mért a portlandiekre, akiknél a legjobb dobó is csak 13 pontot ért el. A San Antonio hosszabbításban verte a Sacramentót egy erőfelmérőnek nevezhető találkozón, a Bulls pedig a Nets ellen bizonyította, hogy nem felejtettek el kosárlabdázni Chicagóban.

Fotó: Reuters

Gigászi csata: Divacé a pattanó, de
Robinsonék nyerték a meccset

A Phoenix Suns 50-27-tel áll a negyedik helyén, tehát egyelőre még övé a hazai pálya, de Los Angelesben bizonyos Todd Day negyedik negyedbeli 10 (összesen 18) pontja kellett nekik, hogy 95-88-ra legyűrjék a ligautolsó Clipperst.

Nowitzki keresi a helyet Brian
Grant fölött

Az újonc Kenny Thomas és a másodéves Cuttino Mobley fejenként 15, a negyedik negyedben pedig egyaránt hat pontot szereztek, és a Houston Rockets szériában negyedik győzelmét aratta 103-93-ra verve a Nuggets együttesét Denverben. A záró játékrészben a Nuggets csupán 15 pontot gyűjtött, a Rockets viszont 15-2-es rohammal zárta a meccset. Walt Williams 23 pontot, Steve Francis pedig 13 pontot, 11 gólpasszt és 8 pattanót szedett össze a Houstonnál, amelynek hét játékosa szerzett legalább 10 pontot, és amely helyet cserélt a Nuggets-cel a tabellán.

Brand a földön sem adja fel

A Golden State Warriors viszont 109-97-re nyert a Vancouver Grizzlies ellen, Larry Hughes 28, Jason Caffey pedig 25 pontot szerzett a hazaiaknál, akik nyolc egymás utáni vereséget követően nyertek kétszer sorrendben. A Grizzlies azonban így is két győzelemmel áll előrébb, a Warriors a harmadik, a Vancouver a negyedik legrosszabb mutatóval bír a ligában.

Sacramento Kings - San Antonio Spurs 92-98 - hosszabbítás után
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jas. Williams, Divac 17-17, Webber 12, Jas. Williams 9, illetve D. Robinson 26, D. Robinson 14, Av. Johnson 6

Chicago Bulls - New Jersey Nets 100-93
United Center, 21 812 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 22, Brand 15, Brand 7, illetve van Horn 25, Feick 12, Perry 5

Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 92-81
Reunion Arena, 14 005 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Finley 24, Nowitzki 14, Nash 6, illetve Ra. Wallace 13, B. Grant 12, Stoudamire 3

Denver Nuggets - Houston Rockets 93-103
Pepsi Center, 14 348 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): van Exel 27, Gatling 7, van Exel 11, illetve W. Williams 23, W. Williams 12, Francis 11

Golden State Warriors - Vancouver Grizzlies 110-97
Arena in Oakland, 10 127 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hughes 28, M. Davis 12, Blaylock 9, illetve Dickerson 24, Abdur-Rahim 13, Bibby 9

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 88-95
Staples Center, 14 724 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 26, Odom 15, Odom 6, illetve C. Robinson 22, Marion 12, A. Hardaway 8

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Ha ma kezdődne a rájátszás, ez lenne a felállás

New Yorkban Patrick Ewing, Charlotte-ban Elden Campbell, Minneapolisban Kevin Garnett, Los Angelesben pedig Glen Rice dobott dudaszóra (vagy a környékén) győzelmet érő kosarat, remekül jellemezve az alapszakasz utolsó hetének hangulatát.