Egy laza és három szűk hazai győzelem a második playoffnapon

A Los Angeles Lakers magabiztos, 117-107-es győzelemmel kezdte a rájátszást a Sacramento ellen. A keleti első kiemelt Indiana a Milwaukee ellen három, a New York a Toronto ellen Raptors négy, a Portland a Minnesota ellen szintén három ponttal bizonyult jobbnak.

Fotó: Reuters

Webbernek nagyon nehéz dolga van
O'Neallel szemben
Shaquille O'Neal, az idei Év játékosa (MVP) cím legnagyobb esélyese, az alapszakasz gólkirálya ismét lenyűgöző teljesítményt nyújtott: playoffbeli karriercsúcsát beállítva dobott 46 pontot, leszedett 17 pattanót és blokkolt öt dobást. "Mindig az első meccs a legnehezebb, azután pedig a második, pláne mikor otthon kell kezdened" - osztotta meg véleményét O'Neal, aki tavaly elég nehezen viselte, hogy a Nyugati főcsoport elődöntőjében 4-0-s vereséget szenvedtek a későbbi bajnok San Antoniótól. Kobe Bryant (23 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz) és Glen Rice (18, 7, 4) asszisztenciájával a az alapszakaszt 67-15-ös győzelem-vereség mérleggel megnyerő Los Angeles-iek meggyőző teljesítménnyel kezdték meg rájátszásbeli menetelésüket a reménybeli bajnoki címért, amire 1988 óta várnak a Lakers rajongói. O'Nealék teljesítménye most már edzőjüket, Phil Jacksont is a régi Chicagóra emlékezteti, ahol szintén három emberre épült a csapat (Michael Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman). A vendég sacramentóiak legjobbja ismét Chris Webber volt, aki 20-at dobott a szintén egyéni playoffcsúcsot jelentő 28 pontjából az első félidőben, de azután hisztizni kezdett, amikor a harmadik negyed végén megkapta ötödik személyi hibáját, technikaival jutalmazták, majd a záró játékrészben (miután jobbára a kispadon üldögélt), hét perccel a lefújás előtt kipontozódott. A Kings egymás után hetedszer vesztette el playoffnyitó mérkőzését.

jalen Rose: a koncentráció
magas iskolája
Jalen Rose 26 pontot szerzett, abból 11-et a negyedik negyedben, és az Indiana Pacers 88-85-re nyert a Milwaukee Bucks ellen, Dale Davis 17 lepattanóval, Reggie Miller 21 ponttal, Mark Jackson pedig 11 gólpasszal járult hozzá a nehezen kiharcolt sikerhez. A Bucks hátránya már 11 pont is volt az első félidőben, de összeszedték magukat, és tíz perccel a lefújás előtt már 67-62-re ők vezettek. Rose azonban visszatornázta a Keleti főcsoport bajnokát, és a Bucks a legközelebb 2:20-nál jutott (83-82), amikor a 26 ponttal záró Ray Allen hintett be egy triplát. Sam Cassell 18 pontot és 6 gólpasszt jegyzett, a Milwaukee nyerő hármasának harmadik pillére, Glenn Robinson azonban 4/17-es mezőnystatisztikával csak 11 pontig jutott.

Carter (középen) ezúttal csődöt jelentett
A Toronto Raptors playoff-debütálását Latrell Sprewell rontotta el, aki nem hagyta élni Vince Cartert, de a New York Knicks még így is csak nagy nehezen tudta legyőzni a kanadai vendégeket. Már 19 ponttal is vezettek az első negyedben, és végül 42.8 másodperccel a végső dudaszó előtt Larry Johnson triplája állította be a 92-88-as végeredményt. Carter 3/20-as mezőnymunkával mindössze 16 pontot szerzett, majdnem 10 ponttal maradva el alapszakaszbeli átlagától. "Nagyon jól védekeztünk, de Carter szerintem olyan dobásokat is elnézett, amiket máskor nem szokott" - mondta a New York edzője, Jeff Van Gundy. "Egy nagy játékosnak is lehet rossz napja." Carter unokatestvére, Tracy McGrady volt a mezőny legjobbja 25 ponttal, a hazaiaknál Sprewell és Allen Houston egyaránt 21-gyel zárt.

Pippen számára minden vagy semmi a tét
Scottie Pippen az a srác, aki mindenáron meg akarja mutatni, hogy nem csak MJ háta mögött tud bajnokságot nyerni. Ennek érdekében egyénis szezoncsúcsot jelentő 28 pontot, valamint 9 pattanót gyűjtött, hogy a Portland Trail Blazers 91-88-ra legyőzhesse a Minnesota Timberwolves gárdáját. A vendégek a negyedik negyed közepén 77-71-re vezettek, de a Portland 12-3-as rohama, amely egy Pippen-horoggal ért véget, megfordította az állást, amikor 3:08 volt az órán. Pip négy büntetőt dobott az utolsó 86 másodpercben, hogy bebiztosítsa a győzelmet. "Megpróbálok példát mutatni a többieknek" - mondta a meccs után Pippen. "Mondok nekik egy pár szót, de aztán a pályán kell úgy játszanom, hogy tényleg hallgassanak rám." A Minnesota All-Star csatára, Kevin Garnett tripla-duplát ért el 12 ponttal, 11 gólpasszal és 10 lepattanóval, ponttermése azonban 11-gyel maradt az átlaga alatt.

Keleti főcsoport:

New York Knicks - Toronto Raptors 92-88
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell, Houston 21-21, Ewing 9, Ward 5, illetve McGrady 25, Willis 11, Oakley, V. Carter 6-6
Az állás: 1-0 a New York javára.

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 88-85
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 26, D. Davis 17, M. Jackson 11, illetve Allen 26, E. Johnson, Ham 8-8, Cassell 6
Az állás: 1-0 az Indiana javára.

Nyugati főcsoport:

Portland Trail Blazers - Minnesota Timberwolves 91-88
Rose Garden, 20 044 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pippen 28, Pippen 9, Stoudamire 4, illetve Sealy 23, Garnett 10, Brandon 12
Az állás: 1-0 a Portland javára.

Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 117-107
Staples Center, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 46, S. O'Neal 17, K. Bryant, Shaw 5-5, illetve Webber 28, Funderburke 6, Divac 8
Az állás: 1-0 a Los Angeles javára.