A Blazers-zel valami nem stimmel

A Portland Trail Blazers, amely hét meccsre kényszerítette a Lakerst a Nyugati főcsoport 2000-es döntőjében, 0-2-vel kezdte az új szezont, 1993/94 óta először. Szintén két vereséggel rajtolt a tavalyi döntős Indiana Pacers is. Feltámadt ugyanakkor a New York Knicks: keddi harmincas buktájukat az Atlantán bosszulták meg: 95-69-re nyertek

Fotó: Reuters

A denveri Davis (sötét mezben)
szerdán még alulmaradt Bakerrel,
s csapata a Seattle-lel szemben,
most azonban javítottak a
Golden State ellen
Általában a Portlandet szokták úgy emlegetni, mint "mély" csapatot, de csütörtök este éppen ellenfele, a Phoenix Suns volt az, amely a kispadjával intézte el a Trail Blazerst. Tony Delk 22 ponttal, Shawn Marion pedig 21-gyel és 10 lepattanóval jött a padról, és a Suns végig vezetve nyert 108-82-re. Delk kilenc, Rodney Rogers pedig 12 pontot szórt a második negyedben, melynek következtében a hazaiak előnye 64-45 volt félidőben, és a cseréik ekkor már 40 pontnál tartottak. A végelszámolásnál kiderült, hogy a Phoenix padja 57-33-ra verte a Portland tartalékjait, köztük a 21 pontig jutó Shawn Kempet. Jason Kidd volt a Phoenix kezdő ötösének legjobbja: a villámkezű (és villámeszű) irányító 16 ponttal, 12 assziszttal és 7 pattanóval majdnem ott folytatta, ahol kedden abbahagyta: akkor ugyanis tripla-duplát ért el. "Jason fenomenális, kivételes játékos" - dicsérte az edzője, Scott Skiles, aki játékos korában ugyanezen a poszton szerepelt. "Valószínűleg a világ leggyorsabb játékosa, ha a kontraindulásokat nézzük." A Blazers starterei közül Rasheed Wallace volt a legjobb 20 ponttal.

A San Antonio Spurs nyári igazolása, Derek Anderson a második meccsén már megmutatta, mire képes, és ennek egy, a Minnesota Timberwolves feletti 103-91-es győzelem lett a hozadéka. Anderson a harmadik negyedben 15, összesen 29 pontot dobott, és a San Antonio éppen ebben az időszakban tudott mínusz tízről kiegyenlíteni. 79-79 után aztán nem volt megállás, a meglódult hazaiak végül alaposan megverték az elfáradó Farkasokat. A negyedik negyedben Anderson és hátvédtársa, Avery Johnson tíz pontot vállalt abból a 19-4-es rohamból, melynek végén már nem lehetett vitás a Spurs győzelme, hiszen 98-83-ra vezettek, 2:26-tal a lefújás előtt. "Állandóan ketten mentek a nagy embereinkre, így nekem kellett bevállalnom a vezérszerepet" - mondta Anderson. A San Antonio sztárcsatára, Tim Duncan azért így is eljutott 24 pontig (10/15-ös mezőnymutatóval) és 9 lepattanóig, míg ellenfele, Kevin Garnett 21-et és 11-et gyűjtött.

Allan Houston és a Knicks
lendületet vett
A keddi borzalmas, 101-72-es zakó után Glen Rice és a New York Knicks megrázta magát, és 94-69-re intézte el az Atlanta Hawkst. Rice, aki a bajnok Los Angeles Lakerstől került New Yorkba egy négy csapatot érintő deal részeként (Patrick Ewing is ekkor került Seattle-be), 21 ponttal végzett a kispadon kezdve, 10 mezőnydobásából hét betalált. A New Yorknál öten értek el legalább tíz pontot, Latrell Sprewell például, aki csak hat pontra volt képes a Philadelphia ellen kedden, most 15-öt vállalt, így valamennyire sikerült kiengesztelni a Madison Square Gardent csalódottan is színültig megtöltő nézőközönséget. A nagy különbségű győzelem oka egyébiránt főleg a Hawks erőtlensége volt: mindössze 11 kosarat dobtak a második félidőben, annak majdnem felét pedig a meccs legvégén. Marcus Camby, a poszt-Ewing korszak kezdő centere, 12-12 pontot és lepattanót szerzett 28 perc alatt, de nem volt igazán nagy versenyre késztetve, hiszen az Atlanta centere, Dikembe Mutombo még mindig maláriás. Alan Henderson 18, Jim Jackson pedig 16 pontot dobott a Hawks javára, amely 0-2-es mérleggel és -49-es gólkülönbséggel áll.

Dallasban Steve Nash 18, Howard Eisley 16, Dirk Nowitzki 15, Michael Finley 14, illetve Greg Buckner 13 pontjával a Mavericks jó kezdés után 94-88-ra nyert az Indiana Pacers ellen, amelyben Travis Best élete legjobb meccsét játszotta: karriercsúcsot érő 30 pontot dobott, 11 lepattanót szedett és kiosztott nyolc gólpasszt. Hiába tette, mert a Pacers így is kikapott, kettőből másodszor, igaz, mindkét meccsét idegenben játszotta.

Ray Allen hiába nyújtózik,
Shandon Anderson betalál
Houstonban a Rockets már az első félidőben 70 pontot gyűjtött össze, hogy 115-93-ra verje a Milwaukee Buckst, Walt Williams a 28 pontjából 23-at ez alatt dobott. A Bucks a vége felé feljött nyolc pontra, de a houstoniak tudtak még hajrázni, Shandon Anderson végül 25, Matt Bullard pedig 14 pontig jutott. Glenn Robinson volt a Bucks legjobbja 24-gyel, Sam Cassell pedig 22-t dobott és 10 gólpasszt adott.

Denverben Nick Van Exel 23 ponttal és 8 assziszttal, George McCloud pedig 19 ponttal segítette a Nuggets együttesét 101-97-es győzelemhez a Golden State Warriors ellenében. McCloud hétméteres lökete volt az, amely 96-94-es vezetéshez juttatta a hazaiakat 38 másodperccel a vége előtt, majd Van Exel süllyesztett el két büntetőt, s az előny végül négypontos maradt. Larry Hughes 21 pontot szerzett a Warriors javára, Vonteego Cummings meg 18-at, s azt mindet a második negyedben, vezetett is a Golden State 53-47-re a nagyszünetben.

Michael Dickerson 20 pontot, Othella Harrington pedig 18-at és 13 pattanót jegyzett, amint a Vancouver Grizzlies Los Angelesben verte meg a Clipperst 99-91-re, az 1995-96-os szezon óta először rajtolva két győzelemmel. A kanadaiak első NBA-évében egy 19 vereségből álló sorozat követte a jó kezdést.

[mécs]

© Copyright Reuters Limited. © Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Pat Riley megszerezte az ezredik győzelmét. Ez egyben az is jelentette, hogy a Miami Heat meglepetésre Alonzo Mourning nélkül is legyőzte az Orlando Magicet, igaz náluk meg Grant Hill nem játszott. További váratlan sikerek: Lakers - Jazz 92-97, Hornets - Wizards 77-95. Kikapott a Raptors Philadelphiában, Dávid Kornél nem lépett pályára.