New Yorkban győzött a Raptors

Dávid Kornél nem szerepelt a Torontóban a csapat dicsőséges New York-i fellépésén, melyen 79-75-re verték a Knickst. Vince Carter nemcsak csapata legjobbja volt, de az utolsó két és fél percben bevágott két létfontosságú kosarat.

Fotó: Reuters

Sprewell csapdában
A két együttes először találkozott az előző sorozat playoffja óta. Carter 25 pontot dobott, de az utolsó negyedben hatástalanították a New York-iak, amikor 75-75-ös állásnál, 2:29-cel a vége előtt megindult. Latrell Sprewell - aki légúti fertőzése miatt kihagyta a pénteki tréninget - főszerepet vállalt a Knicks feltámadásában: 59-48-as hátránynál 12 ponttal segítette az övéit a záró periódusban.

Utoljára (75-73-nál) Sprewell kosarával vezettek a keleti-partiak, de az utolsó másfél percben kétszer is hibázott a támadó. 1:19-nél Carter két védővel kibabrálva szerzett vezetést (77-75), és csak hat szekundum maradt, amikor Glen Rice az alapvonalról rontott. Chris Childs szabálytalankodott egy lepattanóharcban, Charles Oakley pedig 4.6-nál beállította a végeredményt.

A New York a harmadik negyedben csupán 12 pontig jutott, és nélkülöznie kellett Charlie Wardot, a bokaficammal bajlódó védőt. A múlt évad rájátszásában a Knicks kerekedett felül, miközben Carter csak 19 pontot szórt meccsenként, 30 %-os hatékonysággal.

Knicks - Raptors 75-79 (21-23, 19-16, 12-22, 23-18)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 20, Camby 9, Johnson 4, illetve Carter 25, A. Davis 18, M. Jackson 8

© Copyright Reuters Limited. © Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.