Charlotte-ban is lenyomták a Raptorst

Nem megy ez Vince Carter nélkül: egy húszast kapott Charlotte-ban a Toronto, de legalább Dávid Kornél játszott végre, 15 perc alatt hat pontot és három pattanót gyűjtött. Szenzációs játéknap volt a 30. - elég lenne csak a Knicks-Heat örökrangadót venni, de a kilenc meccs több mint fele rendkívül szoros, nagy csatát hozott.

Fotó: Reuters

A Raptors fennakadt a Hornets
védelmén
David Wesley egyéni szezoncsúcsot jelentő 32, illetve Jamal Mashburn 18 pontja, valamint Baron Davis 14 egysége és szintén saját rekord 11 asszisztja a Charlotte Hornets gárdáját 103-79-es győzelemre vezette a "félkarú" Toronto Raptors ellen. A Hornets végig vezetett, 9-0-s rohammal nyitott, és már a második negyedben tíz pont feletti volt a különbség, így könnyen lerázható volt a Raptors, amely a második félidőben azért ijesztgetett. A Charlotte tíz napon belül másodszor alázta meg a Torontót: november 20-án 100-64-re verték őket az Air Canada Centerben. Antonio Davis volt a Raptors legjobbja 15 ponttal és 12 lepattanóval, Alvin Williams 12, Corliss Williamson és Mark Jackson fejenként 11-et dobott. Dávid Kornél 15 percet játszott a mérkőzésen, ezalatt hat pont (1/4 mezőnyből, 4/4 a vonalról), három lepattanó (két támadó, egy védő) és két fault került a neve mellé, a cserék leghatékonyabbjának bizonyulva ezzel. A Toronto már másodszor mutatta meg, mennyire nem bírja a szupersztár csatár, Vince Carter hiányát: a góllövőlistán 27,5 pontos átlaggal második légiakrobata nélkül két meccs alatt mínusz 38 pont a mérlegük. Carter sérült combfeszítő izma talán meggyógyul a hétvégére, és akkor rendbe jöhet minden, hiszen a sérülése előtt hármat nyert sorozatban a Toronto. A Charlotte viszont sorozatban hatodszor nyert (és abból ötször száz pont fölötti teljesítménnyel) azóta, hogy a detroiti 96-89-es zakó után csapatgyűlést tartottak.

A Philadelphia ismét régi fényében tündököl: Allen Iverson szezonbeli legjobbját ismételte meg 29 ponttal, és a 76ers túlélte negyedik menetbeli mélypontját, a Washington Wizards együttesét 93-87-re verve meg. A szezon legjobb idénykezdete után egy 2-2-es turnét produkáló, de továbbra is ligaéllovas Sixers hatalmas előnyre tett szert a második negyed közepén (44-28), a végén mégis 7-0-s spurival kellett befejeznie a meccset, hogy nyerni tudjon. Az NBA legjobb győzelem-vereség mutatója így 12-2-re módosult, a Sixers pedig hatodik hazai meccsét is megnyerte. Mitch Richmond 26 pontot szerzett a Wizardsnak, amely a liga harmadik legrosszabb mutatójával bír ezzel a buktával (4-12).

Légibalett LaFrentztől (labdával) és
Garnett-től, akiknek a különcsatája
döntetlen lett
Nick Van Exel csapata szezonrekordját dobta 30 ponttal, de a lényeg az a tripla volt, amit hajrában bevágott Minneapolisban, hogy a Denver Nuggets egy 10-2-es spurival a legjobbkor fordítsa a maga javára a meccset, és 107-100-ra győzzön a Minnesota Timberwolves ellen. Van Exel hit 11/20-as mezőny, 5/8-as triplastatisztikák csinált, ráadásul kiosztott hét gólpasszt is. A Denver ez eddigi hat idegenbeli meccséből ötöt elveszített, és ezúttal is bajban volt, mert 12 pontos előnyéből 98-97-es hazai vezetés lett 2:28-cal a vége előtt. Van Exel azonban egy távoli duplával azonnal reagált, Raef LaFrentz pedig négy büntetőt sorozott be, és azzal el is dőlt a meccs. LaFrentz 25, Voshon Lenard pedig 19 pontot szerzett, a hazaiaknál pedig Kevin Garnett volt a legjobb 25 ponttal és 13 lepattanóval.

Auburn Hills népe Jerry Stackhouse-nak (31 pont) és a Detroit Pistonsnak tapsolhatott, miután 97-76-ra győzött a New Jersey Nets ellen. A harmadik negyedben hatszor volt egyenlő az állás a két csapat között, de aztán a hazaiak belehúztak, és 61-59 után végleg magukhoz ragadták a vezetést, a negyedből hátralévő három percben, aztán az utolsó menet elején 11-1-es rohamot pörgettek. A góllövőlistát 28,5-ös átlaggal vezető Stackhouse hetedszer jutott harminc pont fölé idén, de a többieknek is segített: egyéni szezoncsúcsot ért el hat gólpasszal. A sérültlistáról a meccs előtt aktivált Dana Barros 18 pontot, Ben Wallace pedig karrierrekordot jelentő 23 lepattanót szerzett. Stephon Marbury 20 pontig és hét asszisztig jutott a vendégeknél, akik ötödször veszítettek egyhuzamban.

A Utah Jazz veteránjait egyáltalán nem zavarja, hogy estéről estére játszaniuk kell, sőt, éppen a tapasztalatuk vezeti őket rendre győzelemre. Karl Malone 27 pontjával és 11 lepattanójával a Utah 88-86-re verte a Magicet Orlandóban, sorban ötödik győzelmüket aratva ezzel. A meccs legvégén, amikor már kialakult a végeredmény, Tracy McGrady szerzett meg egy lepattanót, de az öregek úgy lefogták, hogy szinte mozdulni sem tudott. A Magic edzője, Doc Rivers szerint faultolták, de ezt senki sem fogadta el neki. A pályára is berohanó Rivers - saját elmondása szerint - a meccs után felhívta Stu Jacksont, az NBA alelnökét, és neki is elpanaszolta, hogy elbántak a csapatával. A vita beárnyékolta McGrady masszív teljesítményét, hiszen a kézsérüléséből felépülő kiscsatár óriási bandázzsal a balján 28 pontot, hét pattanót és négy asszisztot jegyzett (nyolc labdavesztés mellett).

Camby (jobbra) szenvedett Granték
nyomása alatt, és csak kilenc pontig
jutott
Megváltoztak az arcok, de a New York-Miami párharc intenzitása mit sem csökkent. Az NBA legvadabb riválisainak tartott két gárda New Yorkban találkozott, és a Heat - a nagy embereinek, Brian Grantnek (24 pont, 9 lepattanó) és Anthony Masonnak (19, 18) köszönhetően - 84-81-re legyőzte a Knickst. A Seattle-be távozott Patrick Ewing és a vesebetegsége miatt hiányzó Alonzo Mourning nélkül is a palánkok alatt dőlt el a tusa. A Heat négymeccses vereségszériának vetett véget ezzel, és - mint Pat Riley edző mondta - valaha volt legrosszabb hónapjukat zárták le a győzelemmel, amely csak a hatodik volt 15 meccsük során. Tim Hardaway 16, Eddie Jones 15 pontot dobott a Heat külső emberei közül, a túloldalon pedig épp kintről voltak jobbak: Latrell Sprewell 22, Allan Houston 15, Glen Rice pedig 12 pontot dobott.

A Miami Heat csatárát, Don MacLeant öt meccsre eltiltották doppinghasználat miatt: a lábsérülése miatt eddig csak három meccset játszó 30 éves játékos az első NBA-játékos, akinél a vizsgálat szteroid nyomát mutatta ki. A játékos amúgy is kihagyott volna egy hónapot a műtétje miatt, így a büntetés nem tűnik súlyosnak. Sem a Heat, sem az NBA, sem a játékosszakszervezet nem közölt részleteket a vizsgálatról, illetve az eredményről.

A Sacramento Kings talán többet is vesztett szerdán, mint egy meccset a San Antonio Spurs ellen (82-79), mert Chris Webber jobb csuklója, illetve Jason Williams jobb bokája is meghúzódott a mérkőzés során. Webber, a második negyedben sérült meg, de végigjátszotta a meccset, és a Kings legjobbja lett 25 ponttal és 17 lepattanóval. A Kings legjobb játékosa idén már két meccset kihagyott sérülés miatt, és a csütörtöki röntgenvizsgálat dönti el, most kell el mulasztania. Williams a harmadik negyedben ficamította ki a bokáját, és bár nem játszott tovább, saját elmondása szerint nem komoly a sérülés. A hazaiak győzelmét Tim Duncan akarta a legjobban (22 pont, 13 lepattanó), Sean Elliott 15 pontot, David Robinson tíz-tíz pontot és lepattanót szerzett, és a Spurs hazai mérlege 8-0-ra módosult.

A Vancouver Grizzliesnek háromszor kellett megszereznie a vezetést a Phoenix Suns ellen, hogy 109-106-ra nyerjen, kétszeri hosszabbítás után. Shareef Abdur-Rahim egyéni szezoncsúcsot ért el 33 ponttal, valamint leszedett 14 lepattanót a Vancouvernek, amelyet 16, 14-gyel Othella Harrington is segített, Grant Long pedig szintén 16-ot dobott. A vendégeknél Jason Kidd szintén idei legjobbját dobta (34), Cliff Robinson 18-cal segített, mielőtt kipontozódott volna az első ráadásban, 1:41-nél, Shawn Marion 14 pontja mellé 19 lepattanót szedett (sorozatban kilencedik dupla-dupláját érve el ezzel), és Kidd-del egyformán nyolc asszisztot vállalt. "Szeretném, ha tudnék Jasonnak pihenőt adni, de mit csináljak, ha ilyen jól játszik" - mondta a Suns edzője, Scott Skiles Kiddről, aki 51 percet játszott, és az első ráadás végén, 98-92-es phoenixi deficitről 38 másodperc alatt dobott hét pontjával visszahozta a reményt. Ennek ellenére kikapott a Phoenix, amely a két csapat előző 11 összecsapását megnyerte, összességében 17-3-as mérlege volt a Grizzlies ellen, ebből 8-2 Vancouverben.

Az NBA legkedvesebb pofozógépe, Los Angeles Clippers mindig javít a statisztikáján, ha a Golden State Warriors-zal játszik. Szerdai 106-83-as sikerük ötmeccses vesztes szériának vetett véget, és tizedszer nyertek a két csapat legutóbbi 14 találkozásán. Lamar Odom pályafutása negyedik tripla-duplájának (16 pont, 12 lepattanó, 11 assziszt) örülhetett, Quentin Richardson pedig (aki első kezdő csapatbeli tagságát köszönhette Tyrone Nesby Washingtonba költöztetésének) 18 pontot és nyolc lepattanót jegyzett a Los Angeles-ieknek. A Nyugat két legrosszabb csapatának meccse megszakította a Clippers rossz sorozatát: a franchise negatív rekordját állították fel azzal, hogy kilenc meccsen át nem jutottak el 90 pontig.

© Copyright Reuters Limited. © Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Korábban:

Alaposan megfiatalodott az Indiana csapat, de így sem tudott felülkerekedni a címvédőn: a bajnok idei legjobb támadójátékát nyújtva nyert a tavalyi döntősök meccsén. A Toronto ezúttal nem viselte el Vince Carter hiányát, kikapott Dallasban, Dávid Kornél ismét nem játszott. Győzelemmel kezdett a Seattle új edzője, Nate McMillan.