Az Orlando hosszabbításban bukott el a Knicks otthonában, miután Darrell Armstrong egyenlítőnek szánt triplája nem talált be. A Chicago újra nyert, Michael Jordan új, hasonlóan gyenge gárdáját véreztetve el a United Centerben. Houstonban Jerry Stackhouse 46 pontos karrierrekordja sem volt elég a Detroit sikeréhez.

Fotó: Reuters

Ez a McGrady-blokk mentette
hosszabbításra a New York-Orlando
meccset. Allan Houston (balra)
nem örült annyira

A Minnesota Timberwolves 105-92-re nyert a Seattle SuperSonics ellen, Anthony Peeler idei legjobbját dobta (22), Terrell Brandon pedig 21-et szórt, így a helyi szupersztár Kevin Garnett szerény teljesítménye (13 pont, 4/16-os mezőnymunka) sem tudott kifogni a minneapolisiakon. (Garnett azonban így is kora rekordere 244 egymás utáni mérkőzéssel, amin tíz pont felett dobott.) Gary Payton 19 ponttal vezette a Sonics gárdáját, amely tíz perccel a vége előtt csak kétpontos hátrányban volt, azután azonban összeomlott, és volt 17-tel is a hazaiak mögött.

A WNBA legjobb játékosa, Sheryl
Swoopes a houstoni lelátón kisfiá-
val, akinek nyilván nem véletlenül
Jordan a keresztneve

A Miami Heat 13 pontos előnyt packázott el a negyedik negyedben, de azért 81-78-ra nyerni tudott a New Jersey Nets ellen, amelyet a harmadik menetben 24-8-ra vert meg. Anthony Mason 18, Tim Hardaway pedig 17 pontot dobott a hazai csapatban, a meccs legjobbja pedig Stephon Marbury volt 27-tel. Utóbbi hős is lehetett volna, ha a legvégén dobott triplája hosszabbításra menti a meccset.

Az NBA két legrosszabb csapata találkozott Chicagóban, és Elton Brand 30 pontjával, kilenc lepattanójával és nyolc asszisztjával, valamint a meccset megnyerő, dudaszóra dobott duplájával a Bulls 98-96-ra nyert a legendás játékosuk, Michael Jordan által igazgatott Washington Wizards ellen. A vendégcsapat már 11 ponttal volt lemaradva a negyedik negyed derekán, ezt behozta, de az előző évadban (megosztva) a legjobb újoncnak választott Brandnek köszönhetően a Bulls egy 1-11-es sorozat után 3-2-es győzelem-vereség mérleget produkált. A Wizards ugyanakkor 16. vereségét szenvedte el legutóbbi 19 mérkőzése során.

A 65. játéknap statisztikái

Heat - Nets 81-78 (31-23, 15-26, 24-8, 11-21)
Miami, 16 013 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mason 18, Mason 13, T. Hardaway 8, illetve Marbury 27, Aa. Williams, Martin 9-9, Gill 4

Timberwolves - SuperSonics 105-92 (26-22, 29-26, 25-20, 25-24)
Minneapolis, 16 045 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Peeler 22, Szczerbiak 11, Brandon 7, illetve Payton 19, Payton 7, Payton 11

Knicks - Magic 95-92 (11-26, 35-20, 24-21, 16-19, 9-6) - hu.
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 24, Camby 12, Houston 7, illetve McGrady 36, Outlaw, Doleac 7-7, D. Armstrong 7

Bulls - Wizards 98-96 (22-22, 28-21, 19-20, 29-33)
Chicago, 21 488 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 30, Brand, Ruffin 9-9, Brand 8, illetve Whitney 27, Howard 14, Whitney 11

Rockets - Pistons 107-97 (30-22, 27-29, 26-25, 24-21)
Houston, 11 646 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. Francis 26, Sh. Anderson, Ke. Thomas 10-10, S. Francis 6, illetve Stackhouse 46, B. Wallace, Moore 9-9, Atkins 5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.