Hétfőn lemondott a Celtics edzője, Rick Pitino, de utódjával, Jim O'Briannel sem tudta megverni a Boston a Portlandet. Tovább tart a Miami menetelése, ezúttal otthon verték a Golden State-et, a Clippers viszont nem tudott újabb nagy halat fogni, az Indiana Los Angelesben verte meg őket.

Fotó: Reuters

A Boston új edzője, Jim O'Brien (jobbra)
kissé aggódva nézi, mit művel Pippen a
játékosával

A New Jersey Nets éppen a dobott pontok terén áll rosszul: a ligában ötödik legrosszabbat érő 88,3-as átlagnál alig szereztek megint többet, pedig a Cleveland Cavaliers ellen 13 pontos hátrányt dolgoztak le - majdnem. A Cavs 92-90-re tudott végül nyerni, mert Stephon Marbury utolsó pillanatban eldobott tempója kimaradt. A Cleveland a nagy előnyét főleg Robert Traylornak köszönheti, aki 14 pontjából tízet a harmadik negyedben szerzett. Lamond Murray 22 pontot és 10 lepattanót gyűjtött, Traylor az utóbbiból kilencig jutott.

Michael Finley 30 pontja és 10 lepattanója a Dallas Mavericksnek sorban harmadik idegenbeli sikerét is meghozta: Chicagóban nyertek 104-91-re a Bulls ellen, amely Fred Hoiberg triplájával hét perccel a vége előtt két pontra megközelítette a vendégeit (83-81). A Dallas azonban 20-5-ös rohamba kezdett, amely során Steve Nash hat pontot dobott. A hazaiak legjobbja Elton Brand volt 23 ponttal, Khalid El-Amin 18-at termelt, a Chicago viszont még egyszer sem nyert két egymás utáni meccsen idén.

Mason (jobbra) ereje ellen Keefe-
nek nem volt ellenszere

A Los Angeles Clippers ledolgozta ugyan 16 pontos deficitjét, sőt vezetett is, de nem tudott ismételni az Indiana Pacers ellen, 85-82-re kikapott. Jalen Rose a 18 pontjából nyolcat az utolsó öt percben dobott, így hiába volt az állás 77-70 a hazaiaknak 5:23-mal a vége előtt, a Pacers egy 13-2-es rohammal visszafordította a meccset a maga javára. Jermaine O'Neal 15 ponttal és 12 lepattanóval állt bosszút a névrokona, Shaquille csapatán, a Lakersen esett sérelmen (a Clippers egy nappal korábban húsz ponttal verte meg a bajnokot).

A Kings nem engedte meg a Minnesota Timberwolvesnak, hogy az Sacramentóban verje meg őket, az utolsó hat pontot a hazaiak szerezték, és 100-97-re nyerték a meccset. A Minnesota 97-94-re vezetett Wally Szczerbiak két büntetője után, alig valamivel több, mint egy perccel a vége előtt. Jason Williams azonban dobott két ziccert az utolsó percben, majd jött két büntető, és a Peja Stojakovic 24 pontjával és kilenc lepattanójával, valamint Chris Webber 21, 9-ével segített Kings végül nyerni tudott. A Minnesota óriási munkát veszejtett kárba, hiszen Kevin Garnett 26, Szczerbiak 21, Terrell Brandon 20 pontot szerzett a javára, utóbbi 13 lepattanót és nyolc gólpasszt is bevállalt.

Rod Stricklandet, a Washington Wizards renitens sztárját ittas vezetés miatt letartóztatták Virginia államban. A játékos ellenkezett, amikor a rendőrök meg akarták szondáztatni, ezért ittas és közveszélyt okozó vezetés miatt emeltek vádat ellene. "Beszéltem Roddal, de mivel a nyomozás még folyamatban van, egyelőre nem kommentálom az ügyet" - mondta Michael Jordan, a Wizards kosárlabdaügyekért felelős igazgató-alelnöke, aki a Chicago Bulls csapatával hatszor lett bajnok az NBA-ben. A kosaraslegenda decemberben egy mérkőzéstől eltiltotta Stricklandet, mert elkésett az egyik edzésről, a másikon pedig nem jelent meg. A nehezen kezelhető játékost az utóbbi években kétszer is ittas vezetésen érték, amiért 30 óra közhasznú munkát kellett végeznie.

A 69. játéknap statisztikái

Celtics - Trail Blazers 90-98 (23-22, 23-22, 26-25, 18-29)
Boston, 14 561 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 25, A. Walker 11, Pierce 6, illetve Pippen 22, R. Wallace, Kemp 12-12, Stoudamire 8

Cavaliers - Nets 92-90 (25-20, 24-24, 29-25, 14-21)
Cleveland, 12 332 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): L. Murray 22, Weatherspoon 14, A. Miller 7, illetve Marbury 27, Martin 11, Marbury 9

Heat - Warriors 88-78 (18-24, 22-11, 29-16, 19-27)
Miami, 15 725 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mason 24, Mason, B. Grant 10-10, E. Jones 5, illetve Jamison 27, Jamison 11, Blaylock 8

Bulls - Mavericks 91-104 (24-29, 26-26, 22-25, 19-24)
Chicago, 21 344 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 23, Brand 10, El-Amin 7, illetve Finley 30, Finley, Nowitzki 10-10, Nash 8

Clippers - Pacers 82-85 (15-27, 28-19, 24-19, 15-20)
Los Angeles, 11 964 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McInnis 17, Miles 12, McInnis 7, illetve J. Rose 18, J. O'Neal 12, J. Rose, Best 3-3

Kings - Timberwolves 100-97 (32-36, 29-21, 19-20, 20-20)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stojakovic 24, Divac, Stojakovic, Webber 9-9, Ja. Williams 7, illetve Garnett 26, Szczerbiak 9, Brandon 13

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Nem kezdtek látni a vakok és járni a bénák, de amit Clippers tett, mégis csodaértékű: húsz ponttal verte meg a bajnoki címvédő Lakerst, amely sorozatban 16-szor volt ezt megelőzően ellenük. Nyert a Vancouver is, a Minnesota szintén egy húszast vert a Sunsra Phoenixben, a Raptors pedig Dávid Kornél nélkül győzte le a Seattle-t egy utolsó pillanatban bepöcizett góllal.