A két főcsoport első helyezettjeinek találkozóján a vendég Blazers húszpontos sikert aratott, jelezve, hogy még mindig a Nyugat az úr. A Toronto Detroitban nyert, de Dávid Kornél csak három percet játszott, és két pontot dobott.

Fotó: Reuters

Stoudamire (balra) nem hagyta élni
Iversont

Minneapolisban Dirk Nowitzki 28, Michael Finley pedig 26 pontot szerzett, és a Dallas Mavericks sorozatban hetedik idegenbeli meccsét nyerte meg: 106-86-ra verték a Minnesota Timberwolvest. Nowitzki húszat dobott a második félidőben, Christian Laettner pedig 14-et termelt a volt csapata ellen, és a Mavs négymeccsesre nyújtotta sikerszériáját, 24-13-as mutatóval szorongatva a Középnyugati csoport élén álló San Antoniót (22-11). Kevin Garnett volt a Minnesota legjobbja 26 ponttal és 13 lepattanóval, de a Timberwolves mindössze 37%-ot ért el mezőnyből (34/92), mindvégig ellenfele mögött loholt, és a nyolcadik vereségét szenvedte el legutóbbi 13 találkozóján.

Sacramentóban Chris Webber 30 pontot és 14 lepattanót, Peja Stojakovic 27, Jason Williams pedig 24 pontot jegyzett, amint a Kings hétmeccses hazai sorozata utolsó estéjét is győztesen zárta (5-2), 108-103-mal küldve tovább a Cleveland Cavalierst. A Pacific csoportban a Kings a második, Nyugaton pedig harmadik (22-9). Chris Gatling hiába dobott karrierrekordot érő 38 pontot, a Cavaliers a legutóbbi 11 találkozójából így már kilencet bukott el, pedig 15-7-tel startoltak.

A Boston Celtics új edzője, Jim O'Brien megkapta az első győzelmét, Paul Pierce 28, illetve Antoine Walker 27 pontjával 88-76-ra verte a csapata a Miami Heatet, hatmeccses vereségszériát szakítva meg. Éppen a szombati, 112-86-os miami vereség késztette lemondásra Rick Pitinót, a Celtics edzőjét, aki már a szezon előtt megmondta, ha a csapat elveszti az esélyét a rájátszásba jutásra, leköszön. Az O'Brien-éra egy 98-90-es, Portland elleni buktával kezdődött hétfőn. A Heat pedig igen jó szériában volt, a legutóbbi 21 meccsükből 15-öt megnyertek.

Az Auburn Hills-i Pistons-csarnokban Charles Oakley 19, Vince Carter és az újonc Morris Peterson pedig fejenként 18 pontot dobott, és a Toronto Raptors lemosta a pályáról a Detroitot (110-85), mindössze másodszor nyerve a legutóbbi hat meccse során. A hazai csapatban Jerry Stackhouse 19, Joe Smith 12, a szintén gólya Mateen Cleaves - aki Petersonnal együtt a Michigan State egyetemre járt - 11 pontot szerzett, de a Pistons sorban harmadszor is kikapott. Dávid Kornél utolsó csereként beállva három percet játszott, két büntető és egy kihagyott mezőnykísérlet mellett egy fault és egy blokk került a statisztikai lapjára. Bezzeg a négy meccset kihagyó Antonio Davis: 19 perc alatt 12 pont 11 lepattanó!

A Washington Wizardsnak még szerencséje sincs: beletekernek egy 9-0-s rohamba, hogy lehajrázzák a Seattle SuperSonicst, de Gary Payton két büntetőjével a vendégek nyernek 104-101-re. A meccs nagyobbik részében az ellen mögött kullogó Washington Chris Whitneynek köszönhette a felzárkózást, mert ő hat hármast és 22 pontot dobott.

Los Angelesben Lamar Odom 15 pontja, 13 lepattanója és hat asszisztja, valamint a csereként beálló Cherokee Parks egyéni szezoncsúcsot érő szintén 15, továbbá az újonc Quentin Richardson 14, valamint Michael Olowokandi 12 pontja és 10 lepattanója kellett, hogy újra nyerjen a Clippers: 92-86-ra verték a Denver Nuggets gárdáját, amely pedig a korábbi öt meccsén veretlen volt. A két csapatot széles szakadék választja el: a Clippers harmadszor nyert az utóbbi kilenc meccse során, és a Nyugat harmadik legrosszabbja, a Denver (amelyben ismét Antonio McDyess volt a sztár 29 ponttal és 13 lepattanóval) 12-ből tízet vitt haza, és 20-16-os mérlegével a rájátszást jelentő nyolcadik helyen áll a Nyugati tabellán.

A 71. játéknap statisztikái

Celtics - Heat 88-76 (27-12, 23-21, 20-25, 18-18)
Boston, 12 758 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 28, Potapenko 10, Ke. Anderson 5, illetve E. Jones 20, B. Grant, E. Jones 8-8, Mason, A. Carter 4-4

Wizards - SuperSonics 101-104 (19-25, 32-34, 26-26, 24-19)
Washington, 11 591 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Whitney 22, M. Smith 10, Whitney 8, illetve Payton 20, R. Patterson 12, R. Patterson 4

Pistons - Raptors 85-110 (16-33, 22-29, 25-28, 22-20)
Auburn Hills, 17 249 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 23, B. Wallace 9, Stackhouse 7, illetve Oakley 19, A. Davis 11, M. Jackson 12

Timberwolves - Mavericks 86-106 ()
Minneapolis, 16 274 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 26, Garnett 13, Garnett 6, illetve Nowitzki 28, Bradley, Laettner 9-9, Nash 11

76ers - Trail Blazers 75-93 (18-25, 23-22, 24-23, 10-23)
Philadelphia, 20 645 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McKie 15, T. Hill, Lynch 8-8, McKie 5, illetve R. Wallace 18, R. Wallace 10, Stoudamire 11

Clippers - Nuggets 92-86 (23-26, 29-12, 17-20, 23-28)
Los Angeles,
11 251 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom, Parks 15-15, Odom 13, Boykins 9, illetve McDyess 29, McDyess 13, Van Exel 6

Kings - Cavaliers 108-103 (36-34, 23-21, 23-22, 26-26)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 30, Webber 14, Ja. Williams 8, illetve Gatling 38, Weatherspoon 11, A. Miller 7

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.