Zsinórban tizedik győzelmével a 72. játéknapon a liga élére kapaszkodott a Trail Blazers, a portlandiek ezúttal a Charlotte csapatát fosztották meg hosszú hazai veretlenségüktől. Mutombo remeklésével nyert az Atlanta, McGrady ponterősségével az Orlando. A New York hiába döntött csúcsot védekezésben, vérszegény támadójátéka miatt kikapott a Houstontól.

Immár nemcsak a Nyugati főcsoport, hanem az egész liga legjobbja a

Fotó: Reuters

Stoudamire és a Portland fenn a
magasban

Atlantában hazai siker született, kiváltképp Dikembe Mutombo hatékonyságának köszönhetően. A Hawks centere 20 pontot (1999 márciusa óta nem dobott ennyit) és 10 lepattanót szerzett, de nézzük csapattársa, Jason Terry értékelését: "Ha Dikembe 20-at dob, biztos, hogy nyerünk. Ő belül leköti az ellenfél játékosait, nekünk így kívül nem kell olyan keményen dolgoznunk." Mutombo szerint egyszerűen megfelelő taktikát választottak, ezzel diadalmaskodtak (ami persze éppen rá épült). Amúgy kellett a siker az Atlantának, legutóbbi hat meccséből ugyanis négyet elvesztett. A hasonlóan rossz passzban lévő Golden State ötből négyet bukott el.

Győzött a Magic a Nets otthonában, Tracy McGrady 36 pontjával, valamint a túloldalon Stephon Marbury második félidei "kiiktatásával". A harmadik negyed elején tíz ponttal még a New Jersey vezetett, aztán Doc Rivers fiai védekezést váltottak (1-2-2), a csapdába pedig szépen belesétáltak a vendéglátók. Az Orlando mestere szerint így festett a taktika: "Az volt a cél, hogy elvegyük Marburytől a labdát, akire az első félidőben nem volt válaszunk." Később tehát lett, például McGrady, és Darrell Armstrong, aki egyéni szezoncsúcsot érő 14 gólpasszal tűnt ki.

Védekezésben rekordot döntött a Knicks, mégis kikapott. A New York sorozatban 29 alkalommal tartotta 100 pont alatt soros ellenfelét (az eddigi csúcstartó a Fort Wayne Pistons volt, 1954), ezzel együtt oda a hét mérkőzés óta tartó veretlensége - egy ponttal győzött a Houston. "Megérdemeltük a vereséget" - mondta Jeff Van Gundy, a Knicks trénere, utalva csapata siralmas támadójátékára. A győztes Houstontól Rudy Tomjanovich a következőket hangsúlyozta: "Nem érdekel, hogy milyen rekordot állítottak föl, nem az a lényeg. A lényeg a győzelem. Ez mutatja, hogy soha nem adod fel. Ha jól játszol, mindegy, ki az ellenfél, milyen csúcsra tör, mennyi pénzt keres. Ha azt teszed amit kell, nyersz." A Houston pedig nyert, játékost és edzőt majd szétvetette az öröm a lefújás után.

Milwaukee-ban a hazaiak sorozatban nyolcadszor maradtak veretlenek. Tették ezt a dallasiak ellen, akiknek így meghiúsult az az álmuk, hogy vereség nélkül zárják amúgy valóban sikeres idegenbeli túrájukat. Soha nem nyertek még a Bradley Centerben, most sem. "Biztosan győztünk a liga egyik legjobbja ellen, ez talán a legszebb hazai sikerünk" - örvendezett George Karl, a Bucks edzője.

Phoenixben Isiah Thomas edző és Jermaine O'Neal számára hamarabb ért véget a meccs és az Indiana leghosszabb - három-három győzelemmel és vereséggel zárt - túrája. Másfél perc volt hátra, amikor kizárták őket (technikai hibák, szövegelés, miegymás). Thomasnak ez már a második volt rövidke NBA-edzősködése alatt. "Látni szerettük volna, ki nyer a végén, minden egyéb nélkül" - mondta a renitens, bár talán jobb is, hogy nem volt ott a végjátéknál. (Ne) láss csodát! - a Shawn Marion (27, 17) vezette Suns diadalmaskodott.

A 72. játéknap statisztikái

Hawks - Warriors 107-96 (28-25, 30-22, 30-34, 19-15)
Atlanta, 13 600 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mutombo 20, Mutombo 10, Terry 6, illetve M. Jackson 22, M. Jackson 9, Blaylock 6

Hornets - Trail Blazers 70 - 83 (18-32, 24-11, 16-15, 12-25)
Charlotte, 16 928 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Campbell 23, Campbell 10, B. Davis 11, illetve Stoudamire, S. Smith 16-16, D. Davis 15, Stoudamire 6

Nets - Magic 87-101 (24-30, 33-20, 13-27, 17-24)
East Rutherford, 11 361 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 20, Van Horn 11, Marbury 6, illetve McGrady 36, Outlaw 9, D. Armstrong 14

Knicks - Rockets 75-76 (18-18, 24-12, 18-25, 15-21)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): L. Johnson 18, Camby 12, Sprewell, Childs 4-4, illetve Francis 22, Francis 8, Francis 9

Bucks - Maverics 102-94 (36-29, 19-18, 25-23, 22-24)
Milwaukee, 15 675 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cassell 21, G. Robinson 10, Cassell 9, illetve Finley 30, Laettner 12, Eisley 4

Suns - Pacers 93-85 (15-21, 29-25, 24-21, 25-18)
Phoenix, 17 714 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marion 27, Marion 17, Kidd 13, illetve R. Miller 24, Harrington 11, Rose 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.