O'Neal az utolsó másodpercben döntött

Mozgalmas játéknap volt a 76., temérdek mérkőzéssel. A tavalyelőtti nagydöntősök verekedős derbijét magabiztosan nyerte a Knicks, a címvédő Lakers viszont csak Shaquille O'Neal egy dudaszóra eldobott, vitatott kosarával győzte le a gyengécske Vancouvert. Kobe Bryant élete első tripla-dupláját érte el, míg a ligaelső Philadelphia csapatában Iverson nem unja a gólgyártást, 35 ponttal vezette sikerre együttesét. A napi pontcsúcs (42) a bostoni Paul Pierce nevéhez fűződik.

Fotó: Reuters

Végszó O'Neal-módra: Igen, én
voltam!
A vártnál nehezebben gyűrte le a Los Angeles Lakers a Vancouvert, hosszabbítás után, Shaquille O'Neal (31, 15) 0,4 másodperccel a dudaszó előtt bevágott duplájával. A vendégek - és a televíziós lassítás - szerint ráadásul időn túl engedte el a labdát, de a bírók döntöttek - a címvédő javára. Phil Jackson, a Lakers edzője így látta az esetet: "Mondhatom, nem túl jó így nyerni. De még a dudaszó előtt történt a szabálytalanság és a dobás - ahol én ülök, onnan tisztán látható az idő lejártát jelző, gyűrű feletti lámpa." Az ellenfélnél a 32 pontig jutó Shareef Abdur-Rahim és Isaac Austin sem osztja ezt a véleményt. Előbbi mentette hosszabbításra a meccset, utóbbi kosarával pedig nyolc másodperccel a vége előtt még a Grizzlies vezetett. "Szomorú, hogy így kellett kikapnunk. A játékvezetők rosszul döntöttek, s nekünk muszáj ezzel a tudattal élni. Hiába játszottunk egész jól, hiába volt a miénk ez a meccs" - mondta a letört Austin. Kobe Bryant sokkal boldogabb volt, hiszen megszerezte NBA-pályafutása első tripla-dupláját (26, 11, 11). "Különleges ez nekem, s bizonyítja, hogy nemcsak dobni tudok" - hangsúlyozta Bryant, aki talán azon buzdult fel, hogy Shaq "barátja" társaságában a napokban a klub hajdani csillagával, jelenlegi alelnökével, Magic Johnsonnal beszélgetett egy jót. Egyébként Lakers-mezben legutóbb Vlade Divac ért el tripla-duplát, még 1996 áprilisában.

New Yorkban a Knicks a San Antonio Spurs gárdáját, Marcus Camby saját edzőjét verte el. A játékról: a hazaiak Allen Houston vezérletével simán nyertek, a vendégeknél Tim Duncan mind a hét büntetőjét kihagyta, David Robinson pedig tizenegy mezőnydobásából csak egy árva talált célba - erről ennyit. Történt azonban más érdekes is: Marcus Camby saját mesterét, Jeff Van Gundyt küldte padlóra! Úgy kezdődött, hogy Ferry, a Spurs csatára belekönyökölt Camby arcába, szándékosan, vagy csak úgy a csata hevében, vétlenül - ki tudja. A Knicks centere mindenestre alaposan berágott rá, és társai hiába próbálták lefogni, Ferry után vetette magát. Ütött, de nem talált, csak a közbeugró edzőjét döntötte le nagy lendületében. Jeff Van Gundy vérző fejjel feküdt a padlón, bal szeme felett tucatnyi öltéssel varrták össze sebét. "Az utóbbi időben bizonyára több játékosom is tervezett ellenem ilyesmit. Most Marcusnak sikerült" - tréfálkozott Van Gundy. Camby a lefújás után majd' egy óráig hőzöngött, elégtételt akart venni Ferryn, de csak magára hozta a bajt - eltiltás vár rá. Gyógyír: a New York legutóbbi tíz meccséből kilencet megnyert, és sorozatban már 31. ellenfelét tartotta száz pont alatt - egyre növekvő NBA-rekord.

Újra győzött a ligaelső Philadelphia, három nap alatt két főcsoport-vezetőt vert el, előbb a San Antonio, majd a Charlotte csapatát. Ismét Allen Iverson (35) szorgoskodott, edzője, Larry Brown pedig már oda is ítélte neki a legértékesebb játékost illető titulust: "Szenzációsan játszik, védekezésben is" - áradozott Brown, mire Iverson így felelt: "Brown nélkül nem beszélnének arról az emberek, hogy én vagyok az MVP-cím egyik várományosa." A Philadelphia tizenegyből tízet nyert, a Charlotte ugyanennyiből nyolcat vesztett, de párharcuk végig szoros volt, a Hornets legjobbja, Elden Campbell 18 pontja mellett 11 pattanót is lekapkodott.

Paul Pierce karriercsúcsot érő 42 pontjának köszönhetően nyert a Boston Minneapolisban, de kellett hozzá Antoine Walker segítsége, tripla-duplája is (20, 12, 12). "Kevin Garnett remekül őrzött, ezért próbáltam Pierce-re játszani" - mondta Walker, aki tömte labdákkal játékostársát - jól döntött.

Átvette a vezetést a Central csoportban a Milwaukee, miután egymás után negyedik mérkőzését is megnyerte, most Washingtonban. Lindsey Hunter négy triplát vágott az utolsó negyedben - megpecsételve a zsinórban hetedszer vesztő Wizards sorsát.

Atlantában Jeff Van Horn és Johnny Newman vitte végre győzelemre a négymérkőzéses nyeretlenségben szenvedő New Jersey együttesét. A hazaiakon Jason Terry ponterős játéka és Dikembe Mutombo szokásos lepattanózása sem segített.

Dallasban szezoncsúcsot érő 55%-kal dobott a Sacramento, így édeskevés volt a Mavericks 105 pontja. A Kings játékosai - Chris Webber vezérletével -24 perc alatt 65-öt szórtak, a másik oldalon már megint a német Dirk Nowitzki vitézkedett.

A Golden State személyében végre talált valakit a Cleveland, akit idegenben meg tud verni, a legtöbbet Clarence Weatherspoon (22, 11) tett a sikerért.

Indianapolisban szorosan tapadt a Clippers a hazaikra, s csak a negyedik negyedben adta meg magát - ekkor a Pacers kiválóan védekezett.

Payton (jobbra) 28 pontot
dobott, de csapata így sem
tudott nyerni Denverben
Denverben volt mit néznie a közönségnek, remek kis kosárparádéval szórakoztatta őket a Nuggets és a SuperSonics - ráadásul a hazaiak nyertek. Ezzel megszakították a Seattle négy mérkőzés óta tartó veretlenségét, közben önmaguk hetedik sikerét jegyezték nyolcadik meccsükön. Nem mellékesen: 60%-os hatékonysággal 16 triplát dobtak (ligacsúcs a szezonban és klubrekord-beállítás), és mezőnyből is minden második kísérletük jó volt.

Darrell Armstrong tündöklésével fordította meg az Orlando a Chicago elleni meccset, a Magic kisembere egyéni szezoncsúcsot érő 32 pontjából 28-at a második félidőben dobott. McGrady is 28-at vágott, a Bullsnál Ron Mercer 27-ig jutott. Az Orlando húsz pontos hátrányt dolgozott le, a második negyedben már 56-36-ra vezettek a Bikák.

Karl Malone és Donyell Marshall remeklésével nyert a Jazz a Rockets ellen, hosszabbítás után. Malone épphogy lemaradt pályafutása negyedik tripla-duplájáról (29, 10, 9), Marshall 26 pontja mellé 21 lepattanót is gyűjtött - csoda, hogy csak a ráadásban dőlt el a meccs. Ott azonban nagyon, szólt a Jazz, beragadtak a Rakéták.

A 76. nap statisztikái

Knicks - Spurs 104-82 (22-19, 32-20, 31-22, 19-21)
New York, 19 763
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 31, Camby 11, Sprewell 6, illetve Duncan, Daniels, Newble 14-14-14, Duncan 10, D. Anderson 4

Wizards - Bucks 95-101 (23-26, 20-25, 20-27, 32-23)
Washington, 15 633 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Howard 27, M. Smith 14, Howard 7, illetve G. Robinson 22, E. Johnson 8, Cassell 6

76ers - Hornets 84-79 (23-22, 18-23, 23-16, 20-18)
Philadelphia, 20 188 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 35, Lynch 16, Iverson 7, illetve E. Campbell 18, Campbell 11, B. Davis 7

Hawks - Nets 78-84 (25-23, 21-15, 15-24, 17-22)
Atlanta, 12 687 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Terry 32, Mutombo 22, Wright, McLeod 3-3, illetve Van Horn 24, Van Horn 9, Marbury 7

Mavericks - Kings 105-116 (33-39, 25-26, 18-30, 29-21)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nowitzki 28, Nowitzki 11, Eisley 8, illetve Webber 34, Webber 12, Christie 6

Timberwolves - Celtics 102-107 (28-20, 24-31, 24-25, 26-31)
Minneapolis, 17 228 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 23, Garnett 9, Garnett 7, illetve Pierce 42, Walker 12, Walker 12

Warriors - Cavaliers 101-107 (23-29, 30-29, 29-18, 19-31)
Oakland, 15 289 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jamison 26, Jamison, M. Jackson 10-10, Sura 6, illetve Weatherspoon 22, Weatherspoon 11, A. Miller 7

Pacers - Clippers 89-74 (21-19, 22-21, 23-21, 23-13)
Indianapolis, 17 497 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 20, J. O'Neal, A. Harrington 11-11, J. Rose, Best 4-4, illetve Odom 22, Miles, McInnis 6

Magic - Bulls 113-104 (16-26, 31-32, 28-20, 38-26)
Orlando, 14 261 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong 32, Outlaw 10, McGrady 7, illetve Mercer 27, Ruffin 11, Mercer 9

Lakers - Grizzlies 113-112 (31-21, 26-28, 23-30, 20-21, 13-12) hu.
Los Angeles, 18 318 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 31, S. O'Neal 15, K. Bryant 11, illetve Abdur-Rahim 32, Abdur-Rahim 12, Bibby 7

Nuggets - SuperSonics 122-111 (37-21, 28-27, 23-35, 34-28)
Denver, 13 247 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Lenard 30, Posey, LaFrentz 8-8, Van Exel 9, illetve Payton 28, Lewis 9, Payton 11

Jazz - Rockets 116-104 (17-18, 25-24, 24-20, 31-35, 19-7) hu.
Salt Lake City, 19 911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 29, Marshall 21, Malone 9, illetve S. Anderson 26, Francis, K. Thomas 7-7, Mobley 3

© Copyright Reuters Limited. © Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.