Bostoni kudarccal tért vissza a nemrég még feleségét verő phoenixi Jason Kidd. A Golden State - Seattle meccsen mind a tíz kezdőjátékos tíz pont fölé jutott, a drámai hajrá után a vendégek örülhettek. Allen Iverson és Jerry Stackhouse csatájából előbbi és a 76ers került ki győztesen, a Lakers nyerőembere Isaiah Rider volt.

Fotó: Reuters

Jason Kidd (32) kapott rendesen,
és nemcsak Eric Williamstől

A Seattle már megint nyögvenyelősen nyert, drámai utolsó másodperccel. A hazaiak 105-105-nél érték utol a Sonicsot, az utolsó másodpercben azonban Rashard Lewis zsákolásával újra a vendégek vezettek. Marc Jacksonnak (18, 11) még lett volna ideje elengedni az egyenlítést és hosszabbítást érő duplát, ám Ruben Patterson blokkolta, győzött a Seattle, Gary Payton (24, 9, 7) szerint némi szerencsével. "Jobban megverhettük volna őket" - tette hozzá. A Golden State két húzóembere Mookie Blaylock (23 pontos egyéni szezoncsúcs, öt triplával fűszerezve) és Antawn Jamison (22,15) volt, bár minden egyes kezdőjátékos kitett magáért, és legalább tíz pontig eljutott.

Philadelphiában a két egykori csapattárs, Iverson és a Stackhouse vívott külön versenyt. A párviadalt 44-34-re Iverson, a meccset a 76ers nyerte. A 30-as pontátlaggal ligaelső, a Detroithoz 1997 decemberében, Theo Ratliffért és Aaron McKie-ért átigazolt Stackhouse első hét kísérletét elrontotta, nagyon be akart valamit bizonyítani. Csapatának 15 mérkőzésből ez volt a 13. veresége, míg a Philadelphia már 33-10-nél jár, ami a győzelmi mutatót illeti.

Kobe és Shaq végre kapott némi segítséget - Isaiah Rider 24 pontot szórt a New Jersey ellen, ebből 11-et az utolsó öt percben, nagyon kellett az elmúlt két meccsét elveszítő Lakersnek. Persze O'Neal és Bryant sem tétlenkedett, egyaránt 26 pontig és 9 pattanóig jutott a két sztár. Rider 24 perc alatt dobta a 24-et, hibátlanul büntetőzött és még hat lepattanót is szedett. "Jól szórakoztam, mert jó mérkőzésen győzni tudtunk" - mondta a "hős", akit edzője és társai is agyba-főbe dicsértek. De ki is járt, hiszen harcolt a sikerért a bajnok, a Stephon Marbury (33) és Keith Van Horn (25) vezette Nets egy pillanatra sem adta fel.

Harmadik meccsét nyeri zsinórban a Wizards, ilyen se volt még ebben az idényben - ezúttal a szintén gyengécske Atlanta otthonában diadalmaskodtak a fővárosiak. Nem mintha olyan hű de jók lennének idegenben, 23. vendégszereplésükön csupán a negyedik győzelmüknek örülhettek. Amit az utolsó negyedbeli teljesítményüknek köszönhetnek. Ekkor mezőnyből 65%-kal dobtak és hibátlanul büntetőztek, tízből tíz - nem semmi.

Francist (jobbra) 13 ponton tartották,
mégis simán kikaptak a vancouveriek

A 87. játéknap statisztikái

76ers - Pistons 105-89 (25-21, 33-20, 15-26, 32-22)
Philadelphia, 18 609 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 44, T. Hill, Lynch 13-13, McKie 5, illetve Stackhouse 34, Joe Smith, B. Wallace 11-11, M. Curry 6

Hawks - Wizards 99-106 (30-21, 25-28, 26-23, 18-34)
Atlanta, 16 248 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Terry 31, Mutombo 9, Terry 10, illetve Howard 21, Booth, Whitney, White 6-6-6, R. Strickland 10

Celtics - Suns 99-83 (22-22, 23-22, 27-12, 27-27)
Boston, 18 203 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Walker 29, A. Walker 13, Palacio 6, illetve C. Robinson 22, Marion 10, C. Robinson, Kidd 5-5

Rockets - Grizzlies 106-89 (27-27, 32-22, 32-19, 15-21)
Houston, 12 316 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mobley 23, Mobley, Francis 10-10, Francis 12, illetve Dickerson 25, O. Harrington, Abdur-Rahim, D. Jones 7-7-7, Bibby 8

Warriors - SuperSonics 105-107 (29-38, 24-22, 27-28, 25-19)
Oakland, 17 723 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Blaylock 23, Jamison 15, Hughes 10, illetve Payton 24, Ewing 12, R. Patterson 8

Lakers - Nets 113-101 (26-23, 29-31, 34-27, 24-20)
Los Angeles, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): K. Bryant, S. O'Neal 26-26, K. Bryant, S. O'Neal 9-9, O'Neal 8, illetve S. Marbury 33, Harris, Eschmeyer 7-7, Van Horn, Marbury 3-3

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.