A Timberwolves sorban hetedik sikerét aratta, és a Milwaukee legyőzésével a Buckst üldöző Charlotte-nak okozott leginkább örömet. A Phoenix - amelyben Jason Kidd is kezd magához térni - győzelemmel fejezte be idei leghosszabb turnéját, a gyengécske Wizards pedig már az ötödik győzelménél tart szériában.

Fotó: Reuters

Rajzanak a Bucks-védők Slater körül, ő
mégis kipasszolja a labdát Garnettnek

Bostonban a Detroit Pistons 50-37-re vezetett a nagyszünetben, de a 28 pontos Paul Pierce és a 27-et dobó Antoine Walker vezérletével a Celtics 62 pontot dobott a másodikban, és 99-87-re nyert. "Minden elismerésem a Bostoné" - mondta a Pistons edzője, George Irvine. "Lenyomtuk őket, simán feladhatták volna." A detroiti Jerry Stackhouse, aki az NBA góllövőlistáját 30 pontos átlaggal vezeti, a harmadik faultját hét perccel az első negyed vége előtt szedte össze, és a félidő hátralévő részében nem is játszott. Összesen 12 pontig jutott 6/17-es mezőnystatisztikával - ez idei második legrosszabb termése. Stackhouse a bírókat hibáztatta: "Még sosem szedtem be három személyit egy negyed alatt, direkt kipécéztek engem." A bírók azonban nem tehettek Stackhouse 0/3-as büntetőmutatójáról, illetve arról a homályról sem, ami fél méterrel kerülte el a kosarat.

Denverben annak ellenére sem született hazai siker, hogy Nick Van Exel sérült lábbal is vállalta a játékot és 21 pontot, hét lepattanót és nyolc asszisztot jegyzett, mert Karl Malone 30 pontja a Utah Jazzt 97-91-es sikerre vezette a Nuggets ellenében. A kilenc pattanót és tíz gólpasszt jegyző John Stockton távoli duplájával 11-0-s roham kezdődött rögtön az elején, és a Jazz 15-4 után már végig vezetett.

A Terry szorításában küzdő Kidd (balra)
14 pontot és 7 gólpasszt jegyzett

A Keleten utolsó előtti Washington Wizards három év óta először öt meccset nyert egyhuzamban: 95-89-re verték most a Cleveland Cavalierst, Juwan Howard vezérletével, aki 24 pontjából 23-at az első három felvonásban szerzett. Howard, aki sorban negyedszer volt a Wizards legjobb dobója, már az első félidőben 16-nál járt, a Washington ekkor 57-38-ra vezetett.

Los Angelesben a San Antonio Spurs a Clipperst 96-67-re verte, Tim Duncan 16 ponttal és lepattanóval vezette csapatát, amelyben rajta kívül öten mentek tíz pont fölé, Derek Anderson pedig nyolc lepattanót, hét gólpasszt és kilenc pontot jegyzett. A Clippers már az első negyed közepén 11 pontos hátrányban volt, összesen 28 pontot szerzett az első félidőben (ez negatív rekord a csapatnál ebben a szezonban), és csupán 35%-kal (26/75) célzott akcióból. A Spurs sorban 11. alkalommal verte meg a Clipperst, pedig rengeteget játszatta a cseréit, Duncan például be sem állt a negyedik negyedben.

Eschmeyer (balra) erőnek erejével
sem tudta feltartóztani Dickersont

Oaklandben nem sikerült a bravúr, Jamal Mashburn 27 pontjával a Charlotte Hornets 93-85-re legyőzte a Golden State Warriorst. Elden Campbell 15 pontot és 12 lepattanót, Baron Davis 12-12 pontot és asszisztot jegyzett, a Charlotte pedig annak ellenére nyerni tudott, hogy csak 13 pontot ért el a negyedben: a Warriors sem dobott ennél többet ezalatt.

A 90. játéknap statisztikái

Celtics - Pistons 99-87 (19-29, 18-21, 29-22, 33-15)
Boston, 13 537 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 28, Pierce 8, A. Walker 9, illetve Atkins 20, B. Wallace 10, Stackhouse 5

Wizards - Cavaliers 95-89 (28-20, 29-18, 21-22, 17-29)
Washington, 12 721 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Howard 24, M. Smith 11, Whitney 4, illetve Ji. Jackson 14, Mihm 10, A. Miller 10

Hawks - Suns 82-95 (18-24, 25-28, 24-16, 15-27)
Atlanta, 11 434 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Terry 22, Mutombo 14, Terry 8, illetve Marion 25, Marion 12, Kidd 7

Timberwolves - Bucks 99-96 (27-22, 16-24, 25-25, 31-25)
Minnesota, 17 171 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 29, Garnett 18, Brandon 16, illetve G. Robinson 25, E. Johnson 12, Alston 8

Nuggets - Jazz 91-97 (13-26, 23-21, 22-24, 33-26)
Denver, 18 066 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Exel 21, McDyess 13, Van Exel 8, illetve Malone 30, Stockton 9, Stockton 11

Grizzlies - Nets 97-86 (14-35, 26-24, 25-13, 32-14)
Vancouver, 15 475 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim, Dickerson 24-24, Abdur-Rahim 11, Bibby 12, illetve Marbury, Martin 19-19, Martin, Aa. Williams 9-9, Marbury 11

Warriors - Hornets 85-93 (25-29, 21-29, 26-22, 13-13)
Oakland, 11 713 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jamison 31, Jamison, Hughes 11-11, 6-6, illetve Mashburn 27, Campbell 12, B. Davis 12

Clippers - Spurs 67-96 (13-28, 15-21, 18-25, 21-22)
Los Angeles, 14 721 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 15, Odom 8, McInnis 4, illetve Duncan 16, Duncan, D. Anderson 8-8, D. Anderson 7

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Shaquille O'Neal nélkül ismét csak kikapott az idén idegenben még nyeretlen Lakers, ezúttal az Allan Houston vezette New Yorktól. A Philadelphia viszont sorozatban tizenharmadik vendégsikerét érte el, Indianapolisban Allen Iverson "büntetett".