A játéknap rangadóját a Milwukee nyerte a Sacramento ellen, Chris Webber 39 pontja is édeskevés volt a későn hajrázó Kings számára. Anthony Mason All-Star formája és 29 pontos egyéni szezoncsúcsa Miami-sikert ért. A Charlotte idei legsúlyosabb vereségét szenvedte el a McGrady vezetésével szárnyaló Orlandótól. A Detroit hat hét után nyert otthonában, a Chicago felfüggesztett edzője nélkül szenvedte el sorozatban 16. vereségét.

Fotó: Reuters

A bizonyítási vágytól nagy lángon
égő Mason az indianai Rose
és Bender között tör gyűrűre

Későn ébredt a Kings a Bucks otthonában: a játéknap rangadóját a hazaiak nyerték, Sam Cassell (29 pont, ebből 21 mindössze 19 perc alatt) és Ray Allen (28) vezérletével. A Sacramento részéről Chris Webber hiába parádézott (39, 11, 8; 18 pont/18 perc, hét az utolsó 35 másodpercben), a Milwaukee az utolsó felvonásban már 16 ponttal is elhúzott (93-77). Ekkor azonban a vendégek elkeseredett rohanásba kezdtek, sőt, még az egyenlítésre is maradt idejük, csak erejük nem, Stojakovic (23) elhibázta. Pedig a Bucks a véghajrában nyolcból öt büntetőt is elrontott - amúgy a liga két leggólerősebb (Kings: 100,9; Bucks: 100,3) gárdája egymás ellen is jól szórt. "Úgy 46 percig azt gondoltam, remekül játszunk. Aztán kihagytunk öt büntetőt, az meg nem sokat segít" - mondta George Karl, a Bucks edzője, akinek ez volt egy híján a századik győzelme a csapattal.

Orlandóban Tracy McGrady 26 pontot szerzett, éppen annyit, amennyivel a Magic elverte a Charlotte-ot. Ez volt a Hornets legsúlyosabb idei kudarca, amúgy a legutóbbi 21-ből a 16. - karácsonykor még 20-9-cel álltak, csúnya mélyrepülés, annyi szent. A Magic bezzeg jó szériában van, ötöt nyert zsinórban, szezonrekord a csapatnak, s végre a mérleg is pozitív (24-23).

A újonc Mateen Cleaves 13 pontot szerzett Auburn Hills-ben, ahol a Detroit hat hét, nyolc meccs után tudott újra győzni - a Denver ellen. "Hazai pályán úgy kell védekezni, mintha a saját házadat őriznéd. Nem akarhatod, hogy valaki bejöjjön a nappalidba és elvigye a tévét, miközben nézed" - bölcselkedett Cleaves, a Pistons 2001-ben először mért vereséget vendégére. "Mateen besegített a támadásokba is, de azért játszott, hogy védekezzen, és remek munkát végzett" - dicsérte George Irvine, a Detroit edzője. Jarry Stackhouse (24 pont, 6 gólpassz) is a saját palánk alatti munkát emelte ki: "Mindenki keményen dolgozott és jól játszott, elsősorban a védekezésünknek köszönhetjük a sikert." A Denvert Antonio McDyess (22, 11) és Nick Van Exel (22 pont és 6 assziszt) húzta, de azt nem tudta megakadályozni, hogy nyolcból hetedik idegenbeli pofonját is megkapja a Nuggets.

Tizenhat vereségnél jár a ligagyenge Chicago, öt (természetesen vesztes) meccsből álló túrájuk utolsó állomásán Phoenixben kaptak ki, némileg foghíjasan. Nem játszott ugyanis a jobb könyökét fájlaló egyik legjobbjuk, Elton Brand, és Tim Floyd sem volt ott a kispadon: a Bulls edzőjét egy mérkőzésre felfüggesztették (és 10 ezer dollárra megbüntették) hétfői, Los Angeles-i "rossz magaviseletéért". A hazaiaknál Jason Kidd és Clifford Robinson az első félidő nagyobbik részében a pálya szélén ücsörgött, Kidd aztán a harmadik, döntő harmadban megdobta mind a nyolc pontját, és nyolc gólpasszt is kiosztott. Robinson meg 12 pontot szórt az össz-18-ból.

East Rutherfordban Keith Van Horn (23, 12) cipelte a hátán a Ney Jersey-t, ahol az Atlanta sorozatban negyedik vereségét szenvedte el. A Nets a harmadik negyedben már 69-47-re is vezetett, szigorú védekezéssel, kiváló lepattanózással, ahogy saját kárán tapasztalta múlt pénteken a Knickstől beszedett 95-71-es bukta alkalmával.

A 97. játéknap statisztikái

Hornets - Magic 83-109 (21-23, 22-21, 21-34, 19-31)
Charlotte, 13 867 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): B. Davis 18, E. Robinson 7, B. Davis 7, illetve McGrady 26, DeClercq 7, D. Armstrong 9

Pistons - Nuggets 94-83 (29-25, 28-14, 17-21, 20-23)
Auburn Hills, 11 378 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 24, J. Williams 12, Stackhouse 6. Illetve McDyess, Van Exel 22-22, McDyess 11, Van Exel 6

Nets - Hawks 90-84 (26-21, 24-18, 21-18, 19-27)
East Rutherford, 12 339 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Horn 23, Van Horn 12, Marbury 9, illetve Terry, D. Johnson 13-13, Mutombo 11, Maloney 7

Heat - Pacers 102-89 (28-26, 24-22, 32-22, 18-19)
Miami, 16 500 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Mason 29, A. Mason, B. Grant 8-8, T. Hardaway 7, illetve Al Harrington 20, J. Rose 8, J. Rose 7

Bucks - Kings 112-109 (27-24, 32-27, 32-26, 21-32)
Milwaukee, 17 329 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cassell 29, E. Johnson 9, Cassell 12, illetve Webber 39, Webber 11, Webber 8

Suns - Bulls 97-80 (20-25, 28-20, 30-14, 19-21)
Phoenix, 17 197 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Robinson 18, Marion 13, Kidd 11, illetve Artest 18, Fizer 13, Drew 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.