A New Yorkkal hírbe hozott Gary Payton főszereplésével három vesztes meccs után gólzáporral verte a Seattle a Denvert. A bokáját fájlaló Kobe Bryant nélkül is győzni tudott a Lakers a Spurs otthonában. Az elmúlt hét legjobbjának választott All Star-MVP Iverson vezette Philadelphia véget vetett a Vancouver menetelésének. East Rutherfordban kapott ki a Raptors, Dávid nélkül.

Fotó: Reuters

Egy ilyen Payton mindenkinek
kell(ene)

A hét legjobbjának választott Allen Iversonnal már megint szárnyal a ligaelső 76ers, sorozatban ötödször győzött, hogy ezzel megszakadjon a Grizzlies ötmeccses franchise-rekordja. Iverson (36) ugyan "csúnyán" alulmaradt az All Star-MVP-címe óta nyújtott 39,3-as átlagának, de így is viszonylag simán nyertek a hazaiak. Larry Brown edző másképp látta, utalva arra, hogy fiai csak a hajrában húztak el: "Ellenfelünk ötös sikersorozattal érkezett, és mi szenvedtünk. Nehezen tudom elhinni, hogy 16 ponttal vertük őket." A Philadephiában 0-5-re, ellene 1-10-re álló Vancouvernél Shareef Abdur-Rahim 27, Michael Dickerson 16, Mike Bibby 14 pontot szórt.

East Rutherfordban Stephon Marbury 35 pontján túl egyéni szezoncsúcsot érő 14 gólpasszt adott társainak, a Nets pedig nem kevesebb mint 13 triplát vágott, franchise-rekord - nyert is a Jersey a Dávid Kornélt mellőző Toronto ellen. Nehezen, végül szerencsésen. Mert Marbury ugyan 14-et szórt a negyedik negyedben, s már 13-mal is vezetett a Nets, feljött és egyenlített a Raptors. Alig három mp-cel a vége előtt azonban a 39 ponttal záró Vince Carter, még később Marc Jackson is hibázott, így fölöslegessé vált a nagy hajrázás. A vendéglátóknál Keith Van Horn 28, a látogatóknál Morris Petterson 17 pontot termelt - a kanadaiak legutóbbi négy meccsükből hármat elveszítettek.

Auburn Hills-ben Jerry Stackhouse 32 ponttal és nyolc gólpasszal járult hozzá, hogy a Pistons "kivédekezze" a Knicks csapatát. És megússza, hogy 23 pontos előnyt herdált el. "Csak 36%-kal dobtunk, de megnyertük a meccset. Úgy gondolom, nagyon jól védekeztünk. Aztán elkezdtünk kísérletezgetni támadásban, kihagytuk a ziccereket és hagytuk, hogy felzárkózzanak. De ha megvered a New Yorkot, jó munkát végeztél" - értékelt George Irvine, a Detroit mestere. Az idegenben öt mérkőzés óta nyeretlen Knicks "élmunkása" Marcus Camby volt 24 ponttal és 11 pattanóval.

Miamiban a 25 pontig jutó Cliff Robinson vezérletével aratott győzelmet a Phoenix, ez volt a Heat egymás utáni harmadik buktája. Pedig a Briant Grant (21) és Anthony Carter (19) húzta Miami utóbbi 12 hazai találkozójából 11-et megnyert. Ám a jó passzban lévő (8-3) vendégek ezt nagyon nem respektálták, Shawn Marion például 16 pontot és 18 lepattanót jegyzett, csupán a vége felé éledeztek a hazaiak. "Fáradt a csapat, én tudom. Néha az volt az érzésem, mintha sárban futnék" - panaszkodott a 22 perc alatt mindössze három pontot elérő Tim Hardaway.

Francist azért nem mindig tudták
tartani

San Antonióban a bokasérüléssel bajlódó Kobe Bryant nélkül is nyert a Lakers, hét Los Angeles-i (Shaquille O'Neal, Rick Fox, Isiah Rider, Robert Horry, Horace Grant, Brian Shaw és Mike Penberthy) dobott legalább tíz pontot. Természetesen Shaq volt a legeredményesebb, a bajnok óriása majdnem tripla-duplázott (22, 10, 7). A hazaiaknál Derek Anderson 23, Tim Duncan 22, Terry Porter 19 pontot dobott.

Clevelandben is vendéggyőzelem született, Lamar Odom 23 ponttal vezette sikerre a Clipperst, az újonc Quentin Richardson 19 pontjából 12-t a negyedik periódusban szerzett. Los Angeles "másik" NBA-alakulata 1992 decemberében nyert utoljára idegenben a Cavs ellen.

A 108. játéknap statisztikái

76ers - Grizzlies 107-91 (22-29, 29-21, 29-24, 27-17)
Philadelphia, 17 944 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson, 36, T. Hill 12, Snow 7, illetve Abdur-Rahim 27, Long 10, Bibby, Strickland 6-6

Cavaliers - Clippers 94-100 (29-23, 22-24, 21-26, 22-27)
Cleveland, 11 231 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Weatherspoon 18, Weatherspoon, Mihm, Person 6-6, A. Miller 8, illetve Odom 23, Miles, Olowokandi 10-10, Odom 8

Pistons - Knicks 90-85 (20-15, 25-22, 32-21, 13-27)
Auburn Hills, 15 129 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 32, B. Wallace 10, Stackhouse 8, illetve Camby 24, Camby 11, Childs 7

Heat - Suns 85-100 (20-28, 20-26, 15-26, 30-20)
Miami, 16 500 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): B. Grant 21, Green 7, A. Carter 6, illetve C. Robinson 25, Marion 18, Kidd 9

Nets - Raptors 113-111 (26-26, 32-31, 29-23, 26-31)
East Rutherford, 15 475 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 35, Van Horn 8, Marbury 14, illetve V. Carter 39, A. Davis 10, M. Jackson 7

Timberwolves - Rockets 83-89 (26-21, 12-28, 27-22, 18-18)
Minneapolis, 16 541 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 23, Garnett 15, Peeler 6, illetve M. Taylor 21, Olajuwon 13, Francis 12

Spurs - Lakers 99-101 (25-29, 23-18, 25-28, 26-26)
San Antonio, 29 849 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Anderson 23, D. Anderson, D. Robinson 8-8, Porter 8, illetve S. O'Neal 22, S. O'Neal 10, S. O'Neal 7

SuperSonics - Nuggets 127-98 (35-27, 36-21, 27-23, 29-27)
Seattle, 13 040 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 30, Baker 8, Payton 12, illetve McDyess 22, McDyess 11, Van Exel 7

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.