Allen Iverson 47 pontot szórt a Charlotte Hornetsnek, mégsem a philadelphiaiból lett főszeplő, hanem David Wesleyből, aki győztes triplát hintett a Sixers kosarába. A Los Angeles Clippers kétszeri hosszabbítás után legyőzte a Portlandet.

Fotó: Reuters

P.J. Brown mesterien halássza
el a labdát Iversontól

Chicagóban a Bulls Elton Brand vezérletével (22 pont, 12 lepattanó) simán, 90-75-re elpáholta a Vancouver Grizzliest. Brand 29. dupla-dupláját adta elő a szezonban, ezzel a Chicago pontot tehetett egy hárommeccses vesszőfutás végére a liga harmadik leggyengébb csapata ellen. A mérkőzés utolsó egytucat pontját is a hazaiak szerezték. A kanadaiak legjobbja Erick Strickland és Grant Long volt, 15 illetve 14 ponttal.

Győzni tudott Dallasban a San Antonio Spurs, ebben persze Tim Duncan volt a főkolompos, 31 pontja mellett leszedett 13 lepattanót, elrontva Juwan Howard dallasi debütálását. A Mavericks csütörtökön szerezte meg Howardot a Washington Wizardstól; az első bevetése 104-107-es kudarcot hozott. Ahogy a legnagyobbaktól elvárható, Duncan akkor volt igazán elemében, amikor a legjobban kellett: az utolsó negyedben 12 pontot dobott, közte egy triplát, mellyel 101-97-re meglépett a San Antonio, fél perccel a vége előtt.

Gyötrelmes meccset láthattak a nézők Denverben, annyi pozitívuma mindenesetre volt az estnek, hogy a hazaiak diadalmaskodtak. A Nuggets nagyon gyengén szórta a büntetőket a hajrában, ezt erős védekezéssel ellensúlyozta, ennek lett a végeredménye a 85-82-es siker az Atlanta Hawks felett.

Jeff McInnis kulcsszerepet játszott abban, hogy a Los Angeles Clippers 123-120-ra legyőzte a Portland Trail Blazerst. McInnis összesen 23 pontot termelt, de abból hetet a hosszabbításban, e mellett adott 10 gólpasszt, az ő kosarával kezdődött a túlóra második felvonása, igaz, ekkor még a Portland egy 6-0-s szériával fordítani tudott (120-116 a Blazersnek 1:49-cel a periódus vége előtt). Ekkor jött el újra McInnis ideje, dobott egy triplát, Eric Piatkowski a Los Angeles javára fordította az eredményt (121-120), végül McInnis 3.1 mp-cel a vége előtt két hibátlan büntetővel beállította a végeredményt.

Antonio Davisbe szalad bele
White, ahogy a Wizardok is
beleszaladtak a Toronto elleni
vereségbe

Megszakította hárommeccses nyeretlenségét a Miami Heat, miután túltette magát egy - záró negyed eleji - hat és fél perces pontaszályon. Brian Grant 21 pontot vállalt a New Jersey Nets 75-70-es legyőzésében, ráadásul az utolsó periódus 13 miami pontjából ötöt szerzett, abból kettőt egy zsákolással, mellyel 71-61-re meglépett a Heat (és már csupán 1:26 volt hátra). Az utolsó negyedet 18 pontos hátrányból, de 12-0-s rohammal kezdte a Nets, felzárkózva ezzel 62-56-ra. "Ez egyike volt azon meccseknek, ahol megszereztük a győzelmet, de kiábrándító, ahogyan megszereztük" - meditált Grant. Johnny Newman 17 ponttal gazdagította az idegenben zsinórban kilencedszer vesztő New Jerseyt.

A 112. játéknap eredményei

Wizards - Raptors 99-106 (23-30, 22-30, 33-36, 21-10)
Washington, 20 674 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hamilton 23, Smith 7, Whitney 5, illetve Carter 19, Murray, Oakley, Peterson 7, Al. Williams, Childs 8

Heat - Nets 75-70 (25-22, 19-13, 18-9, 13-26)
Miami, 16 500 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Grant 21, Mason 10, Hardaway 7, illetve Newman 17, Aa. Williams 11, Marbury 9

Hornets - Sixers 86-85 (19-21, 22-21, 23-16, 22-27)
Charlotte, 19 925 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): E. Robinson 15, P.J. Brown 13, B. Davis 10, illetve Iverson 47, T. Hill 13, Snow 8

Bulls - Grizzlies 90-75 (29-22, 24-16, 20-25, 17-12)
Chicago, 21 496 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 22, Brand, B. Miller 12, Drew 9, illetve Strickland 15, Long 8, Bibby 17

Mavericks - Spurs 104-107 (28-21, 17-31, 26-21, 33-34)
Dallas, 18 187 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nash 29, Nowitzki 10, Nash 10, illetve Duncan 31, Duncan 13, Anderson 6

Nuggets - Hawks 85-82 (27-17, 26-26, 15-23, 17-16)
Denver, 18 977 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McDyess 19, McDyess 15, Van Exel 10, illetve Terry 22, Wright 11, Knight 10

Clippers - Trail Blazers 123-120 (24-25, 27-25, 23-8, 27-43, 13-13, 9-6) - h.u.
Los Angeles, 20 001 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Olowokandi 24, Olowokandi, Odom 9, McInnis 10, illetve R. Wallace 35, R. Wallace, Schrempf 9, Pippen 11

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.