Shaquille O'Neal főszereplésével verte a Lakers a Wizards együttesét, a bajnok hatalmassága 40 pontot, 17 pattanót és 8 gólpasszt jegyzett. Kilenc vereség után nyert a Bulls, a Ron Mercer vezette chicagóiak hosszabbításban múlták felül a Hornets gárdáját. Jason Kidd pályafutása 38. tripla-dupláját érte el, amint a Suns megleckéztette az Iversont nélkülöző Sixerst.

Fotó: Reuters

Superman koncentrál

Chicagóban kilenc bukta után nyert a Bulls, Ron Mercer 30 pontot biggyesztett a hazaiak hosszabbításos sikeréhez a Hornets ellen. Az újonc Jamal Crawford 11-eséből tízet a negyedik negyedben dobott, a másik Jamal, a Charlotte-i Mashburn hiába szerzett 25-öt, a végén ő és P.J. Brown is döntő helyzetben hibázott.

Indianapolisban könnyedén verte a Pacers a Grizzlies gárdáját, s így őrzi minimális előnyét a Bostonnal szemben a keleti utolsó playoff-helyért zajló párharcban. Jalen Rose 11 pontot hintett az első periódusban - alaposan bekezdtek a szíves vendéglátással mit sem törődő hazaiak. Már hússzal is vezettek a másodikban, aztán ennyi lett a vége is, a 21-gyel legjobb dobó Shareef Abdur-Rahim fémjelezte Vancouvertől csak ennyire futotta.

Milwaukee-ban hat hazai játékos jutott tíz pont fölé, a legszorgalmasabb Glenn Robinson volt 26-tal - rendesen le is dobta a négy győzelemnél tartó Bucks a Tracy McGrady (33) és Mike Miller (28) húzta Magicet, amelynek így társbérlője akadt a keleti hatodik rájátszást jelentő helyen.

Carter a magasban, megint nem
ment a hegy Mohammedékhez

Phoenixben a sérült Allen Iversont nélkülöző Philadelphia kapott újabb pofont, zsinórban már az ötödiket. A Sixers utoljára 1998 márciusában élt át hasonló blamázst, ilyen kevés pontot másodszor hozott össze a szezonban, Aaron McKie (20) mellett csak Jumaine Jones (11) jutott tíz fölé, a második félidőben csupán 26,3 %-kal dobtak, szörnyű. Az sem segített, hogy az elmúlt két találkozót orvosi kezeléssel felcserélő Larry Brown edző ismét ott toporgott a játéktér szélén, mit sem tudott tenni a vezérét vesztett társasággal. Miközben Jason Kidd (12, 10, 14) pályafutása 38., szezonbeli hetedik tripla-dupláját gyártotta, Clifford Robinson meg 22 pontot hintett - harmadikat nyerte egyhuzamban a Suns.

Minneapolisban Kevin Garnett (30, 15, 7) alkotott maradandót, győzött is a Timberwolves a Nuggets ellen. Garnett egész jól dobott (12/22), vele szemben Antonio McDyess (17, 13) rendre alulmaradt - a George McCloud (18, 6, 6) vezette denveriek azzal sem magukat segítették, hogy az utolsó 13 mp-ben négy technikait is kiverekedtek...

New Yorkban úgy nyert a New Jersey, hogy Stephon Marbury elvétette első hét dobását, aztán magára talált, s 22 pontig meg sem állt. És Johnny Newman 26-ot szórt, Keith Van Horn meg 19-et, 13 pattanóval megspékelve - míg a Knicks "egyemberes" volt, a 29 pontos Latrell Sprewell személyében.

A 139. játéknap statisztikái:

Pacers - Grizzlies 95-75 (27-21, 29-20, 27-11, 12-23)
Indianapolis, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Croshere 17, Foster 10, J. Rose, R. Miller 6-6, illetve Abdur-Rahim 21, Swift 11, Bibby 6

Raptors - Hawks 112-86 (35-22, 29-22, 31-16, 17-26)
Toronto, 19 554 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 29, Al. Williams 10, Al. Williams 14, illetve A. Henderson 17, Mohammed 10, Knight 5

Knicks - Nets 86-95 (22-17, 21-36, 19-23, 24-19)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 29, Ku. Thomas 10, Houston 4, illetve Newman 26, Van Horn 13, Marbury 7

Timberwolves - Nuggets 101-90 (21-13, 22-27, 25-25, 33-25)
Minneapolis, 18 777 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 30, Garnett 15, Brandon 8, illetve McCloud 18, McDyess 13, McCloud 6

Bulls - Hornets 93-90 (22-28, 22-17, 21-18, 19-21, 9-6) - hu.
Chicago, 21 957 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 30, B. Miller 12, Crawford 6, illetve Mashburn 25, E. Robinson 9, B. Davis 9

Bucks - Magic 115-103 (28-21, 33-26, 23-28, 31-28)
Milwaukee, 18 717 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Robinson 26, Allen 10, Cassell 10, illetve McGrady 33, Armstrong 9, Armstrong 11

Suns - 76ers 84-71 (22-20, 23-23, 21-17, 18-11)
Phoenix, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cl. Robinson 22, Kidd 10, Kidd 14, illetve MCKie 20, Mutombo 13, McKie 4

Lakers - Wizards 104-91 (25-25, 35-30, 28-18, 16-18)
Los Angeles, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 40, S. O'Neal 17, S. O'Neal 8, illetve R. Hamilton 23, P. Jones 8, Laettner 5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.