Persze, hogy Pierce

Paul Pierce lett a 21. játékhét legjobbja. A bostoniak bedobója átlagban 39 pontot termelt három meccsen, kettőt meg is nyertek, így megmaradt az esélyük arra, hogy elcsípjék a keleti utolsó playoff-helyet.

Fotó: Reuters

Pierce tartja életben a Celtics reményeit
Pierce már az előző héten is remekelt, kétszer egymás után 42 pontot szórt, hatból ötször legalább 35-öt vállalt. Jelölték, de meg nem választották. Erre beerősített,s három mérkőzésen átlagban 39 pontot, hét pattanót és három gólpasszt szorgoskodott össze, kezdte március 21-én, szerdán. Igaz, a San Antonióval szembeni vesztes találkozón, de a mezőny legeredményesebbjeként 37-ig jutott, már az első félidő végén 19-nél járt. Kilenc lepattanót is gyűjtött, ám a Celtics ezzel együtt simán, 97-77-re kikapott. Másnap a New Jersey-t verték idegenben, egyéni karriercsúcsot jelentő 44 pont, valamint hat pattanó, 113-98-as siker. Vasárnap ha nehezen is, de csak legyűrték a Chicagót, 36 pontjából 13-at az utolsó négy és fél percben szerzett (102-98). A győzelemmel pedig utolérték az Indianát a nyolcadik keleti playoff-helyért zajló csatában.