Kikapott a Detroit az Iversont nélkülöző vendég Philadelphiától, Dávid Kornél kilenc percet játszott, két pontot és három pattanót gyűjtött. Újra vesztett, tizenöt meccsen tizedszer a Portland, a sorozatban kilenc hazai győzelemnél járó Minnesotától. A Charlotte csapatát, illetve a Bostont verő Toronto és az Orlando is biztosította helyét a rájátszásban.

Fotó: Reuters

Chris Mihm (balra) és a Cavs nem
állhatta Antonio Davis és a Raptors
útját a rájátszásba

Orlandóban Tracy McGrady combsérüléssel játszott, no fájós lába anniyra azért nem hátráltatta, hogy ne vezesse immár véglegesen a rájátszásba a Magicet. Merthogy 34 pontot termelt, 12-t a negyedik negyedben, 31-20-as menettel fordításra és győzelemre segítve együttesét. "Rendbe jövök, semmi sem akadályozhat" - így az eltökélt fővarázsló. McGardy mellett Bo Outlaw 21, John Amaechi 16 pontot dobott, az Orlando (41-34) már csak egy meccsnyire van a keleti ötödik helyért harcoló Charlotte és Toronto együtteseitől. Doc Rivers, a Magic edzője édes kötelességének" tett eleget, amikor bejelentette:" Jegyeket a rájátszásra április 11-étől lehet vásárolni… Gyönyörű, nagy győzelem volt." A szenvedő fél, a Boston (34-41) viszont most már minden vereséget különösen bánhat, hiszen ha minimális különbséggel is, de az Indiana (34-40) áll pillanatnyilag nyerésre az utolsó playoff-helyért vívott különmérkőzésükön. A legutóbbi négy találkozójából hármat buktázó Celtics legjobbja Antonie Walker volt 24 ponttal, Paul Pierce 17-ig jutott.

Auburn Hills-ben az Allen Iverson, Aaron McKie és Tyrone Hill nélkül pályára lépő Philedelphia (52-23) ha nehezen is, de legyűrte a három nyertes meccsen felbuzdult Detroitot (28-47), s már csak egy győzelemre van attól, hogy 11 év után ismét első helyen végezzen az Atlanti csoportban. A Sixers azt használta ki, hogy az egy nappal korábban a Chicagónak egyéni karriercsúcsot és szezonrekordot érő 57 pontot suvasztó Jerry Stackhouse a harmadik negyedben "kizáratta magát" - Dikembe Mutombo (21, 16) vezette sikerre a természetesen még a ligaelsőségre is pályázó philadelphiaiakat.

Washingtonban Alonzo Mourning egyéni szezoncsúcsot jelentő 16 pontot ért el, akárcsak Brian Grant, Tim Hardaway (15, 9 gólpassz) sem tétlenkedett - verte is a Heat (44-30) a Wizardsot (18-56), éppen. Mert 15 pontos előnyt herdált el, majdnem ráfázott. De nem, és holtversenyben újra harmadik a New Yorkkal.

Oaklandben Glenn Robinson és Ray Allen 26-26 pontot termelt, Sam Cassell meg 17-et, a Milwaukee (48-27) egy laza harmicast vert az igen gyenge Golden State-re (17-57). És tizenegy meccsen aratott kilenc sikernél tart, a szezonban még nem ment ilyen remekül.

Minneapolisban Kevin Garnett 18 ponttal és 18 pattanóval zárt, amint a Timberwolves (44-30) lehajrázta a Trail Blazerst (47-28). A vendéglátók nyerőembere a 16 pontig jutó Felipe Lopez volt, az a Lopez, aki múlt vasárnap is főszerepet vállalt a Portland elintézésében. Akkor is, most is bevágott egy triplát a végén, ezúttal 50 mp-cel a rendes játékidő lejártát jelző dudaszó előtt, nagyon kellett. No Pippenéknek annyira nem, akik a negyedik negyedig vezettek, a záró periódusban azonban mindössze 12 pontot szenvedtek össze, s buktak.

Vancouverben Shareef Abdur-Rahim (24) és Tony Massenburg (14, 11 - egyéni szezoncsúcsok) vezetésével nyert a Grizzlies (22-53) a Clippers (27-48) ellen, ahol Lamar Odom (18, 9, 8) kis híján negyedik tripla-dupláját szerezte hat mérkőzésen. A Vancouver történetének ez volt a századik győzelme, az idény során pedig a 22-ik, még egy, s újra lehet ünnepelni.

A 150. játéknap statisztikái:

Pistons - 76ers 84-90 (17-21, 24-22, 16-28, 27-19)
Auburn Hills, 16 485 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Barros 16, B. Wallace 15, Stackhouse 4, illetve Mutombo 21, Mutombo 16, Snow 7

Wizards - Heat 84-86 (19-16, 24-29, 19-26, 22-15)
Washington, 12 904 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Alexander 25, Michael Smith 12, R. Hamilton, Profit 4-4, illetve B. Grant, Mourning 16-16, B. Grant 12, T. Hardaway 9

Hornets - Suns 94-103 (29-29, 27-20, 17-36, 21-28)
Charlotte, 15 205 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wesley 22, Campbell 8, Mashburn 12, illetve Kidd 29, Tsakalidis 12, Kidd 10

Cavaliers - Raptors 94-97 (26-27, 24-24, 20-24, 24-22)
Cleveland, 15 414 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Waetherspoon 22, Weatherspoon, Gatling 12-12, A. Miller 13, illetve V. Carter 32, Oakley 12, Al. Williams 10

Magic - Celtics 108-101 (29-28, 20-23, 28-30, 31-20)
Orlando, 15 689 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 34, McGrady 8, Hudson 13, illetve A. Walker 24, Pierce, Potapenko 11-11, A. Walker 8

Timberwolves - Trail Blazers 83-79 (16-23, 25-23, 24-21, 18-12)
Minneapolis, 17 207 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 18, Garnett 18, Brandon 12, illetve R. Wallace, S. Smith 13-13, Pippen 10, Stoudamire 6

Grizzlies - Clippers 86-78 (19-20, 17-19, 27-12, 23-27)
Vancouver, 11 312 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Abdur-Rahim 24, Massenburg 11, Bibby 13, illetve Odom 18, Odom 9, Odom 8

Warriors - Bucks 78-108 (23-33, 16-25, 18-26, 21-24)
Oakland, 11 600 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jamison 17, Blount 10, Cummings 3, illetve Allen, G. Robinson 26-26, G. Robinson 13, Cassell 9