Eddig holtversenyben álltak a Kelet harmadik helyén, de floridai összecsapásuk után a Heat tett előnyre szert - a legjobbkor, hat meccsel az alapszakasz vége előtt. Az utolsó keleti rájátszáshely sorsa eldőlni látszik, az Indiana újra nyert, a Boston utolsó esélye kettejük pénteki meccse lehet. Nyugaton a Minnesotában nyertes Lakers szintén a 3. helyre lépett elő, a Portland viszont kikapott Sacramentóban, így veszélybe került a 6. helye.

Fotó: Reuters

Ahogy Mourning átverekedte magát Larry
Johnsonon, a Miami kielőzte a New Yorkot

Újra nyert az Indiana, ezúttal East Rutherfordban, igen könnyedén a New Jersey ellen, így nagyon úgy néz ki: megvan a keleti nyolcadik playoff-résztvevő. Jalen Rose 29 pontjából 19-et a sorsdöntő harmadik negyedben szórt, amikor is 41-12-re mosta le a Pacers (36-40) a Nets (26-52) gárdáját, a Boston (35-42) utolsó esélye az Indiana elleni pénteki mérkőzés lehet.

Minneapolisban elvesztette tízmeccses hazai veretlenségét a T-wolves (45-31), a Shaquille O'Neal (34 pont, 11 pattanó, 6 gólpassz, 4 blokk) vezette Lakers (52-26) volt a "bűnös". A bajnok sikeréhez a sérült Kobe Bryant helyén játszó Brian Shaw 17 pontot tett, hetet az utolsó periódusban, háromból három triplája talált, kiosztott hét gólpasszt; George Devean egyéni szezoncsúcsot érő 10 pontját egytől-egyig a negyedik negyedben szerezte. Zsinórban negyedik (ráadásul idegenbeli, Brant nélküli) győzelmével a Lakers továbbra is versenyben van a Csendes-óceáni csoportelsőségért, hátralévő négy meccsét pedig otthonában játszhatja, több mint biztató. A Minnesota sztárja, Kevin Garnett 11 pontos egyéni negatív szezonrekordját állította be, Terrell Brandon 23 pontig jutott.

Harvey és a Blazers eltaknyolt,
labda Divacnál, előny a Kingsnél

Torontóban Vince Carter 33 pontot temelt a Chicago ellen, a harmadik negyedben 13-at, amikor a Raptors (44-33) eggyel még negyvennél is többet rámolt be a Bullsnak (12-64). A kanadiak négyet nyertek egyhuzamban, tizenegyből kilencet, s ha így folytatják, a keleti negyedik Knicksre is veszélyesek.

Oaklandban nem ment a ligaelső, egymás után négyszer győztes Spursnek (55-22), de így is verte a béna, hetedszer buktázó Harcosokat (17-59). A San Antonio legjobbja Tim Duncan volt, 28 pontot, 9 pattanót és 4 blokkot szorgoskodott össze.

Seattle-ben Gary Payton (26, 15 gólpassz) és Rashard Lewis (20) remeklésével nyert a Sonics (42-36) a Bucks (48-29) ellen. Lewis 14 pontot az első féidőben dobott, mialatt a hazaiak rendesen, 59-40-re elhúztak, később pedig már 27-tel is mentek - mindegy, a Milwaukee két győzelemre van a Középső csoportbeli elsőségtől, tizenöt év után sikerülhet a bravúr.

A 154. játéknap statisztikái:

Nets - Pacers 83-108 (33-25, 18-26, 12-41, 20-16)
East Rutherford, 20 049 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Newman 22, Van Horn 8, Overton, Gill3-3, illetve J. Rose 29, J. O'Neal, J. Foster 12-12, Best 7

Heat - Knicks 81-76 (28-15, 16-19, 20-20, 17-22)
Miami, 21 103 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): T. Hardaway 26, A. Mason 9, T. Hardaway 4, illetve Camby 23, Camby 15, Ward 7

Kings - Trail Blazers 98-89 (17-29, 26-13, 29-32, 26-15)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber, Stojakovic 20-20, Divac 17, Webber 5, illetve Pippen 21, R. Wallace 11, R. Wallace, Stoudamire 4-4

Raptors - Bulls 100-88 (26-27, 17-17, 41-28, 16-17)
Toronto, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 33, A. Davis 14, V. Carter, Al. Williams 6-6, illetve Brand 28, B. Miller 9, Artest, Benjamin 3-3

Timberwolves - Lakers 99-104 (17-18, 33-26, 25-30, 24-30)
Minneapolis, 20 099 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brandon 23, Garnett 8, Brandon 8, illetve S. O'Neal 34, S. O'Neal 11, Shaw 7

Warriors - Spurs 76-84 (17-21, 22-24, 19-17, 18-22)
Oakland, 15 273 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cummings 16, Blount 14, Jamison 7, illetve Duncan 28, Duncan 9, Av. Johnson 4

SuperSonics - Bucks 101-88 (28-24, 31-16, 20-22, 22-26)
Seattle, 15 575 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 26, Ewing 8, Payton 15, illetve Allen 20, E. Johnson 8, Cassell 8

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.