Atlantát vert a Charlotte, New Yorkot a Cleveland, Orlandót a Milwaukee - Keleten vélhetően már kialakultak a párok. Nyugaton még két játéknappal az alapszakasz befejezése előtt is javában zajlik az élet: a Sacramento azért gyűrte le a Vancovert, hogy beérje a második Lakerst, a Dallas a Golden State felülmúlása után még negyedik is lehet.

Fotó: Reuters

Baron Davist láthatatlan erő, vagy
inkább Lorenzen Wright billenti ki,
végül az Atlanta borult fel

Juwan Howard 30, Michael Finley 21, Steve Nash 17, a hét perccel időnek előtte kipontozódott Dirk Nowitzki 14 pontot tett a Dallas (52-29) sikeréhez a Golden State otthonában - a Mavericks soha nem zárt még ilyen kiváló idegenbeli mérleggel (25-16). És zsinórban kilencedszer verte a Warriorst, Oaklandben is negyedszer. Antawn Jamison 31, Vonteego Cummings 22, Chris Porter 21 pontot szerzett az egyhuzamban most már tucatnyi buktánál járó hazaiaknál. Érdekesség: a Golden State utoljára a texasiak mostani edzőjével, Don Nelsonnal jutott rájátszásba, 1994-ben.

Andre Miller volt a hőse a Cleveland-New York meccsnek, dobott 19 pontot, közte 58 másodperccel a vége előtt a győztes kettőt - büntetőkből. A sérült Marcus Camby és Larry Johnson nélkül játszó Knicks (47-34) hatból negyedszer kapott ki, s szépen lemaradt a harmadik Miamitól (48-32). Még előzhet, de ehhez az kell, hogy utolsó találkozóján legyőzze a Detroitot, és a Heat mindkét meccsét elveszítse... Sikerével a Cavs visszavágott a március 20-i szégyenért, amikor is történetének legsúlyosabb hazai verésében (75-110) részesült a New York által, s arra is utoljára tavaly decemberben volt példa, hogy hármat nyerjen egymás után.

T-Mac (balra) és a Magic most sem
állhatta Cassellék rohamait

Peja Stojakovic 31 ponttal vezette győzelemre a Sacramentót (55-26), életben tartva a Csendes-óceáni csoportelsőségről dédelgetett álmokat. A siker egyben csúcsbeállítás is, ami a nyertes meccsek számát illeti, rekord az Arco Arenában (33-8), valamint egyenlítés - a bajnokkal. A Lakers fogadja a Denvert, a Kings Denverbe megy "alapzárásra", ha azonos mutatóval zárnak (tehát mindketten nyernek vagy kikapnak), akkor 3-1-s egymás elleni mérleggel a Los Angeles a befutó. Egyébként a Vancouver nem adta könnyen magát, Damon Jones például öt triplát, összesen 25 pontot vágott; Shareef Abdur-Rahim 18, Mike Bibby 15 ponttal (és kilenc gólpasszal) zárt. Az eredmény szempontjából persze fölöslegesen strapálták magukat: zsinórban hatodszor, 18-ból 16-szor buktak. Sacramentói vonatkozású hír: az idény során harmadszor, most 25 ezer dollárra büntették Jason Williamset, nem kellett volna olyan csúnyán viselkedni a nézőkkel San Antonióban...

Lamar Odom kis híján szezonbeli ötödik tripla-dupláját érte el (18, 12, 9), midőn a nagyot javuló Clippers rendesen legyalázta a Suns együttesét. Jeff McInnis is szorgoskodott (20, 13, 5) - 16-ból 13-at nyert Los Angeles "B" csapata. A nézők újabb, 19 347-es csúcsnézőszámmal hálálták meg kedvenceik remeklését. A vereséggel a Phoenix egálra csúszott a Portlanddel (50-31) a hatodik helyen, s az sem nekik kedvez, hogy a Utah vendégeként fejezik be az alapszakaszt.

A 162. játéknap statisztikái:

Hornets - Hawks 106-83 (32-25, 28-18, 23-16, 23-24)
Charlotte, 14 413 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 31, Coleman, E. Robinson 10-10, B. Davis 12, illetve Glover 16, Glover, Mohammed 7-7, Glover, Maloney 5-5

Cavaliers - Knicks 80-78 (30-22, 17-17, 19-20, 14-19)
Cleveland, 15 908 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Miller 19, Weatherspoon 14, A. Miller 11, illetve Sprewell 21, Ku. Thomas 11, Ward 6

Magic - Bucks 89-101 (22-24, 17-29, 30-22, 20-26)
Orlando, 17 248 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 26, Outlaw 14, Outlaw 5, illetve G. Robinson 19, Sc. Williams 14, Allen, Cassell 7-7

Warriors - Mavericks 101-110 (25-28, 28-29, 23-26, 25-27)
Oakland, 13 393 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jamison 31, Blount 10, Cummings 10, illetve Howard 30, Bradley 9, Nash, Eisley 6-6

Clippers - Suns 100-80 (22-15, 31-19, 28-20, 19-26)
Los Angeles, 19 347 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McInnis 20, Odom 12, McInnis 13, illetve Marion 18, Marion 12, Kidd 7

Kings - Grizzlies 110-100 (34-25, 21-29, 31-25, 24-21)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stojakovic 31, Divac 16, Stojakovic, Divac, Christie, Ja. Williams 5-5, illetve D. Jones 25, Long 8, Bibby 9

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.