A Los Angeles Lakers a Nyugati főcsoport döntőjének második meccsén is idegenben nyert, ezúttal 88-81-re verte a San Antonio Spurst. Az NBA címvédője 9-0-s győzelmi mutatóval áll a playoffban, összességében pedig már 17 egymás utáni sikernél tart. Ráadásul a párharc következő két meccsét Los Angelesben vívják, így nagy az esélye annak, hogy a Portland és a Sacramento után a San Antoniót is elsöpri a Lakers.

Fotó: Reuters

Duncan egyelőre hiába melózik, Bryanték
mindent visznek

A San Antonio veresége beárnyékolta Tim Duncan újabb fenomenális teljesítményét: az új csatárnemzedék legjobbja egyetlen másodpercet sem hiányzott a parkettről, playoffbeli karriercsúcsot érő 40 pontot dobott 15/25-ös mezőny-, illetve 9/9-es büntetőstatisztikával, továbbá leszedett 15 pattanót és leblokkolt négy dobáskísérletet. Duncan már az első félidőben 25-nél járt, de akkor még nagyon másképp nézett ki a meccs: egy 15-2-es hazai roham után 37-23-ra vezetett a Spurs - a Lakers ilyen súlyos hátrányba még sosem került a rájátszásban. "A Spurs mindent ránk szórt, amilyük csak volt" - mondta O'Neal. "Én személy szerint azt hittem, legalább 15-tel vezetnek a félidőben." A szünetre azonban már csak nyolc volt a Los Angeles-i deficit (46-38), majd a második félidőt 50-35-re nyerte a vendégcsapat (a Bryant, O'Neal duó 14-et dobott a Lakers negyedik negyedbeli 22 pontjából.

Antonio Daniels szintén pályafutása playofflegjobbját dobta (24), de a Lakers egy 10-2-es spuri után már 64-63-ra vezetett, majd Duncanék ugyan megrázták magukat, de a Spurs 76-75-nél ment elöl utoljára, és azután már csak két kosarat dobtak. "Néha nagyon egyszerű ez a játék: a labdát a kosárba kell dobni" - mondta a San Antonio edzője, Gregg Popovich. "A Lakers mindent úgy csinált, ahogy hagytuk nekik, nekünk kellett volna jobban dobni." A Lakers azonban dobni is jól tudott: Derek Fisher például úgy dobott 16 pontot, hogy közte volt egy 4/4-es triplamutató.

A San Antonio Ikertornyainak fele, David Robinson ugyanakkor csak hét pontot szerzett kilenc lepattanó mellett, mert csak 27 percet játszhatott a sok személyi hibája miatt, így a Lakers kettős emberfogást állíthatott Duncanre a második félidőben. "Nem megyünk még nyaralni" - erősködött azért Duncan. "Elmegyünk Los Angelesbe, és nyerünk."

A Lakers az edzője, Phil Jackson nélkül fejezte be a meccset, a zen mestert ugyanis második technikai faultja után kiállították négy perccel a harmadik negyed vége előtt. "Az első technikai nevetséges volt" - reklamált Jackson. "Sőt, egyik sem volt hiteles döntés." A bajnok azonban nem zavartatta magát, az öltözőből figyelő edző nélkül is nyerték a negyedik negyedet nyolc ponttal. "Annyira remekül felkészített, hogy nélküle is képesek vagyunk nyerni" - mondta Bryant.

Horry 27 6 2/5 0/2 2 5 2 lsz.

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Ezúttal Kobe Bryant volt a húzóember, az ő 45 pontja mellé azonban Shaquille O'Neal is odatett 28-at, és a Los Angeles Lakers 104-90-re nyert a Spurs ellen San Antonióban, a Nyugati főcsoport döntőjének első meccsén. A playoff során eddig 8-0-s győzelmi mutatót tud a Lakers, amelynek a nyertes sorozata már 16 meccs óta tart.