1.: Nőikézilabda-Magyar Kupa, döntő: FTC - Debrecen 27-18.

Mandula Petra, aki a selejtezőben aratott három győzelemmel került a főtáblára, 3:6, 6:4, 6:4-re legyőzte a jugoszláv Jelena Dokicot a francia nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

2.: Labdarúgó-világbajnoki selejtező, 8. csoport:
Románia - Magyarország 2-0.

A selejtezőből érkező Gubacsi Zsófia 6:1, 6:2-re kikapott Serena Williamstől a francia nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

3.: A francia nyílt teniszbajnokság nyolcaddöntőjében:
Mandula Petra - Grande (olasz) 6:2, 6:3.

5.: A francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében:
Clijsters (belga) - Mandula Petra 6:1, 6:3.

6.: Labdarúgó-világbajnoki selejtező, 8. csoport:
Magyarország - Grúzia 4-1.

9.: A francia nyílt teniszbajnokság női döntőjében:
Capriati (amerikai) - Clijsters (belga) 1:6, 6:4, 12-10.

10.: A Colorado Avalanche 4-3-as összesítéssel nyerte az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokságot a címvédő New Jersey Devils ellen.

Az amerikai Stacey Dragila 471, majd 481 cm-re javította a női rúdugrás szabadtéri világcsúcsát.

A francia nyílt teniszbajnokság férfi döntőjében:
Kuerten (brazil) - Corretja (spanyol) 6:7, 7:5, 6:2, 6:0.

A Forma-1-es Kanadai Nagydíj dobogósai: 1. R. Schumacher (német, BMW-Williams), 2. M. Schumacher (német, Ferrari), 3. Häkkinen (finn, McLaren-Mercedes).

15.: Kovács István elveszítette a Boksz Világszervezet (WBO) pehelysúlyú világbajnoki övét, mert a budapesti gálán az argentin Pablo Chacón kiütötte őt a hatodik menetben.

A címvédő Los Angeles Lakers 4-1-es összesítéssel múlta felül a Philadelphia 76erst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság döntőjében.

44 éves korában, hosszú, súlyos betegség után elhunyt Ranga László, a magyar ralisport egyik legsikeresebb versenyzője.

22.: Aranyérmes lett a magyar férficsapat (Fülep Sándor, Balogh Gábor, Horváth) a szófiai öttusa Európa-bajnokságon. Egyéniben Fülep harmadik.

23.: A magyar női csapat (Vörös Zsuzsa, Simóka Nóra, Füri Csilla) aranyérmes lett váltóban a szófiai öttusa Európa-bajnokságon.

Az FTC nyerte a labdarúgó-bajnokságot.

A budapesti vízilabda Európa-bajnokságon, nők, döntő:
Magyarország - Olaszország 10-8.

24.: A magyar férficsapat (Fülep Sándor, Horváth Viktor, Kállai Ákos) aranyérmes lett váltóban a szófiai öttusa Európa-bajnokságon.

A budapesti vízilabda Európa-bajnokságon, férfiak, a harmadik helyért:
Magyarország - Horvátország 12-9.

döntő:
Jugoszlávia - Olaszország 8-5.

A Forma-1-es Európa Nagydíj dobogósai: 1. M. Schumacher (német, Ferrari), 2. Montoya (kolumbiai, BMW-Williams), 3. Coulthard (skót, McLaren-Mercedes)

28.: Roman Szludnov 1:00.26 perccel új világcsúcsot úszott 100 m mellen az orosz bajnokságon.

29.: Roman Szludnov 59.97 mp-re javította a 100 m mell világcsúcsát.