Társoldalunk:

Kovács, Annus és a pólósok az év sportolói

Csütörtök este a Budapest Kongresszusi Központban hirdettek eredményt az Év Sportolója versenyben. A sportújságírók szavazatai alapján Kovács Katalin, Annus Adrián, a férfivízilabda-válogatott, az edzők között Fábiánné Rozsnyói Katalin, a szövetségi kapitányok versengésében pedig Kemény Dénes bizonyult a legjobbnak. Közülük Kovács Katalin és Fábiánné Rozsnyói Katalin megvédte címét.

Kovács összesen négy aranyérmet (k1 500 és 1000 m, k4 200 és 500 m) nyert a szeptemberi gainesville-i olimpiai kvalifikációs világbajnokságon, s emellett első lett  az összetett Világkupában.

Annus ezüstérmesként zárt az augusztusi, párizsi vb-n és első lett a szeptemberi, Szombathelyen rendezett Világdöntőben. A férfivízilabda-válogatott Kemény Dénes irányításával világbajnoki címet szerzett és a Világligában is diadalmaskodott.

Fábiánné Rozsnyói Katalin, a női kajak szakág vezetője azzal érdemelte ki az elismerést, hogy a vb-n nyolc aranyérmet gyűjtött a csapata, az elsőségek közül hat közvetlenül jelenlegi tanítványai nevéhez fűződött. 

A Sportcsillagok Gálaestje keretében a szervezők színvonalas, látványos műsorral köszöntötték a kiemelkedő eredményeket elért versenyzőket és edzőiket, valamint a szakvezetőket, szövetségi kapitányokat. 

A kategóriák végeredménye:
férfiak (harmincan kaptak szavazatot):  
1. Annus Adrián (kalapácsvető) 472,5 (287 1. hely, 147,5 2. hely, 38 3. hely)
2. Cseh László (úszó) 379 (133, 170, 76)
3. Fazekas Róbert (diszkoszvető) 169,5 (70, 47,5, 42)
4. Baumgartner Zsolt (autóversenyző) 164 pont
5. Szabics Imre (labdarúgó) 149
6. Deák Bárdos Mihály (birkózó) 99

nők (15):
1. Kovács Katalin (kajakos) 673 pont (574, 75, 24)
2. Vörös Zsuzsanna (öttusázó) 453 (105, 220, 128)
3. Risztov Éva (úszó) 449 (70, 205, 174)
4. Mandula Petra (teniszező) 38 pont
5. Szabó Szilvia (kajakos) 30
6. Krutzler Eszter (súlyemelő) 25

csapat (24):
1. férfi vízilabda-válogatott 668 (574, 70, 24)
2. női kajak négyes 363 (147, 180, 36)
3. férfi kézilabda-válogatott 204 (14, 90, 100)
4. női öttusa-válogatott 171 pont
5. Fotex KC Veszprém (férfikézilabda) 65
6. női kajak kettes 60

edzők (36):
1. Fábiánné Rozsnyói Katalin (kajak) 585 (490, 55, 40)
2. Vida József (atlétika) 331 (112, 95, 124)
3. Turi György (úszás) 255 (42, 165, 48)
4. Kulcsár Antal (öttusa) 172
5. Kiss Szilárd (kézilabda) 88
6. Csank János (labdarúgás) 31

szövetségi kapitányok (17):
1. Kemény Dénes (vízilabda) 671 (553, 80, 28)
2. Angyal Zoltán (kajak-kenu) 398 (105, 245, 48)
3. Skaliczki László (kézilabda) 274 (63, 95, 116)
4. Kulcsár Antal (női öttusa-válogatott) 144
5. Kiss László (úszó-válogatott) 110
6. Mocsai Lajos (női kézilabda-válogatott) 48

A Magyar Sportújságírók Szövetsége különdíjat ítélt Szepesi György sportriporternek, Baumgartner Zsoltnak, az első magyar Forma-1-es pilótának, Sándor Károly volt válogatott labdarúgónak, valamint posztumusz az idén elhunyt riporternek Knézy Jenőnek és Molnár Dánielnek, továbbá a háromszoros olimpiai bajnok ökölvívó Papp Lászlónak.   

A csütörtöki gála keretében az Év fogyatékos sportolóit is díjazták.

férfiak:
1. Kovács Ervin (úszó)
2. Orsós János (erőemelő)
3. Gédl Zoltán (úszó)

nők:
1. Jung Andrásné (atléta)
2. Krajnyák Zsuzsanna (vívó)
3. Fülöp Ilona (erőemelő)

edzők:
1. Tari Imre (úszás)
2. Szász László (erőemelés)
3. Pécsi Annamária (úszás)

csapat:
1. a Magyar Szervátültetettek Szövetségének röplabdacsapata
2. a Magyar Speciális Olimpia Szövetség kosárlabdacsapata
3. a Magyar Mozgáskorlátozottak Sportszövetségének női kerekesszékes vívócsapata

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK