Ezüstöt nyertek tőrözőink a paralimpián

A női tőrcsapat révén egy ezüstérmet szereztek a magyarok az athéni paralimpia negyedik versenynapján, ezzel összesítésben már öt második, illetve öt harmadik helyezést gyűjtöttek be.

Kedden a Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Jurák Andrea, Pálfi Judit összeállítású kerekesszékes tőregyüttes előbb magabiztosan nyert az amerikaiak, majd szoros csatában a franciák ellen, a döntőben viszont alulmaradt a hongkongiakkal szemben. A kvartett ugyanebben az összeállításban vasárnap párbajtőrben ugyancsak második lett, s a fináléban akkor is az ázsiaiaktól kapott ki.

eredmények
a negyeddöntőben: Magyarország - Egyesült Államok 45-16
az elődöntőben: Magyarország - Franciaország 45-44
a döntőben: Hongkong - Magyarország 45-22

Érem nélkül maradtak viszont az úszók: 200 méter gyorson az S5-ös kategóriában negyedik lett Kovács Ervin, 100 méter mellen pedig az SB7-es kategóriában ötödikként zárt Poprócsi Tímea. Előbbi 2:52.99 percet úszott, utóbbi 1:47.01-gyel ért a célba.

Éppen csak lecsúszott a dobogóról az asztaliteniszező Zborai Gyula, aki a 9-es osztály bronzcsatájában 3-0-ra kikapott az amerikai Tahl Leibovitztól.