Társoldalunk:

A legjobbakról szavaztak a sportszövetségek

2005.12.12. 12:50

A Magyar Távirati Iroda Sportszerkesztőségének felkérésére, a hazai szövetségek 1964 óta, minden esztendőben eldöntik: kik sportágukban az év legjobbjai.  Az abszolút csúcstartó a voksolás történetében Portisch Lajos sakknagymester, aki 23-szor lett első 1964 és 1994 között. Az idei győztesek közül tizedik sikerével kiemelkedik a sakkozó Polgár Judit, valamint az egyformán kilencedszer nyertes kenus Kolonics György és tollaslabdázó Gondáné Fórián Csilla. A tavalyi elsők közül 40 sportoló védte meg a címét, a legtöbb győztest - szám szerint nyolcat - a Bp. Honvéd adja.

A legjobbak névsora annak jelölésével, ki, hányadszor végzett az élen:

Asztalitenisz:
Fazekas Péter (Langenlois) 1. 
Tóth Krisztina (Busenbach) 7.

Autósport:
ifj. Tóth János, Bahor Bea (az év autóversenyzője, illetve a raliszakág legjobbja, Lion Team SE) 2., illetve 1.
Kiss Pál Tamás (gokart, Speed Box Autósport Egyesület) 2.
Bódis Kálmán (gyorsasági, Bovi Motorsport) 1.
Harsányi Zoltán (ralikrossz, R-Tech Racing) 1.
Varga Csaba (autokrossz, Szent Lőrinc ASC) 1.
Palik László, Darázsi Gábor (tereprali, RTL Motorsport Klub) 1. 

Atlétika:
Zsivoczky Attila (Debreceni Sportcentrum) 2.
Tóth Lívia (VEDAC) 1.

Baseball:
Lupták Péter (Óbuda Brick Factory) 1.

Birkózás:
Aubéli Ottó (szabadfogás, Váci Forma SE) 1.
Virág Lajos (kötöttfogás, Vasas-Egri Vasas) 1. 
Sastin Marianna (Mosonmagyaróvár vagy Delta SE) 1.

Bocsa:
Robáczky Ferenc (Ászgárd SK) 2.  
Dan Erika (Ászgárd SK) 2.

Búvársport:
Vilhelm Szilárd (uszonyosúszás, DVCSH ÚB SE) 1. 
Wirtz Melinda (uszonyosúszás, Kaposvári Középület-kivitelező Adorján SE) 1.
Gurisatti Róbert (tájékozódási búvárúszás, DVCSH ÚB SE) 4.
Farkas Eszter (tájékozódási búvárúszás, Amphora Búvár Klub) 2.
Sarlós Kázmér (víz alatti hoki, Piranha VSE) 1.

Cselgáncs:
Braun Ákos (Atomerőmű SE) 1. 
Mészáros Anett (Atomerőmű SE) 2.

Erőemelés:
Mészáros László (fekvenyomás, Fitness 2000) 5. 
Nánási Nikoletta (fekvenyomás, Tiszaújváros) 1. 
Mészáros Tibor (erőemelés, Szombathelyi Haladás) 2.
Petróczki Magdolna (erőemelés, Botond Gym Mosonmagyaróvár) 3.

Evezés:
Varga Tamás (Démász Bajai VSC) 3.
Novák Zsófia (Ganz Villamossági Evezős Klub) 1.

Fallabda:
Krajcsák Márk (World Class) 2. 
Páj Linda (Fit 4 Fun) 1.

Floorball:
Schmidt Olivér (Nykvarn IF) 1. 
Sári Szilvia (Szolnok Cannibals, IFK Gnesta) 2.

Golf:
Ifj. Tóth János (Birdland Golf and Country Club) 2. 
Kocsis Réka (Old Lake Golf Club) 8.

Gyeplabda:
Bordás Zsolt (Rosco SE) 1.

Íjászat:
Hegedűs Szilárd (Arlói SE) 2. 
Tankó Zita (Miskolci IE) 1.

Jégkorong:
Palkovics Krisztián (Alba Volán-Fevita) 3.
Kökényesi Eszter (UTE-Marilyn) 2.

Kajak-kenu:
Kovács Katalin és Janics Natasa (kajak, MTK és Démász-Szeged) 6., illetve 2.
Kökény Roland és Kucsera Gábor (kajak, mindkettő Domino Honvéd), mindkettő 1.
Kolonics György (kenu, Csepel) 9.

Karate:
Tóth Beatrix (KEK) 1.
férfi karatékát idén nem jelöltek

Kerékpár:
Bodrogi László (országút Credit Agricole) és Lengyel Tamás (országút, P-Nívó Betonexpressz FTC) 7., illetve 1. 
Király Mónika (országút, Mosonmagyaróvár-Dömötörtransz) 1.
Berkesi András (pálya, FTC) 1. 
Palotai Gabriella (pálya, CTF Trato) 1.

Kézilabda:
Görbicz Anita (Győri Graboplast ETO KC) 1.
Perez Carlos (MKB Veszprém) 3.

Kick-box:
Marton Klára (Kondor és Sragner Controll SE) 1.
Debreczeni Dezső (Békéscsabai LTSE) 3.

Korcsolya:
Hoffman Nóra, Elek Attila (jégtánc, Piruett SE) 3.
Sebestyén Júlia (műkorcsolya, TSC) 6.
Tóth Zoltán (műkorcsolya, TRGSE) 5.
Tóth Ágota (gyorskorcsolya, OGYSE) 1.
Szöllösi Szabolcs (gyorskorcsolya, JSE) 1. 
Huszár Erika (rövidpályás gyorskorcsolya, TRGSE) 2.
Darázs Péter (rövidpályás gyorskorcsolya, JSE) 2.

Kosárlabda:
Károlyi Andrea (MKB-Euroleasing Sopron) 1.
Mészáros Zalán (Atomerőmű SE) 1.

Előző
  • 1
  • 2
Következő