Társoldalunk:

Az év sportolója-választás dobogósai

2005.12.14. 16:22

A férfiaknál Braun Ákos, Cseh László vagy Talmácsi Gábor, a nőknél pedig Szabó Szilvia, Szávay Ágnes vagy Vörös Zsuzsa lehet az év sportolója. A győztes kilétére csütörtökön a Sportcsillagok Gálaestjén derül fény, akárcsak arra, hogy ki volt ebben az esztendőben a legjobb edző, szövetségi kapitány, valamint a legjobb csapat. A hazai sportújságírók idén 48. alkalommal szavaztak a legjobbakra.

Ábécésorrendben az első három helyezett, a további helyezettek, illetve szavazatot kapott sportolók és szakemberek:

férfiak:
1. Braun Ákos (cselgáncsozó) vagy Cseh László (úszó) vagy Talmácsi Gábor (motorversenyző)
4. Zsivoczky Attila (atléta) 354 pont
5. Berki Krisztián (tornász) 277
6. Erdei Zsolt (ökölvívó) 219

Szavazatot kapott még: Nagy László (kézilabdázó), Vereckei Ákos (kajakos), Bedák Pál (ökölvívó), Virág Lajos (birkózó), Gera Zoltán (labdarúgó), ifj. Tóth János (raliversenyző), Ritter Árpád (birkózó), Juhász Roland (labdarúgó), Lázár Vilmos (fogathajtó), Hernádi László (autóversenyző), Deák Bárdos Mihály (birkózó), Dárdai Pál (labdarúgó), Kropkó Péter (triatlonista), Torghelle Sándor (labdarúgó), Lékó Péter (sakkozó), ifj. Dobrovitz József (fogathajtó), Bárdosi Sándor (birkózó), Hegedűs Szilárd (íjász), Gál Róbert (tornász), Aubéli Ottó (birkózó), Ladányi Balázs (jégkorongozó), Káté Gyula (ökölvívó), Verrasztó Dávid (úszó)

nők:
1. Szabó Szilvia (kajakos) vagy Szávay Ágnes (teniszező) vagy Vörös Zsuzsa (öttusázó)
4. Kovács Mária (ökölvívó) 335
5. Sastin Mariann (birkózó) 305
6. Tóth Hajnalka (vívó) 170

Szavazatot kapott még: Janics Natasa (kajakos), Balogh Bea (kézilabdázó), Jakabos Zsuzsanna (úszó), Kovács Katalin (kajakos), Knapek Edina (vívó), Iványi Dalma (kosárlabdázó), Görbicz Anita (kézilabdázó), Sebestyén Júlia (műkorcsolyázó), Tóth Lívia (atléta), Drávucz Rita (vízilabdázó), Horváth Patrícia (vízilabdázó), Mészáros Anett (cselgáncsozó), Szövetes Veronika (karatézó), Tápai  Szabina (kézilabdázó), Viski Erzsébet (kajakos), Kovács Ágnes (úszó), Böczögő Dorina (tornász), Kulcsár Anita (kézilabdázó), Vaszi Tünde (atléta), Szondi Kornélia (kajakos), Polgár Judit (sakkozó), Kindl Gabriella (kézilabdázó), Hosszú Katinka (úszó), Fegyverneky Zsófia (kosárlabdázó), Béres Tímea (kosárlabdázó), Bahor Bea (raliversenyző), Risztov Éva (úszó)

edzők:
1. Fábiánné Rozsnyói Katalin (kajak-kenu) vagy Hangyási László (cselgáncs) vagy Turi György (úszás)
4. Kiss László (evezés) 381
5. Rátgéber László (kosárlabda) 149
6. Nedeczky György (vívás) 85

Szavazatot kapott még: Szabó Edina (kézilabda), Csertői Aurél (labdarúgás), Zallel László (karate), Urbán Flórián (labdarúgás), Róth Kálmán (kézilabda), Supka Attila (labdarúgás), Zsivótzky Gyula (atlétika), Séra Miklós (kajak-kenu), Kovács István (vízilabda), Zsoldos András (kosárlabda), Szántó Imre (ökölvívás), Vona Attila (atlétika), Mészöly Géza (labdarúgás), Garami József (labdarúgás), Zdravko Zovko (kézilabda), Poór Péter (kosárlabda), Tamási Zsolt (labdarúgás), Gerendás György (vízilabda), Róth Antal (labdarúgás)

szövetségi kapitányok:
1. Angyal Zoltán (kajak-kenu) vagy Faragó Tamás (vízilabda) vagy Komáromi Tibor (birkózás)
4. Kiss László (úszás) 459
5. Róth Antal (labdarúgás) 152
6. Kemény Dénes (vízilabda) 133

Szavazatot kapott még: Hangyási László (cselgáncs), Lothar Matthäus (labdarúgás), Nedeczky György (vívás), Balzsay Károly (ökölvívás), Németh András (kézilabda), Pat Cortina (jégkorong), Nagysolymosi Sándor (cselgáncs), Szabó Edina (kézilabda), Gulyás István (birkózás), Tóth László (kézilabda), Skaliczki László (kézilabda), Kiss Szilárd (kézilabda), Güttler Károly (úszás), Mérei László (atlétika), Pálvölgyi Miklós (öttusa), Fábiánné Rozsnyói Katalin (kajak-kenu), Juhász István (kézilabda), Melis Zoltán (evezés), Turi György (úszás), Mocsai Lajos (kézilabda), Finta Gábor (fogathajtás), Kulcsár Antal (öttusa), Weisz Róbert (kajak-kenu)

csapat:
1. Hirling Zsolt, Varga Tamás (evezés) vagy Kovács Katalin, Janics Natasa (kajak) vagy nőivízilabda-válogatott
4. Férfi öttusa-válogatott 257
5. Női kézilabda-válogatott 166
6. MiZo Pécs női kosárlabdacsapat 150

Szavazatot kapott még: női párbajtőr-válogatott, 21 éven aluli labdarúgó-válogatott, Cornexi-Alcoa-HSB nőikézilabda-csapat, férfi vízilabda-válogatott, kettesfogathajtó-válogatott, DVSC-AVE Ásványvíz labdarúgócsapat, férfi junior kézilabda-válogatott, Kökény Roland, Kucsera Gábor kajakkettes, női kajaknégyes, Domino-BHSE vízilabdacsapat, Bp. Wolves amerikaifutball-csapat, jégkorong-válogatott, Győri Graboplast ETO nőikézilabda-csapat, férfikézilabda-válogatott, Alba-Volán jégkorongcsapat, Fehérvár FC labdarúgócsapat, Fotex/MKB Veszprém férfikézilabda-csapat és REAC labdarúgócsapat.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK